Jump to content
IGNORED

oktobarski salon


kgmr

Recommended Posts

ili da je na primer u svecanoj sali geozavoda izlozen novi poliptih biljane djurdjevic koja inace isto tako verovatno 'ne zna da slika'.ili brilijantna i sofisticirana prostorna instalacija vlatke horvat.ili pametna skulptura ane krstic.ili jamezdinovo ludilo umetnicke geste i svadja sa magritom.
+1 za sve sem jamezdina. od njega mi se dojmio jedino spomenik ludom djoletu. resto jednostavno - not maj kap ov ti.moj hajajt je finska plava soba puna dlanova i vrata bez brava. da se naježiš iako odmah znaš šta je pod pokrivačem. to i ana krstić. koliko bi ono spektakularno izgledalo u nekom velikom protoru, pet puta veće recimo i izliveno u nečemu. mada ima posebnog smisla što je platno upotrebljeno.kad sam video dva, tri rada negde na netu, nisam bio naročito impresioniran ali miladinović je jako dobar. vrlo smisleno je fokusiran na samo jedan događaj. pride, mislim da je jako dobar fazon što su radovi bili rasuti po celoj zgradi. moram ipak da kritikujem jako loše osvetljenje ispred rada biljane djurdjevic. jbg jeste stara zgrada ali mora to malo bolje. kauboje, predložio bih da skokneš ali jbg, danas je bio poslednji dan.
Link to comment
  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    109

  • kim_philby

    104

  • yolo

    79

  • InvisibleLight

    38

kauboje, predložio bih da skokneš ali jbg, danas je bio poslednji dan.
uh bre McCabe, nisi mi odgovorio zasto si isao bas zadnji dan, jel' je do struke ili ... mislim, i sam kazes da sam te ja Kim prelomio da odes :D , a sta te je mesec dana prelamalo da ne odes? Oko toga ovde ratujemo.@Nisam ja: :lol: nije to isto. Jedno je matematika, drugo su emocije.
Link to comment

to što su ovde rekli da je ove godine salon daleko bolji nego prethodnih, što se ipak ispostavilo tačnim. ima i sad stvari koje su mi potpuno neinspirativne i nezanimljive ali u daleko manjem procentu.to me je i prelamalo da ne odem - što sam mislio da ću videti dosta sranja kao poslednji put kad sam bio. ne sećam se kad je to bilo.

Link to comment

a ja nekako sve vreme kapiram da ovde ratujete* oko toga da li ogoljena ideja može da se nazove umetnošću ukoliko nije ispraćena konkretnim spiskom dozvoljenih izvedbi jer je u izvedbama supstancija i ogoljena ideja je, valjda, backdoor. pojma nemam. ako je to u pitanju - meni je ta rasprava nejasna.*mimo forumskog rata koji je sam sebi cilj

Link to comment
a ja nekako sve vreme kapiram da ovde ratujete* oko toga da li ogoljena ideja može da se nazove umetnošću ukoliko nije ispraćena konkretnim spiskom dozvoljenih izvedbi jer je u izvedbama supstancija i ogoljena ideja je, valjda, backdoor.pojma nemam. ako je to u pitanju - meni je ta rasprava nejasna.*mimo forumskog rata koji je sam sebi cilj
a ja nekako sve vreme kapiram da ovde ratujete* oko toga da li ogoljena ideja može da se nazove umetnošću ukoliko nije ispraćena konkretnim spiskom dozvoljenih izvedbi jer je u izvedbama supstancija i ogoljena ideja je, valjda, backdoor.pojma nemam. ako je to u pitanju - meni je ta rasprava nejasna.*mimo forumskog rata koji je sam sebi cilj
pa i meni je nejasna. ja drzim vrata otvorenim u nadi da ce nam se makar u jednom trenutku desiti umetnost a kauboj zapravo popadise i metanise.
Link to comment

rad ane krstić je recimo, nešto čemu je nemoguće prigovoriti nedostatak likovne veštine, znanja i promišljenosti, a u pitanju je vrlo savremena geometrijska apstrakcija. naročito zbog svoje "rastegljivosti" u datom prostoru.zapravo, konflikt između savremene i tradicionalne umetnosti koji se vodi oko pitanja artikulacija je po mom mišljenju bespotreban.

Edited by McCabe
Link to comment
rad ane krstić je recimo, nešto čemu je nemoguće prigovoriti nedostatak likovne veštine, znanja i promišljenosti, a u pitanju je vrlo savremena geometrijska apstrakcija.zapravo, konflikt između savremene i tradicionalne umetnosti koji se vodi oko pitanja artikulacija je po mom mišljenju bespotreban.
haleluja. naravno da je bespotreban.
Link to comment
to me je i prelamalo da ne odem - što sam mislio da ću videti dosta sranja kao poslednji put kad sam bio. ne sećam se kad je to bilo.
Hvala ti za ovo.Znas, da se ucesnici salona vade zrebom ili random izvlace iz bubnja, onda bih mozda i mogao da batalim predrasude i kazem "ok, mozda se ove godine zalomi i nesto dobro, vredi rizikovati pa otici".Medjutim, ovde se, normalno, radi selekcija po odredjenoj ideoloskom/estetskom/trzisnom/geografskom/vatever sistemu - tako da (rece Hefestus) OS je brend, te ga tako i percipiram.Pa ako znas da direktor misli (jebote!) da je umetnost i za obican narod (a sta je to "obican narod", direktorka?) onda je nekako jasnije da ce selekcija biti kao i svake godine: uglavnom gomila govana.Besmisleno je tvrditi da tu nema izuzetaka, da nema dobrih radova - ali ja to nisam ni tvrdio. Samo sam pricao o tendencijama. Edited by CowBoy
Link to comment
a ja nekako sve vreme kapiram da ovde ratujete* oko toga da li ogoljena ideja može da se nazove umetnošću
Ne ovde, ja ovde kontriram™ zbog drugih stvari (nekreativnosti, recimo)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...