Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Moram ovde da pitam. Imam fiksni Panasonik i juce je odjednom slusalica izgubila signal. Ikonica antene non stop trepti a kad pozovem sa mobilnog dobijem vezu i zvoni telefon ali to samo na mobilnom cujem, bezzicna slusalica uopste ne zvoni. Vadio sam bateriju iz slusalice, iskljucivao bazu iz struje ali nista ns pomaze.

 

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk

 

vidim, slušaju se sugestije Premijera  :fantom:

Link to comment

Prinudna naplata sledi definitivno

Skoro sam prešao u mts iz vipa. Tražili su mi silne neke dokaze o proseku računa u vipu, i napomenuli da možda neću moći da dobijem fon bez neke uplate unapred i sl. Razlog - dužni su im stotine miliona, a jednostavno ne mogu ljudima ništa jer sume nisu pojedinačno velike, ta prinudna naplata teško šljaka u praksi. Msm tako mi reče njihov radnik. Zato su pažljivi kod novih korisnika.
Link to comment

Drugari, da li neko zna koliko Mb povuče smartfon kroz srpsku mobilnu mrežu za npr. 10-minutni Skype call? Govorimo li o desetinama ili stotinama Gb?

Edited by beowl
Link to comment

Drugari, da li neko zna koliko Mb povuče smartfon kroz srpsku mobilnu mrežu za npr. 10-minutni Skype call? Govorimo li o desetinama ili stotinama Gb?

 

~50kbps * 60s = 3MB

 

10min * 3MB ~ 30MB 

Link to comment

Inace, evo od Skajpa direktno:

 

https://support.skype.com/en/faq/FA1417/how-much-bandwidth-does-skype-need?platform=android

 

Traze min. 30 kbps za audio, ali je "recommended" 100 kbps. Ti kao korisnik mobilnog nad time nemas kontrolu, vec zavisis od kvaliteta signala i brzine mreze tamo gde si. Znaci ako uhvatis dobar 4G signal ili jak 3G (HDSPA), izacices i na vecu cifru od teacher-ove gore.

 

Za video se trazi min. 128 kbps, dakle vise nego 4 puta vise za audio, a recommended je 300 kbps. Pritom, ima i ovaj high quality video, ne znam da li to moze da se podesava u samoj skype aplikaciji, ali imam osecaj da je default setting da ti uzme onoliko bandwidth-a koliko moze da dobije, a to znaci veliku potrosnju MB ukoliko je signal kvalitetan. Dakle, ako hoces da ogranicis potrosnju MB, mani se videa, i imaces potrosnju izmedju ~ 1,8 - 6 MB po minutu samo za audio.

Link to comment

Based on the Skype Support:

 

If you use it for 15 minute, for CALL, you are taking about 15 MB and for Video you are taking up 30 MB of bandwidth.

 

And here goes my explanation of how I come to that number by Using the formula:

{(number of kb per second needed by skype X seconds used) / 1024 to convert to Mb} / 8 to convert to MB = Bandwidth used in 1 minute

 

1. If you are ONLY using Voice call, Minimum is 30kbps, Means for 1 Min of CALL only, you will use 30X60 Kb = 1800 kb = 1.76 Mb = 0.22 MB

However, if your line is good and skype use the recommended settings, then it is 100 kbps. So it will take {(100 X 60)/1024}/8 = 0.74 MB

 

So, for 1 minute CALL only, you will take 0.3 to 0.8 MB of bandwidth.

 

2. Now If you are using vide, using the same method,

Minimum is 128 kbps. So, {{128*60)/1024}/8=0.94 MB

Recommended is 300 kbps, So {(300*60)/1024}/8= 2.2 MB

 

So, for 1 minute of VIDEO CALL you will consume 1 MB to 2.2 MB of Bandwidth

Link to comment

Inace, proverio sam podesavanja za Skype na Androidu, kada se udje u Settings, ima opcija "Video Quality" koja je po default-u kao sto sam i mislio postavljena na "high", ali moze da se prebaci na "low".

Link to comment
  • 1 month later...

Kako je dobro ovo jebanje u glavu sa prvim minutom u romingu koji traje 90 sekundi. Mislim, zašto samo 90, daj 900, može nam se.

Link to comment
  • 1 month later...

Da li je 600MB interneta na MTS-u dovoljno za bar 2-3 sata mesečno audio razgovora preko skajpa? 

 

Obrati samo pažnju da te MB na sajtu vode kao "duplo više interneta", što važi samo u prvoj polovini ugovorne obaveze, a posle se prepolovi

Link to comment

Dobro, za koliko je dovoljno 300MB  :D ?

 

Keva hoće da uzme ugovornu obavezu jer često ostane bez kredita kada joj je hitno potrebno, pa taman da je otkačim od mog mobilnog (naročito što često nisam tu) i prebacim je na njen (doduše, tek treba da je nagovorim da kupi neki koji podržava skajp  :whistle:).

 

Kada smo već tu, da li postoji neki telefon na dugmiće koji ima skajp koji može normalno da se koristi?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...