Jump to content
IGNORED

Homeland


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

Vanished je isla na FoxCrime prosle zime. Pogledao sam je, ali jedva. Djelovalo mi je kao Walking Dead po kolicini glupog dijaloga i lose glume, samo josh gore i dosadnije.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    212

  • Lrd

    132

  • MayDay

    89

  • Milosh76

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tačno tako, Vanished je ustvari, bio na klackalici između prime time serije ili sapunice. Ta misterija sa nestalom ženom više mi je ličila na zaplet iz soap-opere nego iz krimi serije.

Link to comment

Odgledao samo pilot epizodu, i za sad mi se jako sviđa, najviše od svih novih serija ove sezone.Baš htedoh da pitam ovde za utiske drugih forumaša, kad ono već postoji ceo topic. Jedva čekam da pogledam i ostatak. :)

Link to comment
Gledao neko poslednju ep.?I have same questions/concerns of the spoiling nature :P
vec sam rekao na 'omiljenim serijama' kako mi se ni malo nije svideo onaj 'dvoje su se tako smuvali' fazon sa kraja epizode :unsure:
Link to comment

ja ne bi uopste rekao da su se oni, ili ce se, smuvati. Poenta scene je, makar ja mislim, da sad kad se Angela Chase upoznala sa njim, cini joj se kao normalan, cak simpatican chovjek, sto bi moglo da joj pomuti dzadzmenat, pogotovo sto i inace nije bash medju najprofesionalnijim agentima

Link to comment
vec sam rekao na 'omiljenim serijama' kako mi se ni malo nije svideo onaj 'dvoje su se tako smuvali' fazon sa kraja epizode :unsure:

ja ne bi uopste rekao da su se oni, ili ce se, smuvati. Poenta scene je, makar ja mislim, da sad kad se Carrie upoznala sa njim, cini joj se kao normalan, cak simpatican chovjek, sto bi moglo da joj pomuti dzadzmenat, pogotovo sto i inace nije bash medju najprofesionalnijim agentima

Pa taj njen dadzment je to sto mene mori najvise :) First things firt, maltene sam opsovala kada se ispostavilo da nisu stavili kamere u garazu, pod izgovorom 'nije se stiglo', kad valjda majkumu tapuješ najpre one prostorije gde posmatrani moze da se iole izoluje. Ako ce da sklapa bombu, recimo, to nece valjda da radi u dnevnoj :isuse: Ipak je to CIA, a ne neka leva agencija. Carrue sad moze samo da se vodi njuhom i questionable dzadzmentom. Sa druge psiho strane, Brody nije uspeo da maskira radoznalost, bez obzira na kontekst, when he should have kept his cool. Što bi moja polovina rekla: 'digo mu se na plavusu, a nece na zenu'. Sol je Carrie pak upozorio/podsetio da ce joj trebati vremena da se odvikne od Brodyja, jer ga je posmatrala like 24/7. Presavsi crtu zbog svoje opsesivno-paranoidalne prirode, she's compromised. Zivo me zanima kako ce ovo dalje da razvijaju.

Edited by Lynn
Link to comment

Jes, ni meni nije jasno to sa garazom. Vjerovatno su to stavili cisto da bi mogli da ucine da on ima neku prostoriju bez srvejlensa. Mene zanima recimo kako su uspjeli da finansiraju uopste srvejlens. Saul [ako se ne varam] je Angeli rekao da ih to kosta 1000$ dnevno - ako je tako, kako je moguce da im sef ne zna za to? Ili placaju iz svog dzepa...Ne zaboravi da mi jos ne znamo da li je Brody zapravo terorista. Za sad bi mogao da ode either way. Ocigledno je da je prihvatio islam, ali iako je to cudno [ne sama cinjenica da je presao u islam, koliko cinjenica da je to uradio dok je bio u zarobljenistvu, mucen od strane muslimana] ne znaci da je skroz presao na stranu terorista. Uostalom, i ako se jeste promjenio za tih 8 godina, opet tesko da moze da bude potpuno nepokoleban sad kad se vratio kuci djeci, zeni, plavusama isl. tako da je za ocekivati da ce s vremena na vrijeme da izviri i normalni, staaaari Brody

Kad pominjasmo Vanished i slicne serije - poceh da gledam Kidnapped. Djeluje vrlo dobro, iako nije na temu terorizma, nego kao i Vanished o kidnapovanju [ko bi reko] i spasavanju kidnapovanog.

Link to comment

Jes, ni meni nije jasno to sa garazom. Vjerovatno su to stavili cisto da bi mogli da ucine da on ima neku prostoriju bez srvejlensa. Mene zanima recimo kako su uspjeli da finansiraju uopste srvejlens. Saul [ako se ne varam] je Angeli rekao da ih to kosta 1000$ dnevno - ako je tako, kako je moguce da im sef ne zna za to? Ili placaju iz svog dzepa...Ne zaboravi da mi jos ne znamo da li je Brody zapravo terorista. Za sad bi mogao da ode either way. Ocigledno je da je prihvatio islam, ali iako je to cudno [ne sama cinjenica da je presao u islam, koliko cinjenica da je to uradio dok je bio u zarobljenistvu, mucen od strane muslimana] ne znaci da je skroz presao na stranu terorista. Uostalom, i ako se jeste promjenio za tih 8 godina, opet tesko da moze da bude potpuno nepokoleban sad kad se vratio kuci djeci, zeni, plavusama isl. tako da je za ocekivati da ce s vremena na vrijeme da izviri i normalni, staaaari Brody

Bas zato kažem da me živo zanima kako će da se dalje odvijaju stvari.Slažem se s tim što si primetio da priča može da ide either way po pitanju toga da li je Brody terorista ili ne. I u tom smislu je dobro sto CIA ne zna (još uvek) da je on Muslim convert, jer bi to bio apsolutni red flag za delanje. Brodijeve flashbackove fino doziraju. Profajlerski gledano, obazrivo pletu taj deo. Ono repetiranje pištolja je ništa... ubijanje jelena mož da bude projekcija osećanja nesigurnosti da li je on taj ko štiti svoju porodicu u celoj priči. Otuđenost od žene i sumnjičavost su opet smisleni, te je i erogeno reagovanje na 'poznatog stranca' u vidu Angele sve deo tog usaglašavanja novog i starog Brodija. Imam neke pretpostavke kako bi moglo dalje, al ajd da ostavim to za posle sledeće da vidim kolko sam bila u pravu ili krivu.Što se tiče finansiranja srvejlensa, Sol je navodeci cifru tu mogao da referira na radne sate terenskog angažovanja dva field agenta (i trećeg koji je još tu bio da postavi/skloni opremu) tj. da su njih dvoje tu, a ne negde drugde, a on pak ima ingerencije da određuje i izveštava o radu svojih agenata, tako da bi to i moglo da se zabašuri na tih recimo mesec dana i ni dana više bez dokaza.Mene pak opet buni kako se taj srvejlans nije u startu podrazumevao kao deo nekog undercover safety protokola. Mislim, Ameri su za sve živo paranoični, pa zar ne bi posledično bili i za svog sitizena koji se posle 8 godina vratio iz zarobljeništva ni manje ni više nego jake Al-Quaeda ćelije. Zašto je samo Carrie ta koja sumnja i pretpostavlja?

Edited by Lynn
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...