Jump to content
IGNORED

PARADA


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    35

  • kobni zelaya

    33

  • Milogled Bluff

    25

  • morgana

    22

U Inarituovom Pasjem životu se sa mnogo više rezona može tvrditi da su snimane prave borbe pasa, nego iz ovog kratkog inserta, tako da nemojte da preterujemo. Nemam baš razloga da štitim SD-a.
da ga jebem ako ima trunke logike u ovome sta pises.
Link to comment
da ga jebem ako ima trunke logike u ovome sta pises.
Hoću da kažem da je, bar po ovome što se vidi u trejleru, teško optužiti Dragojevića da je snimao prave borbe pasa. Pošto to što se vidi, kada izbaciš zvuk, su dva psa koja se igraju, vrlo verovatno.
Link to comment
Kontam da postoje dresirani psi koji su izvezhbani da se malo kao makljaju ali se ne povredjuju medjusobno. Ima sigurno neki fazon kako se ti psi dresiraju za to.
nisam gleadao film osim ovog inserta i citanja vasih komentara.mislim da ovo jednostavno nije moguce. daleko od toga da psi ne mogu da urade preko dresure mnoge druge stvari, zapanjujuce, ali borba, 100% nije moguca. u tom trenutku se luci nesto u mozak njima bitno za akciju: "napadni, ugrizi da prezivis" i kako to dreser moze da spreci ili sam pas ako je vec krenuo da napadne drugog psa? ne postoji ni komanda a pogotovo ne postoji svest da pas uradi, stane u onoj sekundi kada mu dreser kaze: "stani!" nisam ovo nigde procitao, vise sam isao logikom buduci da imam otprilike iskustva sa psima i kako instiktizuju stvari :D ako neko moze da demantuje ovo, bio bih zahvalan i iznenadjen. sto se tice ovih simulacija koje ste spomenuli, moguce je nesto tu improvizovati. u ovom snimku se nista ne vidi, osim farbe i pretpostavljam da je vise bio akcenat na 100kila farbe, dima, i brzih scena kako bi se sto bolje simulirala, tj. predstavila satro borba. daleko od toga da ne moze da se to uradi dobro, ali iz ove sekunde mi se cini da je samo uradjeno kako tako.opet sa druge strane taj ko je rezirao ovaj film je sigurno upucen u zakon o borbi pasa. sto u nasoj zemlji kada je zakon u pitanju, relativna stvar. ko si, odakle si, kuda ides i koji broj cipela mozes da obujes. u slucaju da ja izgubim svoj par, znam koga mogu da nazovem da mi pozajmi ili zbog ucinjene usluge koja me je kostala ovoliko - oduzmem skroz.i napisali ste jos da na kraju filma otprilike stoji: ni jedan pas nije povredjen u toku snimanja. jbt.. kako mi je tesko da pisem o ovome buduci da su kod nas toliko stvari mutne da je dunav u najdubljem nivou pitak i bistar.
Link to comment

Imash ovde kako su pre vishe od 10 godine u Meksiku dresirali pse za te stvari.Amores Perrosili ukratko:

For the fight scenes, trainers used dogs that played aggressively with one another and were pre-trained as security dogs. In the making-of video, the actors and trainer explain that the dogs spent at least a month prior to filming in training with the actors. For the attack scenes, it illustrates specially trained staff working the dogs with padded arm protection and several handlers. The shots that appear to have the dogs making contact are explained as having been shot in cuts that include contact play behavior. The dogs in the video are shown off camera and appear to have an established bond with the actors, handlers and each other.The mouths of the fighting dogs were limited using string mussels that wrapped around the nose area and behind the ears of the dogs. Disguised by make-up and the dogs' fur, these could not be detected by the camera. The mussels kept the mouths closed enough to allow the dogs to breathe unencumbered, provide the tongue ample room to move in and out and give the appearance of biting without harming each other. In the video, the trainer demonstrates applying the mussel to a dog that appears to calmly accept this apparatus.
E sad u ovom meksichkom filmu psi se stalno biju pa chak i ljude napadaju, a u Dragojevicem ta scena borbe pasa ukupno traje oko 10-15 sekundi, u brzim kadrovima. Kontam da je bilo to lakshe odraditi.
Link to comment

Nisam bio dovoljno jak karakter, i ipak sam danas otisao da gledam ovo. Filmovi SD-a su nesto poput zmije u zoo vrtu - gadno, ljigavo, ali nesto te ipak tera da ih gledas. Zanemaricu raskosan pamfletski repertoar kojim film obiluje, i sve ostale iritantnosti, ali film jednostavno nije duhovit i nije zabavan. Dakle, ne ispunjava osnovni zahtev koji se stavlja pred nesto sto je navodno komedija. Mada se ljudi okolo smejali povremeno, sto me je dodatno nerviralo.

Link to comment

mogu samo da potvrdim da je SD najbeskompromisniji manipulator u branši, koji za ,,dobar rezultat,, (a to odavno ni u njegovoj glavi nije - dobar film) od nekih lajtmotiva i ikonica našeg urbano-kulturnog nasleđa pravi rusku salatu i to sa domaćim majonezom...bez da trepne.nikola kojo da se više goni u peršun sa ovakvim ulogama...satro nam šest generacija mladih ,,mačo,, glumaca. ...ebala ga violina o borbi pasa: u zadnjem kadru pas sa desne strane koji dobija ugriz za najverovatnije obraz i uvo, pokušava da protivnika dohvati za prednju nogu.taj trenutak, gde god da se desio, i pored muzike, kratkih kadrova i efekata,pas ne može da odglumi. komanda ,,pusti,, ili ,,fuj,, ne postoji kad je borba u pitanju, zato ih i razdvajaju brejk-stikovima.dva odrasla mužjaka staforda ili pita se tako ne igraju, nebitno da li su izložbeni psi ili borci.

Link to comment
Nisam bio dovoljno jak karakter, i ipak sam danas otisao da gledam ovo. Filmovi SD-a su nesto poput zmije u zoo vrtu - gadno, ljigavo, ali nesto te ipak tera da ih gledas. Zanemaricu raskosan pamfletski repertoar kojim film obiluje, i sve ostale iritantnosti, ali film jednostavno nije duhovit i nije zabavan. Dakle, ne ispunjava osnovni zahtev koji se stavlja pred nesto sto je navodno komedija. Mada se ljudi okolo smejali povremeno, sto me je dodatno nerviralo.
Koliko se film razlikuje od trejlera?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...