Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

Ja ti ne bih savetovao da tuzis, jer mislim da nemas sanse da uspes u sporu. Ako bi bas insistirao da tuzis, onda ti je jedini pravi put ZOO.

Ono o cemu bi svakako morao da vodis racuna je da Beograd zastupa pravobranilastvo koje ima pravo na troskove po advokatskoj tarifi, da ces imati jos troskova (takse, vestacenja), pa ako izgubis spor svi ti troskovi ce pasti na tebe, ukljucujuci i troskove druge strane.

+1

 

Tanko.

Link to comment
  • 1 month later...

kakve su ovo kazne i za koji **** apelacioni sud smanjuje kaznu za trećinu

 

Čačak -- Muškarac S. S (37) iz Čačka udarao je žene na ulici samo dva dana nakon što je pušten na slobodu iz zatvora nakon što je uhapšen zbog istog prekršaja.

U policiji su rekli agenciji Beta da je S. S. danas priveden Prekršajnom sudiji u Čačku.

Izašao je iz zatvora pre dva dana, a izdržao je desetodnevnu kaznu zbog udaranja žena na ulici. Ubrzo je ponovio prekršaj i udario ženu u glavu kada je ona izlazila iz gradskog autobusa, nakon čega je pobegao.

Pretpostavlja se da je osim te žene, S. S. juče udario više žena na ulici.

Prvi put je uhapšen 5. maja kada ga je Prekršajni sud po hitnom postupku osudio na zatvorsku kaznu od 15 dana zbog vršenja nasilja.

Odlukom nadležnog Apelacionog suda ta kazna je preinačena i skraćena na zatvorsku kaznu od 10 dana.

 

a sad će kao povratnik verovatno dobiti 15 dana i 3,5 sata

Link to comment

kakve su ovo kazne i za koji **** apelacioni sud smanjuje kaznu za trećinu

 

a sad će kao povratnik verovatno dobiti 15 dana i 3,5 sata

 

meni ovo deluje ko slucaj za lazu..

Link to comment
  • 3 months later...

prije nekih 6 mjeseci sam pokrenuo izvrsenje protiv drzave na osnovu presude. troskovi neki iz 2011.

 

pisao urgenciju, jurio referente i nista. ni resenja o izvrsenju, ni takse, nicega. jedino sto mi je zena sa saltera mogla dati jeste broj predmeta.

 

eto, kukam na hudu advokatsku sudbu.

Link to comment

Šta ćeš..

U ponedeljak me zovu iz tužilaštva u 10:30h da hitno dođem, jer dovode lice na saslušanje. Stižem oko 11h, saslušanje kreće u 14;30h, lagano. Posle kod sudije, ode ceo dan..sve to vreme u hodniku - on, žandari i ja.

A taj dan od rane zore milion obaveza.

Pri tom žandari ga truju sve vreme, samo priznaj i da završimo da idemo kući..dobro, advokat i mi da idemo kući, ti ćeš negde drugde.

Edited by Godfrey
Link to comment

Šta ćeš..

U ponedeljak me zovu iz tužilaštva u 10:30h da hitno dođem, jer dovode lice na saslušanje. Stižem oko 11h, saslušanje kreće u 14;30h, lagano. Posle kod sudije, ode ceo dan..sve to vreme u hodniku - on, žandari i ja.

A taj dan od rane zore milion obaveza.

Pri tom žandari ga truju sve vreme, samo priznaj i da završimo da idemo kući..dobro, advokat i mi da idemo kući, ti ćeš negde drugde.

 

Ja sam jednom ostao otprilike od 2 do 11 navece. Tužiteljica ga je dva sata saslušavala a onda smo čekali dežurnu sudiju da mu odredi pritvor. Bio je praznik, prazna palata pravde, zima, hladno. I na kraju mi još nisu doneli rešenje o tim troškovima.

Link to comment

Nije problem što ću ostati ako je već počelo. A ovde me zovu "hitno", da bi počelo posle 3 sata. I pri tom sam izabrani, nemam ja šta gde da žurim tu zobg njih...ali 'ajde.

A u maju sam imao sličnu tvojoj situaciju; subota i nedelja..po ceo dan. Oštećeni stranci, pa traže prevodioca, a niko neće da dođe..ne možemo ni da počnemo..pa prvi dan saslušanje oštećenih i žandara, ceo dan ostao...u nedelju saslušanje okrivljenih, njih četvorica, više dela...a posle toga sudiju naravno čekamo...

 

Još uvek čekam rešenje o troškovima :)

Link to comment
Због сумње да су примали мито и злоупотребили службени положај ухапшени су председник Вишег суда у Шапцу Гојко Лазарев, председник Основног суда у Лозници Драган Цветиновић и судија Основног суда у Лозници Оливера Лазаревић, као и једно лице које је учествовало у помагању да се изврше ова кривична дела, наводи се у саопштењу.

 

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/hronika/2453005/uhapsena-dva-predsednika-suda-i-sudija-zbog-primanja-mita.html

Link to comment
  • 2 weeks later...

I tako, dok se srpski internet zamajava Radulovicevim poreskim izvodima iz Amerike, ide kao 3.-4. vest na glavnim portalima da je zastarela optuznica protiv Karica. Bas lepo, sad moze sa Jezdom i Dafinom na kafu opusteno.

 

 

:isuse:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...