Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Tesla Smartphone 6.2, Sony Xperia M5 ili Huawei P9 Lite? Ili dajte neki vaš predlog, u tom cenovnom rangu... Smatrajte da sam potpuna tabula rasa glede telefona, da mi je potreban na duže staze, stabilan i sa dobrom kamerom. + da li neko zna sigurnog "Mađara" glede kupovine telefona? Znam za televizore (Miki), ali mi je potreban neko i za mobilne...

Link to comment

Valjda je ovo pravo mesto.. Kada imam drugu liniju, tom ko me zove kažu da je poziv na čekanju, e a ja to neću, nego da zvoni kao da se ne javljam.. To se sad javilo od kad sam na novom telefonu, Lenovo K6 note, pomagajte!

 

Čačkao podešavanja ali ništa nisam našao..

Edited by zoki
Link to comment
  • 3 weeks later...

Hvala :). Što se tiče zaštitnog stakla - da li je bitno kakvo se uzima ili imate neku preporuku?

 

Malčice je skuplje ali vredi. 

 

Ja imam već godinu i kusur dana tu zaštitu i nemam primedbi. Par puta mi je ispadao telefon i iskrzale su se ivice samog stakla, ali na njemu nema ni ogrebotina ni naprsnuća.

Edited by copkillah
Link to comment
  • 3 months later...

Da li mts ima obicaj da "potkrada" na podacima na pre-paid-u?

 

Uplatio sam pre pola sata 1000 din. kredita na pre-paid. Dosla poruka. Proverio stanje. Sve OK. Izadjem iz trafike, odem niz ulicu, bukvalno 2 min kasnije hocu da uplatim neku ono promociju (1 GB neta za 200 din. i sl.), kada sada vidim stanje - 0 dinara. Wtf?

 

Zovem mts. Oni kazu, da, uplatili ste kredit u 16:36 a u 16:37 ste vec skinuli X stotina megabajta podataka (ne znam tacno koliko, jer mi je iscitala neke stotine miliona u bajtima). Kaze, desava se to, iskljucite obavezno mobilne podatke kada uplacujete kredit, pa kupite promociju, pa onda kupite podatke preko promocije, pa tek onda ukljucite protok podataka.

 

:fur:

 

E sad, mislim, moguce je, ali ja bukvalno nista nisam radio na telefonu ta 2 minuta (niti otvarao browser, niti bilo kakvu aplikaciju, niti se skinuo neki apdejt, nista). Jedino ako je gmail povukao poruke ili tako nesto u pozadini, ali opet, toliko? Ovo je stariji telefon koji nema ugradjeno ono pracenje potrosnje podataka, tako da nemam kako da proverim njihovu tvrdnju. Govore li istinu ili me zavlace? Je li imao neko slican problem?

Link to comment

Da li mts ima obicaj da "potkrada" na podacima na pre-paid-u?

 

Uplatio sam pre pola sata 1000 din. kredita na pre-paid. Dosla poruka. Proverio stanje. Sve OK. Izadjem iz trafike, odem niz ulicu, bukvalno 2 min kasnije hocu da uplatim neku ono promociju (1 GB neta za 200 din. i sl.), kada sada vidim stanje - 0 dinara. Wtf?

 

Zovem mts. Oni kazu, da, uplatili ste kredit u 16:36 a u 16:37 ste vec skinuli X stotina megabajta podataka (ne znam tacno koliko, jer mi je iscitala neke stotine miliona u bajtima). Kaze, desava se to, iskljucite obavezno mobilne podatke kada uplacujete kredit, pa kupite promociju, pa onda kupite podatke preko promocije, pa tek onda ukljucite protok podataka.

 

:fur:

 

E sad, mislim, moguce je, ali ja bukvalno nista nisam radio na telefonu ta 2 minuta (niti otvarao browser, niti bilo kakvu aplikaciju, niti se skinuo neki apdejt, nista). Jedino ako je gmail povukao poruke ili tako nesto u pozadini, ali opet, toliko? Ovo je stariji telefon koji nema ugradjeno ono pracenje potrosnje podataka, tako da nemam kako da proverim njihovu tvrdnju. Govore li istinu ili me zavlace? Je li imao neko slican problem?

čekaj, oni ti kažu da je moguće za 1 minut skinuti više stotina megabajta? Na MTS-u? Pitaj ih kako to može, koliki je to protok?

Link to comment

Nije toliko, zajebao sam se. Internet je 6 din/100 kB. Za 1000 dinara dakle treba da dobijem 166*100 kB sto je 16,6 MB. Znaci nije i toliko mnogo. Samo ja nisam ispravno razumeo tu cifru u milionima bajtova koju mi je izdiktirala preko telefona (mi vidimo samo u bajtima, gospode).

Edited by hazard
Link to comment

Ne može za 1000 din samo 16 mb. To bi bilo jezivo skupo. Može da ti dosta povuče ako imaš auto update programa pa se zalome neki veći programi

 

Poslato sa HUAWEI SCL-L01 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Ne može za 1000 din samo 16 mb. To bi bilo jezivo skupo. Može da ti dosta povuče ako imaš auto update programa pa se zalome neki veći programi

 

Poslato sa HUAWEI SCL-L01 uz pomoć Tapatoka

 

To je cena što je hazard naveo, imaš na sajtu mts-a.

 

Sumnjam da je auto apdejt u pitanju jer je čini mi se to po defaultu isključeno ako nisi na WiFi. Iskreno i meni je čudno da je otišlo za tako kratko vreme, ali probaj da instaliraš neku aplikaciju koja prati protok i koja će da ti pokaže koliko je šta povuklo, nema ti druge nažalost.

Link to comment

Svejedno je ekstremno bezobrazno da oni naplacuju soma dinara za 16 i po megabajta...ej, pa sta je 16 MB danas? A ovamo ti daju promociju 1 GB za dvesta. Kao da je namerno namesteno da ti uradi ovakve stvari, spici kredit za par minuta i kao, eto, jebiga...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...