Jump to content
IGNORED

Homeland


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

Bas zato kažem da me živo zanima kako će da se dalje odvijaju stvari.Slažem se s tim što si primetio da priča može da ide either way po pitanju toga da li je Brody terorista ili ne. I u tom smislu je dobro sto CIA ne zna (još uvek) da je on Muslim convert, jer bi to bio apsolutni red flag za delanje. Brodijeve flashbackove fino doziraju. Profajlerski gledano, obazrivo pletu taj deo. Ono repetiranje pištolja je ništa... ubijanje jelena mož da bude projekcija osećanja nesigurnosti da li je on taj ko štiti svoju porodicu u celoj priči. Otuđenost od žene i sumnjičavost su opet smisleni, te je i erogeno reagovanje na 'poznatog stranca' u vidu Angele sve deo tog usaglašavanja novog i starog Brodija. Imam neke pretpostavke kako bi moglo dalje, al ajd da ostavim to za posle sledeće da vidim kolko sam bila u pravu ili krivu.Što se tiče finansiranja srvejlensa, Sol je navodeci cifru tu mogao da referira na radne sate terenskog angažovanja dva field agenta (i trećeg koji je još tu bio da postavi/skloni opremu) tj. da su njih dvoje tu, a ne negde drugde, a on pak ima ingerencije da određuje i izveštava o radu svojih agenata, tako da bi to i moglo da se zabašuri na tih recimo mesec dana i ni dana više bez dokaza.Mene pak opet buni kako se taj srvejlans nije u startu podrazumevao kao deo nekog undercover safety protokola. Mislim, Ameri su za sve živo paranoični, pa zar ne bi posledično bili i za svog sitizena koji se posle 8 godina vratio iz zarobljeništva ni manje ni više nego jake Al-Quaeda ćelije. Zašto je samo Angela ta koja sumnja i pretpostavlja?

Ne sumnjaju na njega zato što im je predizborna godina, i treba im neko koga će da prikazuju na tv-u. A možda i sumnjaju, međutim, crnac, jel beše Dejvid, koji baš ne vari Keri, a možda ni njenog mentora, može ovo da iskoristi da ih nekako sjebe, zarad lične koristi (političke), i već je počeo da huška onog mlađeg , što stalno sedi za stolom. Mislim da priča ima mnogo nivoa i da posle 4 epizode još uvek ne može da se nasluti kako će se razviti.
Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    212

  • Lrd

    132

  • MayDay

    89

  • Milosh76

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Odlicna epizoda.

Jel treba da mislimo da je i Saul sumnjiv? S obzirom na to da je zapjevao nesto na arapskom, a plus je bio u kontaktu sa teroristom prije samog ispitivanja. Nekako bi mi to bilo glupo i previse filmski - do sad je serija izbjegavala takve obrte bez ikakvog prethodnog hintovanja. Ne kazem da to nije slucaj, ali mi se ne bi svidjelo

Link to comment
Odlicna epizoda.

Jel treba da mislimo da je i Saul sumnjiv? S obzirom na to da je zapjevao nesto na arapskom, a plus je bio u kontaktu sa teroristom prije samog ispitivanja. Nekako bi mi to bilo glupo i previse filmski - do sad je serija izbjegavala takve obrte bez ikakvog prethodnog hintovanja. Ne kazem da to nije slucaj, ali mi se ne bi svidjelo

Ja sam to shvatio da mu je "otpevao" poslednji pozdrav i r.i.p., americka patetika at it's best. Sumnjiviji mi je crnac. Mislim da je Brody good guy a da su sefovi obavestajnih sluzbi bad guys.

Link to comment

Turns out - Saul je otpjevao neku Jewish molitvu, nije bio arapski u pitanju. Nisam siguran kako se to uklapa i sta to znaci, ali zanimljivo.

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Posvecen sam :PPogledam 2 epizode dnevno bilo cega. Jednu kad se vratim s posla, jednu pred spavanje, i to je to. S tim sto ja radim do dvanajs, tako da imam kad :)

Link to comment

Turns out - Saul je otpjevao neku Jewish molitvu, nije bio arapski u pitanju. Nisam siguran kako se to uklapa i sta to znaci, ali zanimljivo.

Ha, meni se ucinilo da je na hebrejskom jeziku... Kao sto rekoh, americka patetika. Zidovu zao mrtvog Arapa i otpevao mu pesmicu.

Link to comment

Moguce, ali imao sam utisak da je to bilo ipak malo znacajnije za pricu od samo odavanja pocasti, ili stagod. Inace, Brody bi mogao da ima motiv da pomogne ovom teroristi da se ubije i ako sam nije terorista - u prvoj epizodi smo vidjeli da je on ubio svog prijatelja amerikanca u zarobljenistvu, da bi prezivjeo, a to nije rekao nikome. Ovaj terorista je bio njegov cuvar i mogao je to da kaze.

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...