Jump to content
IGNORED

Homeland


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    212

  • Lrd

    132

  • MayDay

    89

  • Milosh76

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

serija vozi,...ne znam da li sam već rekao ali primetih da je producent Čip X files Johanson.elem, imam utisak koji vučem još od Chicago Hope, da Mendi poneki put uleti u overacting...:D

Link to comment

Moguce, ali imao sam utisak da je to bilo ipak malo znacajnije za pricu od samo odavanja pocasti, ili stagod. Inace, Brody bi mogao da ima motiv da pomogne ovom teroristi da se ubije i ako sam nije terorista - u prvoj epizodi smo vidjeli da je on ubio svog prijatelja amerikanca u zarobljenistvu, da bi prezivjeo, a to nije rekao nikome. Ovaj terorista je bio njegov cuvar i mogao je to da kaze.

Mogao je, ali ga niko nije pitao. Ono Solovo rutinsko ispitivanje nije prejudiciralo ikakav odgovor osim da se ovaj 'uplaši' od sveznajućeg agenta koji mu drži porodicu. Doznao je da su safe i onda mogao na miru da se ubije.Ovo Solovo pevušenje je bitno za priču isto kao i Brodijevo moljakanje. Može da bude a ne mora da znači. Čovek je dugo u poslu na bliskom i dalekom istoku, u braku/vezi sa Indijkom gde ćemo polako saznavati koliki je egocentrik. A okle ovome žilet? Ne pije mi vodu ono Solovo 'maybe maybe' nakon Carrine očekivane neverice da je nemoguće išta provući nakon tolikih full telesnih pretresa. Crnja mi deluje kao apsolutni karijerista i angažovani odrađivač. Sumnjam da je on involved. Taj stepenik je čist, dok su potencijalno prljavi onaj ispod (Sol) i onaj iznad (osoba X koju ćemo tek da upoznamo).Do sledeće epizode, mrtva trka između Sola i Brodija, mada je Brodi ipak u dlačnoj prednosti.

Edited by Lynn
Link to comment

Odlična epizoda

Malo me zbunilo što su Arapina ispitivali na safe lokaciji, a ne u Lengliju, mada, to je možda uobičajeno. Ne slažem se sa mišljenjem da je Brodi ubio svog kolegu zarobljenika da bi preživeo, već zato što je to tako hteo, i misliim da mu uopšte nije bilo žao. Da li sto samo meni učinilo, u jednom od flešbekova, da li je Brodi bio u seksualnoj vezi sa Abu Nazirom?Ako jeste, onda su svi njegovi postupci potpuno logični, a CIA , pravi grešku do greške, pozivajući ga da učestvuje u ispitivanju, a posle i odluka da mu omoguće susret sa zarobljenikom.Verovatno je Brodi ubačen da bi bio podrška onom profesoru, i čim je video ko je uhvaćen i šta je ugroženo, ako ovaj propeva, odmah se bacio u akciju, i sjajno odigrao na kartu"ja želim da završim sa ovom pričom", na koju je pao onaj crnac-birokrata-političar, kome je samo buduća politička karijera u mislima.

Edited by Arkadija
Link to comment

Mogao je, ali ga niko nije pitao. Ono Solovo rutinsko ispitivanje nije prejudiciralo ikakav odgovor osim da se ovaj 'uplaši' od sveznajućeg agenta koji mu drži porodicu. Doznao je da su safe i onda mogao na miru da se ubije.Ovo Solovo pevušenje je bitno za priču isto kao i Brodijevo moljakanje. Može da bude a ne mora da znači. Čovek je dugo u poslu na bliskom i dalekom istoku, u braku/vezi sa Indijkom gde ćemo polako saznavati koliki je egocentrik. A okle ovome žilet? Ne pije mi vodu ono Solovo 'maybe maybe' nakon Carrine očekivane neverice da je nemoguće išta provući nakon tolikih full telesnih pretresa. Crnja mi deluje kao apsolutni karijerista i angažovani odrađivač. Sumnjam da je on involved. Taj stepenik je čist, dok su potencijalno prljavi onaj ispod (Sol) i onaj iznad (osoba X koju ćemo tek da upoznamo).Do sledeće epizode, mrtva trka između Sola i Brodija, mada je Brodi ipak u dlačnoj prednosti.

Mozda su mu stavili zilet u hranu, jeo je nesto kad je Brody usao u sobu. I kad su Carrie i Saul gledali snimak, vidi se crnac koji stoji kod stola i samo posmatra dok se ona dvojica biju. Kao da je ocekivao to.

Link to comment
Odlična epizoda

Malo me zbunilo što su Arapina ispitivali na safe lokaciji, a ne u Lengliju, mada, to je možda uobičajeno. Ne slažem se sa mišljenjem da je Brodi ubio svog kolegu zarobljenika da bi preživeo, već zato što je to tako hteo, i misliim da mu uopšte nije bilo žao. Da li sto samo meni učinilo, u jednom od flešbekova, da li je Brodi bio u seksualnoj vezi sa Abu Nazirom?Ako jeste, onda su svi njegovi postupci potpuno logični, a CIA , pravi grešku do greške, pozivajući ga da učestvuje u ispitivanju, a posle i odluka da mu omoguće susret sa zarobljenikom.Verovatno je Brodi ubačen da bi bio podrška onom profesoru, i čim je video ko je uhvaćen i šta je ugroženo, ako ovaj propeva, odmah se bacio u akciju, i sjajno odigrao na kartu"ja želim da završim sa ovom pričom", na koju je pao onaj crnac-birokrata-političar, kome je samo buduća politička karijera u mislima.

Brodi ukoliko jeste terorista, operativno ne sme ni da bude u vezi sa profesorom. Kontekst da on stiti profesora pa da je zato izmolio susret sa svojim muciteljem mi nikako ne stima. Profesor vec ima zastitu. Ko mu je dojavio da mu je CIA za petama kad je ono produzio pored kuce? Dakle, imamo osobu X u igri, koja je hijerarhijski stepenik ispod ili iznad crnca karijeriste.

Mozda su mu stavili zilet u hranu, jeo je nesto kad je Brody usao u sobu. I kad su Carrie i Saul gledali snimak, vidi se crnac koji stoji kod stola i samo posmatra dok se ona dvojica biju. Kao da je ocekivao to.

Mislim da ce se sledeca ep vrteti oko analize tog snimka odnosno blind spota u koji je Brody slucajno ili ne saterao svog ex mucitelja. Mislim da ce Carrie tu vec nesto da namirise. Brody se time svakako kompromitovao (kriv ili ne) i valjda je svestan da bi sada CIA imala i na osnovu cega da ga prisluskuje i prati. To jedan spavac ne bi sebi dopustio.

Link to comment

@Lynn

Nisam mislila da je vezan za profesora tako što će mu javljati kada ga neko prati, to očigledno radi neko drugi, i sigurno je na vrlo visokom položaju, ali mislim, da je Brodi vraćen u Ameriku sa razlogom i da zna za potencijali teroristički događaj. Možda je njegova uloga da samo posmatra i uskoči u slučaju krajnje nužde. Što je i bilo.

Edited by Arkadija
Link to comment

cek bre, jesam li jedini koji misli da je saul krtica™ ? prvo je dobio histericni napad kad je carrie postavila kamere kod brodija, zatim joj je dao cele 3 nedelje da vidi da li se nesto desava sa njim, a onda je i kategoricki odbio bilo kakvu sumnju za mogucnost da je brodi arapinu dao zilet. da ne pominjem zenu muslimanske veroispovesti i ono neko mantranje na arapskom.

Link to comment

@ Arkadija

Naravno. Nista nije iskljuceno. CIA svakako ispada vrhunski sloppy koji god scenario da je u pitanju. Ce vidimo :)

@ 8-Walker

Zena je hindu :)Rekoh ja na prethodnoj strani da su i Sol i Brodi 'moze da bude ne moze da znaci'.Zena je faktor da zbuni i navede na preuranjene zakljucke, isto kao i Brodijev islam.Tako da mi jedino ta ocigledna histerija koju si pomenuo igra ulogu sad.A mislim da nije odbio sumnju dok nije video snimak tj. dok mu Carrie nije rekla da je Brody bio tu. Al taj deo bih morala ponovo da odgledam.

Edited by Lynn
Link to comment

cek bre, jesam li jedini koji misli da je saul krtica™ ? prvo je dobio histericni napad kad je carrie postavila kamere kod brodija, zatim joj je dao cele 3 nedelje da vidi da li se nesto desava sa njim, a onda je i kategoricki odbio bilo kakvu sumnju za mogucnost da je brodi arapinu dao zilet. da ne pominjem zenu muslimanske veroispovesti i ono neko mantranje na arapskom.

Ščito šta smo pisali do sad? :)
Link to comment

cek bre, jesam li jedini koji misli da je saul krtica™ ? prvo je dobio histericni napad kad je carrie postavila kamere kod brodija, zatim joj je dao cele 3 nedelje da vidi da li se nesto desava sa njim, a onda je i kategoricki odbio bilo kakvu sumnju za mogucnost da je brodi arapinu dao zilet. da ne pominjem zenu muslimanske veroispovesti i ono neko mantranje na arapskom.

jesam li ja nesto propustio, to sto je indijka iz mumbaija ne mora nuzno da znaci da je muslimanka.You beat me. 58700:37:32,510--> 00:37:34,611You humiliatedme. 58800:37:34,645--> 00:37:37,880You killed myfriend. 58900:37:39,716--> 00:37:41,984But you did notbreak me. 59000:37:42,018--> 00:37:44,753You should'vekilled me 59100:37:44,787--> 00:37:47,655when you had thechance. 59200:37:47,690--> 00:37:50,258But now, here weare. 59300:37:52,794--> 00:37:57,365I'm a sergeant inthe UnitedStates MarineCorps, shit-bird. 59400:37:57,399--> 00:37:59,434How did you thinkthis would endYou killed my friend.??? Hm.....brodi definitivno smrdi, sad dal je neko iz kompanije takodje dirty ne znam al za sada brodi je prime suspect :)

Edited by Takanohana
Link to comment

Da ustanovima, kad moze da se pise van spojlera? Da damo dan-dva onima koji nisu odgledali epizodu? Mislim, ako neko bash po svaku cijenu hoce da izbjegne pricu onda ni ne treba da dolazi na topic :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...