Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

  • 1 month later...

Пре неки дан су, после вишегодишњег бекства од суђења, војевања по Новорусији, ухватили при нелегалном покушају преласка границе из Румуније Почучу, да би сутра јавили да га пуштају да се брани са слободе. Да није то мало неуобичајено?

Link to comment

koliko znam na teret mu stavljaju pretnju zenama u crnom i nelegalni prelaz granice. sto se tice ucestvovanja u ratu u rusiji to je, koliko znam, postalo krivicno delo nakon sto je on okoncao svoju vojnu pustolovinu.

 

pritvor mu je trebalo odrediti zbog mogucnosti bekstva. nije bio dostupan organima i nije se odazivao na pozive. to je greska sudije za prethodni postupak.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Član 3 Zakona o odgovornosti pravnih lica za krivična dela je prosto poražavajuća činjenica.

 

"Dosije #Irvase" je slučaj u kome je Beograd vređao jednog građanina a mene optužio za lažiranje dokaza o uvredi. Ovaj zakon i pomenuti član me onemogućavaju da tužim Beograd po članu 170 Krivičnog zakonika.

 

Institucije su nam infestirane botovima koji očigledno mogu da, zaštićeni ovim zakonom, čine i mnogo teža krivična dela.

 

TT

Edited by Tale
Link to comment

Član 3 Zakona o odgovornosti pravnih lica za krivična dela je prosto poražavajuća činjenica.

 

"Dosije #Irvase" je slučaj u kome je Beograd vređao jednog građanina a mene optužio za lažiranje dokaza o uvredi. Ovaj zakon i pomenuti član me onemogućavaju da tužim Beograd po članu 170 Krivičnog zakonika.

 

Institucije su nam infestirane botovima koji očigledno mogu da, zaštićeni ovim zakonom, čine i mnogo teža krivična dela.

 

TT

Nisam pravnik ajd malo prepricaj kako su se govna zastitila...

Link to comment

Ma jok, ja ne znam, a interesovalo me, da je ijedno pravno lice osuđeno i izrečena mu krivična sankcija po tom zakonu.

 

To što su država i njeni organi krivično neodgovorni ex lege obaška.

Link to comment

Nema šta da se prepričava: član 3 tog zakona kaže da se državni organi ne mogu krivično goniti po Krivičnom zakoniku i drugim zakonima.

 

TT

Član 6

Pravno lice odgovara za krivično delo koje u okviru svojih poslova, odnosno ovlašćenja učini odgovorno lice u nameri da za pravno lice ostvari korist.

 

Jel ovo bilo ispunjeno u navedenom slucaju?

Link to comment

Znaci da nije problem u clanu 3 pomenutog zakona i u tome sto su drzavni organi izuzeti od primene tog zakona, nego ne postoje ni uslovi za primenu tog zakona iz clana 6, pa cak i da se zakon primenjuje i na drzavne organe, opet ne bi imalo osnova da se vodi postupak.

Uzgred, na osnovu google pretrage slucaja™, meni ne deluje da bi imalo osnova za vodjenje krivicnog postupka cak i da nema ovih ogranicenja.

Edited by Uskebasi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...