Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Moja žena troši otprilike jedan telefon godišnje i to ih kvari na najbizarnije načine, a zbog prirode svog posla ne može da ih nosi u servis na opravku, zbog podataka u njima, jer, jbg, realno, otkud znaš ko će ti vršljati po mailovima...

 

Ovaj put je zaista čudna stvar, izgleda da nije kriva ništa... :)

 

Lenovo A5000, iscurela baterija, danas oko 3... I od tad ništa...

 

Stoji konstantno na punjaču od 6, ne vredi... Dugme za paljenje mrtvo, kao i Volime + Power...

 

Baterija je nezamenjiva na ovom modelu :( tako da stari fazon sa vađenjem baterije otpada...   Vidim dosta ljudi po netu se žali na slično, ali nigde nema rešenja osim "ostavi ga da se puni" i Volume + power, koje povremeno nekom pomogne... :(

 

Ima neku ideju šta da mu radim?

Link to comment

Poruči bateriju sa Aliexpressa, na Youtube vidi kako se menja, igraj se malo i nadaj se da će da proradi.

 

Uostalom, kada otvoriš telefon, možda ćeš i sam da uočiš u čemu je problem. Ja nemam apsolutno nikakvo iskustvo ili obrazovanje po pitanju elektrotehnike pa sam uspešno zamenio bateriju i provalio u čemu je dodatni problem sa jednim telefonom.

Link to comment

Poruči bateriju sa Aliexpressa, na Youtube vidi kako se menja, igraj se malo i nadaj se da će da proradi.

 

Uostalom, kada otvoriš telefon, možda ćeš i sam da uočiš u čemu je problem. Ja nemam apsolutno nikakvo iskustvo ili obrazovanje po pitanju elektrotehnike pa sam uspešno zamenio bateriju i provalio u čemu je dodatni problem sa jednim telefonom.

Sad vidim da je bateriju ipak moguće otkačiti - tako što se mora ceo telefon rastaviti :isuse:

 

za vikend ću probati, ako budem imao snage...

Link to comment

To što je u neki telefon "ugrađena" baterija, to ne znači da ne može da se izvadi, jelte. Naravno, rastavljanje telefona ti ne gine, ali u principu to nije toliko komplikovana operacija, a komplet šrafcigera za to možeš da naručiš za otprilike jedan evro :lol:

 

Eto, za početak otvori telefon i otkači bateriju pa je vrati, moguće je da će da pomogne. Ako imaš nekog ortaka koji ima servis, on može da ti otvori telefon, meni su tražili jebenih hiljadu dinara za to (Meizu M2 Note je bio u pitanju) pa sam ipak sačekao da stignu šrafcigeri i uradio sam sam, bez problema.

Link to comment

To što je u neki telefon "ugrađena" baterija, to ne znači da ne može da se izvadi, jelte. Naravno, rastavljanje telefona ti ne gine, ali u principu to nije toliko komplikovana operacija, a komplet šrafcigera za to možeš da naručiš za otprilike jedan evro :lol:

 

Eto, za početak otvori telefon i otkači bateriju pa je vrati, moguće je da će da pomogne. Ako imaš nekog ortaka koji ima servis, on može da ti otvori telefon, meni su tražili jebenih hiljadu dinara za to (Meizu M2 Note je bio u pitanju) pa sam ipak sačekao da stignu šrafcigeri i uradio sam sam, bez problema.

Ma imam šrafcigere, ali nemam živaca... :(

 

Za vikend...

Link to comment

Meni se to desilo sa L925 isto se baterija ne vadi pa mi preporučivali da bateriju otkačim napunim pa da probam.... Samo nikako da se nakanim...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Imam problem sa mojim novim mezimcem, nexusom 6p.

 

Naime, na kameri mi se pojavljuje određena crna tačkica. Vidi se pri fotkanju, i ostaje na slici, dakle najverovatnije je u pitanju zrno prašine koje baulja unutra. Prvo mi se pojavilo pa ubrzo nestalo, pa se posle nekog perioda opet pojavilo, i ubrzo nestalo. I onda je nije bilo par nedelja, pa onda opet...

Da li je neko imao slična iskustva, može li da se očisti, sredi? Koliko čitam, jako teško, preko ljudi reklamiraju i dobijaju novi, mahom. Ovaj moj prodavac kaže da donesem, ako je prašina da će reklamirati kod dobavljača i to onda može da se oduži na večnost. :(

Link to comment

Ajd da dam jednu preporuku "Moća style"™  :fantom:

Pazario preko Alija zeni "Lenovo K3 Note" , za 100$ + 3500din (pdv+carina), po meni bolji i lepsi  tesko da se moze naci za te pare ...  Telefonu za sada nisam nasao ni jednu manu( dobro se izigrao  )

Edited by Geo
Link to comment

Imam problem sa mojim novim mezimcem, nexusom 6p.

 

Naime, na kameri mi se pojavljuje određena crna tačkica. Vidi se pri fotkanju, i ostaje na slici, dakle najverovatnije je u pitanju zrno prašine koje baulja unutra. Prvo mi se pojavilo pa ubrzo nestalo, pa se posle nekog perioda opet pojavilo, i ubrzo nestalo. I onda je nije bilo par nedelja, pa onda opet...

 

Da li je neko imao slična iskustva, može li da se očisti, sredi? Koliko čitam, jako teško, preko ljudi reklamiraju i dobijaju novi, mahom. Ovaj moj prodavac kaže da donesem, ako je prašina da će reklamirati kod dobavljača i to onda može da se oduži na večnost. :(

Ja sam na sony fotoaparatu imao isti problem. Odneo ga u servis i ocistili.
Link to comment

Ovaj moj LG G3 se greje opasno!

Tj konstantno je topao.

Baterija traje dva sata i to kad ništa ne radim sa njim.

 

Kada sam uradio factory reset, nije toliko topao, greje se kada malo duže (cca 10 min) radim sa njim a i baterija traje i do 6 sati ali nema ništa od aplikacija,

Baterija nije orginal, kupio je u servisu koji prodaje "koliko toliko" ispravnu robu.

 

Jel zna neko neki "valjan" servis, koji bi mogao da uradi neku "dijagnostiku" ili da ga popravi.

Google izacuje gomili referenci na upite 

"lg g3 overheating" ili "lg g3 battery draining fast"

Link to comment

Ja sam na sony fotoaparatu imao isti problem. Odneo ga u servis i ocistili.

Na aparatu se senzoru mnogo lakše Pristupa tj samo se skine objektiv. Nisam siguran da je ovde isti slučaj. :)

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment

Ovaj moj LG G3 se greje opasno!

Tj konstantno je topao.

Baterija traje dva sata i to kad ništa ne radim sa njim.

 

Kada sam uradio factory reset, nije toliko topao, greje se kada malo duže (cca 10 min) radim sa njim a i baterija traje i do 6 sati ali nema ništa od aplikacija,

Baterija nije orginal, kupio je u servisu koji prodaje "koliko toliko" ispravnu robu.

 

Jel zna neko neki "valjan" servis, koji bi mogao da uradi neku "dijagnostiku" ili da ga popravi.

Google izacuje gomili referenci na upite 

"lg g3 overheating" ili "lg g3 battery draining fast"

Standardno za G3 pred crkavanje procesora,nasledio ga ja od klinca grejao se tako neke 2 nedelje i onda se ohladio zauvek.Zato mi ga klinac izgleda i poklonio  :s_w:

Link to comment

Da. Vrv je kamera zatvorena... Probaj kompresorom da izduvas, mozda izadje

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

 

Hoću. Ima i ovo samo ne znam da li omogućava pristup senzoru, mada praška možda i nije baš do senzora:

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...