Jump to content
IGNORED

oktobarski salon


kgmr

Recommended Posts

Lep te jebo, da si ti vlast organizovao bi autobuse i ekskurzije da obilaze salon :lol:Ako ako, mozda je srbiji zaista potrebna cvrsta ruka. Ponavljam, ne pisem o aktuelnom salonu vec o ovoj "manifestaciji" uopste. Bio sam nekoliko puta, platio ufur, uvideo da je salon uglavnom bedno opravdanje za cinovnicke plate i to mi je dovoljno.Iznenadjen sam da je salon ugostio Djurdjevicku, prosto ne ide uz koncept.
stvarno? hajde da probamo da pricamo o nekom salonu koji si zapravo video. a ne ovako: malo mahanja rukom, pristojno malogradjansko odusevljenje biljom (slika!) i onda glupiranje sa autobusima. tebe niko ne bije po usima da se blamiras tako sto pises o onome sto ne znas a opet to cinis. ja samo pokusavam da te uputim da se prvo upoznas sa objektom svoje kritike.inace bilja je izlagala i 2010. godine na salonu. i par puta i pre toga. znaci zasto pricas o onome sto ne znas.i molim te nemoj da stavljas moje reci u italic.
Link to comment
  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    109

  • kim_philby

    104

  • yolo

    79

  • InvisibleLight

    38

meni je btw daleko bolji rad ane krstic
prvi-pogled-na-53-oktobarski-salon-55.jpgKakav stejtment ide uz ovu instalaciju: Izradjujem vencanice veoma povoljno! Pozvati na broj...Salim se malo, ali se slazem da je ovo glat mogla biti nagrada.
Link to comment

samo mala primedbica sa strane:krivo mi je sto se ovde nekoliko ljudi iskreno nervira, a s druge strane mi je i drago da se umetnoscu bave sa toliko zara da mi je (po prvi put u ovih sest godina) zao sto ove godine nisam bio u prilici da odem na salon :)

Link to comment
a s druge strane mi je i drago da se umetnoscu bave sa toliko zara da mi je (po prvi put u ovih sest godina) zao sto ove godine nisam bio u prilici da odem na salon :)
Patkometrija, kao i svaka druga.Meni uopste nije krivo sto se nerviraju, oni izgleda u tome uzivaju. Ispalo je da se ja vise nerviram sto se oni nerviraju.
Link to comment

ti si arame ipak simpatican coek. izvini sto sam te zajebavao.@plastiicni: ide pitanje: sta se desilo sa modernoscu? ima umetnosti posle prerafaelita ma sta kauboj mislio.

Link to comment
stvarno? hajde da probamo da pricamo o nekom salonu koji si zapravo video.
Eno u predhodnom postu moje cenjene ocene, kao poreskog obveznika, "obicnog coveka" jel'te. Gomila djubreta donesena u inat razumu (uz par izuzetaka doduse), tako je to u nekoliko navrata izgledalo iz mog obicnog ugla. Edited by CowBoy
Link to comment

ne znam Indy zasto se toliko nerviras. umetnost prate i teske reci, uvek je tako bilo i uvek ce i biti. hvala bogu da se svadjamo oko umetnosti a ne oko parceta hleba.izvinjavam se zbog nocasnjih vulgarnosti, poneo me zar.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

A ja se izvinjavam ako sam kenjajuci po instituciji uvredio nekog licno. Nije mi bila namera. Nemam obicaj da sipam ad hominem uvrede ovde, ne zato sto sam fin vec zato sto je to besmisleno. Za razliku od Kima koji svoj nastup zasniva na "vid'j mu glave" argumentaciji.

Link to comment
samo mala primedbica sa strane:krivo mi je sto se ovde nekoliko ljudi iskreno nervira, a s druge strane mi je i drago da se umetnoscu bave sa toliko zara da mi je (po prvi put u ovih sest godina) zao sto ove godine nisam bio u prilici da odem na salon :)
+1s tim što ću ja danas ipak zapucati do geozavoda.zapravo, ovde je filbi unajmio kauboja da izreklamira salon na forumu. well done!
Link to comment

McCabe, jebes onlajnere, ajd objasni forumskom auditorijumu zasto nisi zapucao tamo do sada. Rece mi neko, "to sto nisu isli na salon vise govori o tvojim kolegama nego o salonu" :P

Edited by CowBoy
Link to comment

nije neko nego ja. salon je bio vrlo prisutan u medijima i u razgovorima ljudi. ako su tvoje kolege odlucile da jedan relevantan dogadjaj (u gradu u kome ima premalo dogadjaja, ako u dogadjaje ne svrstavamo svecarske retrospektive davno prezvakanih autora) proprate patricijskom tisinom, to je njihov legitiman izbor. medjutim ja smatram da nije pristojno komentarisati nesto u sta se nisi uputio i tu cu, barem kada sam ja u pitanju, zavrsiti ovu, po mom misljenju, besmislenu digresiju koja traje vec predugo za moj ukus.

Link to comment
McCabe, jebes onlajnere, ajd objasni forumskom auditorijumu zasto nisi zapucao tamo do sada. Rece mi neko, "to sto nisu isli na salon vise govori o tvojim kolegama nego o salonu" :P
Secam se tamo 70tih vecina sa flu je bojkotovala Oktobarski Salon. Tada je sve blo po kljucu. Ziri, izlagaci, dobitnici & gubitnici. Znam nekoliko profesora koji nikada nisu izlagali na OS. I tada se talasalo, samo tako; Kraljica, Pevac, Kolarac ...vinjak i kafa (turkish). U mesovitom drustvu oni koji nisu bili u bransi, su se osecali malo off. Do FEST-a je bilo nekoliko meseci, tu su svi bili eksperti, tako da im je bilo tesko da promene temu. Mnogi koj su tada pljuvali su vec nekoliko puta izlagali, doduse posle 20-30g. Nije lako ziveti od umetnosti, pogotovu ako su ti Berber, Milic, Tapi ... konkurencija.
Link to comment
Eno u predhodnom postu moje cenjene ocene, kao poreskog obveznika, "obicnog coveka" jel'te. Gomila djubreta donesena u inat razumu (uz par izuzetaka doduse), tako je to u nekoliko navrata izgledalo iz mog obicnog ugla.
kada? koje djubre? kako ocekujes da ti neko odgovori na serije pausalnosti.hefest: to isto nije tacno. tada je nastao i oktobar '74 i oktobar '75 na kojem je izlagala tadasnja mlada scena. a oktobarac su svi pljuvali uvek od jerka do dragosa.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...