Jump to content
IGNORED

oktobarski salon


kgmr

Recommended Posts

Pa da li ti zaista mislis da cu ja sad da se zaputim gradskim prevozom do staaare zgrade geozavoda samo da bih video sta mi je ekipica nemastovitih birokrata smuckala za one plate koje dobijaju preko cele godine?
Prvo treba da odem pa tek onda da zakljucim kako je ekipica ponovo napravila hepening za uski krug posebnih prijatelja.
ne interesuje me kulturna scena odlepljena od srpske stvarnosti i to zaista nije nikakav varvarizam, naprotiv. Razumem ja da se ekipa sasvim dobro provodi u svom zaboravu sa predumisljajem, ali kultura je nesto drugo. Kultura mora da bude povezana sa drustvom, drustvo mora da je prepozna.
Hm. Kultura. Srbija. Budzet. Pare. Boksovanje prostora. Jedan promil posetilaca. Nula price o oktobarcu medj' mojim kolegama. Neprimetna, hermeticna manifestacija. Daltonizam™Moze biti.
i kada mu neko napise argumente ili ga pita za iste vrti ponovo isto ko pokvareni gramofon.
Link to comment
  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    109

  • kim_philby

    104

  • yolo

    79

  • InvisibleLight

    38

pominjao sam da imas platu i radno vreme? sta je tu problem.
Pominjao si visoku platu (?) koju btw ne zasluzujem kao ni bilo ko iz moje profesije. Pre dve strane. Odakle ti to? Dalje, dobar deo mojih kolega su (kao i ja do pre nekoliko godina) frilenseri bez fiksnog radnog vremena. Ti si mi eksplicitno ucitao radno vreme.Kime, mislim da si pokvaren covek. Ne znam kako drugacije da objasnim potezanje rl podataka u argumentaciji na PDF umetnost. Edited by CowBoy
Link to comment
Pominjao si visoku platu (?) koju btw ne zasluzujem kao ni bilo ko iz moje profesije. Pre dve strane. Odakle ti to?
rekao sam da radis za pare (pre dve strane) koje vecina umetnika nikada ne vidi. poznavanje tvoje profesije i imovinskog stanja mucenih umetnika me dovodi do zakljucka da osim ukoliko nisi kasirka u maksiju a nas lazes i za pol i za profesiju zaradjujes daleko vise od njih.i onda seres po njima. opet ti ponavljam, kao vec jednom ranije, bavi se umetnoscu ako te toliko svrbi. ovako samo pricas daleko od novcanika. Edited by kim_philby
Link to comment

A, dedukcija znaci. Kada sam to srao po (mucenim) umetnicima?Jos da objasnis kakve to tacno moja profesija ima veze sa ovim,

Bio Branislav Dimitrijevic jutros na B92. Jbt, nije me interesovalo pa nisam pojma imao u kojoj je meri stvar ideoloska: pa oni (cetnici i partizani) se i ovde valjaju u krvi.Mi smo beznadezan narod, beznadezno lokalan - cak i kada uvozimo sa globalnog trzista, radimo to iz lokalnih razloga.
... pa da se razilazimo. Edited by CowBoy
Link to comment
A, dedukcija znaci.Ok. Jos da objasnis kakve to tacno moja profesija ima veze sa ovim,... pa da se razilazimo.
pa od toga smo odavno otisli.i stigli do ovoga
Pa da li ti zaista mislis da cu ja sad da se zaputim gradskim prevozom do staaare zgrade geozavoda samo da bih video sta mi je ekipica nemastovitih birokrata smuckala za one plate koje dobijaju preko cele godine?
Edited by kim_philby
Link to comment
pa od toga smo odavno otisli.i stigli do ovoga
... da, ali je pre toga bilo ovo:
A ideoloski sukob? Nagradjen je, kako vidim, rad koji pokreće "teška pitanja o aktuelnom političkom i ideološkom kontekstu Srbije". Ne daj boze da se na salonu pojavilo nesto sto nije angazovano + da je takvo sto nagradjeno (btw u nagrade ne verujem, govorim iz ugla kustosa/zirija, vatever)
i ovaj citat koji tu tendenciju potvrdjuje:
Predstaviće se 15 stranih i tri domaća umetnika. Svi su velika imena. Stiv Mekvin, koji je dobio Zlatnog lava u Berlinu, politički je i društveno angažovan, a takvi će biti svi radovi. Ana Adamović seća se detinjstva u radu koji govori o staroj ženi koja peva uspavanku. Kod Zorana Naskovskog guslar peva o ubistvu Kenedija i povezuje ga s Đinđićevim ubistvom.
... gde si ti insistirao da moram fizicki da udjem u Geozavod da bi se ova dva citata odozgo dovela u vezu.Kazem, sledece godine pravim art-terorizam digital gerila akciju. Edited by CowBoy
Link to comment
... da, ali je pre toga bilo ovo:i ovaj citat koji tu tendenciju potvrdjuje:... gde si ti insistirao da moram fizicki da udjem u Geozavod da bi se ova dva citata odozgo dovela u vezu.Kazem, sledece godine pravim art-terorizam digital gerila akciju, jedva cekam.
ovo je zapravo bezobrazluk. ukoliko dodjes i ne nadjes stiv mekvina i anu adamovic u geozavodu licno cu te ovim citatom stalkovati sve dok je toma nikolic predsednik svih srba.to je bilo pre dve godine. ja sam ti napisao da je miladinovicev rad zapravo jedini uz koji se moze (delimicno netacno btw) prisiti etiketa angazovanosti. znaci hoces da kazes da lazem? ti koji nisi video izlozbu, meni koji sam danas izasao iz geozavoda? b-e-z-o-b-r-a-z-l-u-k!
Link to comment
ovo je zapravo bezobrazluk. ukoliko dodjes i ne nadjes stiv mekvina i anu adamovic u geozavodu licno cu te ovim citatom stalkovati sve dok je toma nikolic predsednik svih srba.to je bilo pre dve godine. ja sam ti napisao da je miladinovicev rad zapravo jedini uz koji se moze (delimicno netacno btw) prisiti etiketa angazovanosti. znaci hoces da kazes da lazem? ti koji nisi video izlozbu, meni koji sam danas izasao iz geozavoda? b-e-z-o-b-r-a-z-l-u-k!
Kime, govorio sam o kafani u koju ne bih ponovo da udjem i jasno napomenuo da-je-tekst-star-dve-godine.
Pazi ovo (bajato jbg, od pre dve godine ali ilustruje kafansku atmosferu):
pwned.Nije bezobrazluk, hocu reci. A da ove godine nagradjen angazovan rad, to stoji. Ni to nije bezobrazluk. Edited by CowBoy
Link to comment
Kime, govorio sam o kafani u koju ne bih ponovo da udjem i jasno napomenuo da-je-tekst-star-dve-godine.pwned.Nije bezobrazluk, hocu reci. A da ove godine nagradjen angazovan rad, to stoji. Ni to nije bezobrazluk.
bezobrazluk. nije ista kafana, nije isti kuvar, nije isti meni ali u kauboj-svetu sve je dobar izgovor da se nesto ne vidi a da se prica su puno autoriteta.opet ponavljam: kakve veze ima sve ovo sa jednostavnom cinjenicom da bulaznis o izlozbi koju nisi video? niti ista znas o njoj. miladinovicev rad nije samo angazovan (btw, jos je manje rad zorana naskovskog) a i da jeste onda je jedini na izlozbi.izrekao si niz neistina i kada ti se na to skrene paznja divljas. meni je to sto radis uzasno a jos je uzasnije sto bavis s necim sto ne samo da ne razumes vec i mrzis. to je jako lose.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Ne rise da je taj Miladinovic dobio nagradu?! Pa, ono sto su radile E Novine, sa iskopavanjem textova iz Politike iz vremena rata, je upravo taj rad, samo banalizovan i hiperbolican do granica necitljivosti. Kao kakav los tabloid.Bilo bi do jaja da se kroz par godina iscrpe sve moguce ideje i teme i budzeti na kontu teskog istorijskog nasledja, ratnih strahota, patnje, zlocina i te muke sto se oseca u vazduhu, pa da onda moze da se konacno predje na umetnost. Mozda. Do tada je ugaseno svetlo, a domar je na bolovanju.

Link to comment

i beg to differ. enovine nemaju veze sa ovim. meni je sam cin "preslikavanja" stranica ekspresa i politike gotovo groteskno samoiskupljujuci i te slike su skoro pa srpski pop art devedesetih. pedja neskovic koji se probudio usred nocne more osme sednice. rado bih posedovao jednu, onu sa fotografijama logorasa i nekim tekstom u sredini. kad bolje razmislim, nema puno takvih proizvoda srbije devedesetih kao sto su mediji. dobro, i muzika.

Link to comment
opet ponavljam: kakve veze ima sve ovo sa jednostavnom cinjenicom da bulaznis o izlozbi koju nisi video?
Ako si posten, primetices da samu izlozbu (aktuelnu) nisam komentarisao, sem cinjenice da je nagradjen angazovan rad. Pricao sam o (kvazi)ideoloskoj podeli i autizmu salona. Cak i da gresim, ne vidim kako sam zasluzio onu kolicinu uvreda od sinoc pa makar da si ti licno bio kustos izlozbe (koju, ponavljam, nisam analizirao).@Bergasa: angazovana umetnost (ona kod koje je angazman sustina i noseci stub) je vec u svom korenu jednostrana, iskljuciva komunikacija. Ne vidim sta je tu dobro. Edited by CowBoy
Link to comment
i beg to differ. enovine nemaju veze sa ovim. meni je sam cin "preslikavanja" stranica ekspresa i politike gotovo groteskno samoiskupljujuci i te slike su skoro pa srpski pop art devedesetih. pedja neskovic koji se probudio usred nocne more osme sednice. rado bih posedovao jednu, onu sa fotografijama logorasa i nekim tekstom u sredini. kad bolje razmislim, nema puno takvih proizvoda srbije devedesetih kao sto su mediji. dobro, i muzika.
Nemam ja nista protiv angazovane umetnosti kao takve, ali imam kada to angazovano postane predominatan, vrhunski princip u umetnosti. On je jede, glodje do kostiju, a ja u kostima ne mogu da pronadjem nista uzviseno ni lepo (iako razumem Abramovickin performans na nekom skeletu).Druga stvar, ocigledno je da postoji solidan generacijski jaz izmedju nas. I ja potpuno razumem da kod vas starijih postoji ta potreba da na neki nacin preuzimate odgovornost (doduse dockan), ali ja koji sam tada bio balavac, kakve ja imam veze sa svime time. Ok, saznao sam o tim sranjima skoro sve sto me zanima, i svi ti dogadjaji su za mene u ovom trenutku ispraznjeni sadrzaji: banalni, dosadni, nametnuti (gistro i ja sam kriv!), ruzni i prljavi i ne daju mi da zakoracim napred. A ako se postavim sa takvim stavom, boli me uvo za te gluposti, onda mi se odmah potura pod nos: Ha, sine, pa i ti si isti takav i odma projekcije kako drzim noz u ustima i koljem. Necu, ne prihvatam to! Odjebi, ne zelim da nosim takav krst kroz zivot.I zato je sve ovo, mislim na oktobarac, za mene jedna nepostojeca tema. Kao i angazovana srpska umetnost tako zaljubljena u samu sebe i voljena od strane drugih koji gistro razumeju srpsku umetnicku bol.
Link to comment

Ma, meni se čini da si se istripovao. Prvo, imaš različite umetnosti koliko hoćeš na izvolte, eno ti super izložba u onoj novoj galeriji U10 (?) pored parkića u Srpskih Vladara pored stare srpske skupštine sa potpuno drugačijim senzibilitetom koja je valjda bliža mlađima, ako je to bitno (naročito u svetlu godina "lažnog Pikija" Miladinovića koje su pretpostavljam bliže tebi nego meni). Drugo, ne mislim ja da je to super zato što je angažovano a ne mislim da je primarno da se 2012 preuzima odgovornost za nešto na šta si u realnom životu mogao da reaguješ samo ritualnim samospaljivanjem na lomači napravljenog od gomile Politike i Novosti. Treće, da zađem na banalni teren, dopadanje ne može biti ličnija stvar i ne mislim da je naročito nužno da se ide sa obrazloženjima. Ponekad za nešto dobiješ udarac nogom iz stomaka iznutra koji ti kaže - ovo je genijalno - i ja sam na te slike upravo tako reagovao. Zapravo mogu da zamislim 20 ovakvih slika na velikom zidu neke velike galerije i tek bi me to rajcalo. Pretpostavljam tj nadam se da će mu KCB sada dati prostor za tako nešto.a to sto je nagradjen "angazovan" rad pa to je politika salona vec neko vreme. i prosle godine je dobila vahida ramujkic za vrlo politicnu instalaciju.

Edited by gazza1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...