Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

sidro me nije oduševilo ono jednom kada sam bio tamo. to je bio period intenzivne komparativne analize smuđa po srpskim (prevashodno vojvođanskim) kafanama. glavna zamerka je što su nam velikog smuđa od 1.5-2.0kg prepolovili pa bacili na roštilj. zvali marinadu sa muljem, blukom i peršunom, oni prevideli ono m u mulje. 

 

ali zato muzika cepa u 2 popodne kao da je od jutra tamo. 

 

ako ti je to bitno. ..... 

 

verujem da mogu biti spremni za dogovor oko načina spremanja klope. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Sidro kod mosta na Beski - bio neko skoro i sta predlazete za jesti pored corbe ? Planiram za vikend do tamo, ili neko ima bolji predlog - relacija tu okolo.

Prvo ,spremi se na guzvu.Vikendom tamo bas ima dosta ljudi,bar je tako bilo pre.Ja tamo ne zalazim vec nekih 2 godine a pre sam cesto odlazio.Razloga ima vise.Kvalitet hrane je bitno pao:neces pojesti nista lose ali ni vrhunsko kao mozda pre x godina.Sa osobljem ces vrlo verovatno imati problema:spori su,donose pica koja nisi narucio ili zaborave deo porudzbine.Kad sednes treba im po 20 minuta da donesu pice.Jelo ces isto tako cekati ko zna koliko.Pri tom su vrlo nervozni,nekad i neljubazni i kukaju gostima kako puno rade!

Na drugi deo pitanja - gde otici u okolini,stvarno nisam pametan sta da ti preporucim

Link to comment

nisam bio skoro, ali hvale jako konkurentski Maligan u blizini

 

a u Krčedinu imaš Merak kod Bobana, pravi nišlijski roštilj, sačevi, banice i taj rad, nedostižno dobro za sve slično u Vojvodini

Edited by banatjanin
Link to comment

Maligan u Surduku  je ok ali nije bas blizu (50km?) Tamo narucite dan ranije riblji paprikas jer standardno imaju samo corbu.Dimljeni saran im je odlican.Ako se krene od Bg na tu stranu moze da se svrati i u Pustolov u St.Banovcima.Mesto je na samoj obali i mnogo je bolji feeling leti.Bukvalno mozete pristati camcem do kafane,kupati se,pecati.Nema mnogo izvoljevanja:r corba i pecena riba koje trenutno ima,obicno smudj,saran,som i gotovo uvek keciga plus sezonska salata

Edited by Haralampije
Link to comment

Bio danas, iskusno juce rezervisao sto jer je bio neki 18. rodjendan, restoran bio pun za vreme rucka.

Ukratko:

 

dobro

- rostilj, porcije od 400g, uzeli 1/2 belog mesa i vesalice, mekano i lepo pripremljeno sa pomfritom kao prilogom, salata obilna

- ok ambijent, 'etno', salasarski, drvene grede na plafonu, raspar stolice, drveni stolovi...

lose

- teleca corba tanka, jedino sto donesu u velikoj ciniji pa sipas 2x,

- trazili rinfuz belo vino - imaju Silu od Milanovica iz Surduka (tanko, bledo, bez punoce i mirisa) i njihov italijanski rizling (malo bolje od ovog, fali kiseline i punoce tela). Koliko sam video, svi koji su pili belo su uzimali rizling. Posto mi je vino veoma bitno pri jelu, ovo je veliki minus.

 

Sve u svemu - cene korektne za ponudjeno, ali nisam odusevljen da bih dosao ponovo.

Link to comment

Ne znam da li je pominjan, riblji restoran "Krf" u Aranđelovcu je odlično mesto. Drži fina porodica, gazda ima i svoje vino (fenomenalno belo) a cene su smešne.

Preporučujem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...