Jump to content
IGNORED

PARADA


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    35

  • kobni zelaya

    33

  • Milogled Bluff

    25

  • morgana

    22

Pazi, nisam gledao film, dakle pričam samo na osnovu trejlera:- Tema je, osim što je aktuelna i data očigledno iz odgovarajućeg ugla koji nikoga neće odvratiti od toga da gleda film. Svi će biti nezadovoljni, ili poluzadovoljni, a mnogi će još i da presaviju tabak, pa da napišu koju o filmu. - Očigledno je da je Dragojević još i voz'o jugonostalgiju i to u najprimitivnijem smislu, te se može reći da likovi koje Kojo okuplja kao tim podsećaju na Kursadžije u malom, gde se likovi tretiraju pre svega kao nacionalnosti, a ne kao ljudi. Glupo, primitivno i istovremeno ultra komercijalno. - Ako ti je tema filma "gej parada i ljudska prava u sukobu sa nacionalnom zatucanošću" onda to i nije popularno. Ali, ovo je jednostavno komedija, a tema je dnevno politička, tako je i uzeta, tako i tretirana (kažem u trejleru, bar, ali to je bitno za prodaju) - kao Kursadžije, ili Bebevizija, samo sa mnogo većim budžetom.- Kada pre godinu, dve sreo na ulici M. Samolova i kada mi je rekao da treba da igra gej aktivistu u novom filmu Dragojevića, odmah sam primetio, po njegovoj tadašnjo frizuri i gabaritu, da negde podseća na gej aktivistu Bobana Stojanovića. To je nivo na kom operiše Dragojević - bukvalno - fizičke sličnosti sa ljudima iz trenutnog političkog života. Ubo ga je sto posto za kintu, Kursadžije mogu samo da mu pljunu kroz prozor.edit @ Idioteque

Edited by kobni zelaya
Link to comment
heh, uvek me fascinira kada neko odgleda pet filmova od reditelja kojeg ne voli i koji misli da su svih tih pet filmova smece, a onda ode da pogleda i sesti cisto da se uveri da je i taj isto smece...mazohizam par excellence Hail.gif
sto majkumu, sta fali tome? hobi ko svaki drugi.evo ja bas volim da gledam par nahajpovanih rezisera koje ne volim. Edited by morgana
Link to comment
heh, uvek me fascinira kada neko odgleda pet filmova od reditelja kojeg ne voli i koji misli da su svih tih pet filmova smece, a onda ode da pogleda i sesti cisto da se uveri da je i taj isto smece...mazohizam par excellence Hail.gif
Jbg, volim da pljujem po Dragojevicu, a da bih mogao kredibilno da pljujem moram da pogledam film :) I nisu bas svih pet (sada sest sa paradom) smece - prvi je odlican, drugi i treci su dobri, s obzirom kada su snimljeni mora se priznati da su bili avangardni, dok su cetvrti, peti i sesti smece. Dragojevic je izgleda funkcionisao dobro samo pod Milosevicem, prolupao je u slobodi. I nije jedini takav.
Link to comment
Jbg, volim da pljujem po Dragojevicu, a da bih mogao kredibilno da pljujem moram da pogledam film :) I nisu bas svih pet (sada sest sa paradom) smece - prvi je odlican, drugi i treci su dobri, s obzirom kada su snimljeni mora se priznati da su bili avangardni, dok su cetvrti, peti i sesti smece. Dragojevic je izgleda funkcionisao dobro samo pod Milosevicem, prolupao je u slobodi. I nije jedini takav.
sorry onda, ja sam skapirao da su ti svi smece....znaci tracak nade je postojao...laugh.gif
Link to comment
sorry onda, ja sam skapirao da su ti svi smece....znaci tracak nade je postojao...laugh.gif
Pa znas kako - prvi mu je bio odlican , a svaki sledeci sve gori. Vec sada je razumno pretpostaviti da ce mu sedmi biti jos gori od sestog.
Link to comment
- Kada pre godinu, dve sreo na ulici M. Samolova i kada mi je rekao da treba da igra gej aktivistu u novom filmu Dragojevića, odmah sam primetio, po njegovoj tadašnjo frizuri i gabaritu, da negde podseća na gej aktivistu Bobana Stojanovića.
znaci, kad budem rekao zajecarcu da si mu porucio da je debela svinja, kapiram da ce ti ga surduknuti do balcaka a ti posle vidi sta pises po forumima.
Link to comment
Jbg, volim da pljujem po Dragojevicu, a da bih mogao kredibilno da pljujem moram da pogledam film :) I nisu bas svih pet (sada sest sa paradom) smece - prvi je odlican, drugi i treci su dobri, s obzirom kada su snimljeni mora se priznati da su bili avangardni, dok su cetvrti, peti i sesti smece.
Зар му ово није седми филм? 1. МНА1, 2. ЛСЛГ, 3. Ране, 4. МНА2, 5. МНА3, 6. Георгије, 7. Парада.
Link to comment
znaci, kad budem rekao zajecarcu da si mu porucio da je debela svinja, kapiram da ce ti ga surduknuti do balcaka a ti posle vidi sta pises po forumima.
Dobro, Miloš je ipak filmska, romansirana verzija :)
Link to comment
Зар му ово није седми филм? 1. МНА1, 2. ЛСЛГ, 3. Ране, 4. МНА2, 5. МНА3, 6. Георгије, 7. Парада.
Anđele 3 nije režirao SD, samo je scenarista.edit: režiser je Petar Pašić. Edited by fanjo
Link to comment

Film je odlično pedagoško štivo za prosečnog gedžu s ovih prostora. Kao takav je sjajan! Nula umjetnost, ali prco kevu da Petar Petrović posle njega izađe manje nacističko govno od čoveka nego što jeste.Edit: usput, zna li neko melodiju iz odjavne špice?

Edited by mojo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...