Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

48 sati

 

tu se krije glupost naseg ZKPa. resenje o zadrzavanju je doneto u subotu uvece, na to resenje odbrana ima pravo zalbe . Sudija mora doneti odluku o toj zalbi u roku od 4 sata od prijema zalbe. gdje da nahvataju sudiju u nedjelju ujutro? odluka o eventualnoj zalbi ce biti doneta u ponedeljak kada i istekne zadrzavanje.

 

tako je sistem obesmislio jedan pravni lek.

Па има дежурни судија за претходни поступак увек. Не седи ваљда више у дежурани али се зна ко је доступан. Понекад и он/а позове и дежурног тужица ујутру да види да ли има нешто у плану током дана...

Link to comment

Па има дежурни судија за претходни поступак увек. Не седи ваљда више у дежурани али се зна ко је доступан. Понекад и он/а позове и дежурног тужица ујутру да види да ли има нешто у плану током дана...

 

a kako da mu predas tu zalbu, koja pisarnica radi nedeljom?

 

to za sudiju stoji za vece sudove, ali tamo gde imas manji broj sudija za prethodni postupak, zlo.

 

postoji mogucnost da na formularu za resenje o zadrzavanju stikliras kvadratic "izjavio zalbu" i prakticno je to jedino sto mozes uraditi.

Link to comment

mislim da je resenje u tome da rok tece od trenutka kada su primili tu zalbu, a to je ponedeljak ujutro, ionako ga pustaju u ponedeljak navece. ali, retke su zalbe na to resenje.

Link to comment

Odavno se povukao iz posla i nije se nesto pojavljivao u javnosti. Kancelariju mu je vodio rodjak.

 

Bio je jedan od prvih boraca protiv smrtne kazne na ovim prostorima. 

Link to comment

Najbolji advokat kog sam čast da slušam uživo u postupku, još sam bila student prava. Sudnica broj 3 tada najveća u Palati pravde i suđenje kao iz američkih filmova. Drugi branilac je bio Vujin.

http://arhiva.alo.rs/vesti/reportaza-srbija/ubile-babu-sa-133-uboda-nozem/14686

 

Guberina je bio advokat koji je svoj poziv obavljao sa strašću i ta vrsta posvećenosti morala je dati razultat kroz najboljeg advokata Srbije 20. veka, Slava mu!

Link to comment

Umro Veljko Guberina.

RIP. Faca je bio. Greota što nije uspela Narodna Radikalna Stranka, verovatno bi svima danas bilo bolje da jeste.

Link to comment

 

U sa­vre­me­nim uslo­vi­ma ži­vo­ta, u si­tu­a­ci­ji če­stih za­ko­no­dav­nih iz­me­na, pa i u kri­vič­noj ma­te­ri­ji, ne tre­ba do­ka­zi­va­ti, ko­li­ko je ne­mo­gu­će bi­ti "en­ci­klo­pe­di­sta" i bi­ti snab­de­ven po­treb­nim zna­nji­ma za rad u svim ma­te­ri­ja­ma iz nad­le­žno­sti re­dov­nih su­do­va, za­to je po­gre­šno da uče­šće u ra­du van­pre­tre­snog ve­ća, uzi­ma­ju su­di­je ko­je ne­do­volj­no po­zna­ju ma­te­ri­jal­no i pro­ce­sno kri­vič­no pra­vo.

 

(Iz Biltena Vrhovnog kasacionog suda broj 3/2014, Intermex, Beograd) - Autor referata: Milunka Cvetković, sudija Apelacionog suda u Kragujevcu (u međuvremenu izabrana za sudiju VKS)

Kakav mucav i  bezobrazan alibi tradicionalnom otporu sudija da čitaju nešto više od nužnog, osnovnog poznavanja zakona da bi natucali to što rade i to od sudije Vrhovnog kasacionog suda.

Edited by halloween
Link to comment

Kakav mucav i  bezobrazan alibi tradicionalnom otporu sudija da čitaju nešto više od nužnog, osnovnog poznavanja zakona da bi natucali to što rade i to od sudije Vrhovnog kasacionog suda.

ALi zar nije bolje da sudija sudi samo krivicu, a njegov kolega samo parnicu, onaj treci vanparnicne predmete?

 

Slusam price iz nekih sudova (direktno od sudija). Kazu, sudija ima 16 rocista dnevno (sto je samo po sebi dosta problematicno). U 10 sudi krivicu, u pola 11 parnicu. Pa nema sanse da odsudi dovoljno dobro, koliko je mogao da mu je data prilika da se posveti samo jednoj vrsti predmeta.

 

Ovo pise covek koji je u sud usao jednom, u potpuno desetom kontekstu. :)

Edited by pacey defender
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...