Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Upravo odgledao Sola. Meni je skroz ok. SW su generalno iz sredovecne perspektive prilicno childish sranje, plitkih karaktera i nategnute radnje. Ali, u okviru SW sveta i ocekivanja, ovde su mi atmosfera i prica daleko bolje nego u VII i VIII. Plus sto film vizuelno izgleda jako dobro. Scena sa vozom je odlicno uradjena. Iskreno mozda mi je i najbolji posle prva tri. Na momente mi se cinilo da gledam izgubljenu epizodu Firefly pre nego SW, sto je valjda ogroman kompliment za film.

 

Ovaj klinjo nije Ford, na momente je jadan, ali kad se podvuce crta odradio je posao korektno. Uvek je zajebano da udjes u cipele karaktera kojeg je obelezio jedan glumac tokom toliko decenija, pa jos u prvom filmu u kojem je on glavni. Iskreno, bolji mi je milion puta nego Ford u VII (sto nije tesko jer je ovaj neopisivo uzasan u beskrajno glupom filmu). 

 

Iznenadilo me je i sto je film definitivno mracniji i za stariji uzrast nego main SW.

Link to comment

Jedino dobro je što se i masa malo uzjebala i rekla da joj se ne mogu prodavati sranja baš uvijek i stalno i oborila na box officeu ovo sranje, pa se možda neko u nekom studiju malo zamisli sledeći put kad odobri šamaranje mrtvog konja

Link to comment

Očekivao sam negledljivu budalaštinu a Solo je sasvim solidan film. 

Iz perspektive nekoga ko je pratio SW od početka, samo su prva dva bila dobra. Dok je stigao Povratak Džedaja, gledao se Osmi putnik, Istrebljivač i ko zna šta sve još. Na projekciji Povratka Džedaja već je bilo jasno da su SW obična limunada (idiotski evoksi). 

Ovaj serijal je nemoguće spasti a i nema šta da se spašava.

Ipak, pozdravljam hiperprodukciju poslednjih godina, možda najviše zbog toga što je sa sinom relaksirano gledam. 

 

 

Link to comment

SW je lagana eskapistična spejs opereta sa relateable karakterima i pristojnim expanded universe-om koji je pretvoren u produzenu akcionu scenu sa nepodnosljivim junacima i besmislenom pričom nabijenom današnjim socijalnim problemima, pa tako imamo Vukija kome se uteruje krivica da bude vegan, hyperspace pretvoren u oruzje da bi se opravdali imbecilne odluke navodno jakih ženskih likova, Lando koji se pali na robote i ostale gluposti. 

Link to comment

Hocu reci da prave lose filmove, sa losim junacima i losom pricom koji pocinju da zamaraju posle samo 3 godine od reboota. Umesto oprobanog recepta (karakteri koji rastu iz filma u film i razmak izmedju filmova sa dosta ocekivanja) kopira se ono najgore iz Marvelovog univerzuma (hiperprodukcija i humor na silu) i na to se jos dodaju nepotrebne stvari koje fanove iritiraju. Duh vremena ne opravdava da je nesto u redu, po mom misljenju. Nije SW nikad bio neki suvi kvalitet ali je bio jedna simpa fantazija, a sad je samo annoying nonsense.

Link to comment
2 hours ago, chandra said:

Upravo odgledao Sola. Meni je skroz ok. SW su generalno iz sredovecne perspektive prilicno childish sranje, plitkih karaktera i nategnute radnje. Ali, u okviru SW sveta i ocekivanja, ovde su mi atmosfera i prica daleko bolje nego u VII i VIII. Plus sto film vizuelno izgleda jako dobro. Scena sa vozom je odlicno uradjena. Iskreno mozda mi je i najbolji posle prva tri. Na momente mi se cinilo da gledam izgubljenu epizodu Firefly pre nego SW, sto je valjda ogroman kompliment za film.

 

Ovaj klinjo nije Ford, na momente je jadan, ali kad se podvuce crta odradio je posao korektno. Uvek je zajebano da udjes u cipele karaktera kojeg je obelezio jedan glumac tokom toliko decenija, pa jos u prvom filmu u kojem je on glavni. Iskreno, bolji mi je milion puta nego Ford u VII (sto nije tesko jer je ovaj neopisivo uzasan u beskrajno glupom filmu). 

 

Iznenadilo me je i sto je film definitivno mracniji i za stariji uzrast nego main SW.

 

Slazem se da film ima izvesnu atmosferu i nesto od onog avanturistickog smeka koji ima OT, ali to pripisujem tome sto Ron Haurad nije potpuni diletant. 

 

Medjutim, oko vecine ostalog se ne bih slozio. Nisam sredovecan jos uvek, bar mislim da ne spadam u tu grupu :D ali SW meni nije childish sranje, niti mora imati plitke karaktere i nategnute radnje. To prosto zavisi od konkretnog filma, knjige, stripa, igrice. Neki od njih su vise usmereni ka klincima, neki su bas za odrasle itd. SOLO mi je u tom smislu neujednacen, s jedne strane delovao mi je kao da je vise usmeren ka deci, a opet prilicno je mracan u drugim segmentima. Doduse, mozda pogresno dozivljavam decu, moguce je da danasnjim klincima taj mrak bas lezi. 

 

Scena sa vozom je ok snimljena, ali je besmislena, tacnije

 

smrt Harelsonovoe ribe je besmislena, nicemu ne sluzi, posebno na tom mestu u prici gde su je smestili. Na junake nije imala nikakav efekat, bukvalno su je zaboravili dok su se okrenuli. Nije mogla imati efekat ni na gledaoce, s obzirom na to da je lik bio prisutan na ekranu pet minuta sve ukupno pre toga. 


Prvobitna motivacija Hanovog lika je bukvalno iskljucena kao na dugme nakon sto se ista pojavljuje pred njim niotkuda, kao desna ruka glavnog negativca, da bi onda pokusali da od nje naprave novu motivaciju koja ce kao da ga tera na delanje dalje kroz radnju, ali je to prilicno trapavo i plitko uradjeno. O liku Emilije Klark ne bih trosio reci, potpuno je besmislena kroz ceo film (osim mozda na samom pocetku film, kad ona i Solo pokusavaju da pobegnu). 

Scene igranja bakarata su bas jadne, kao i Kesel ran. Lando je nejasan lik, ali ne na nacin na koji je to bio OT. Tamo je bilo pitanje da li je mutan ili posten, dal ce da zajebe ili ne itd. ali se znalo sta radi i otkud on tu gde jeste.

Scena kradje onog goriva na onoj planeti je nesto najjadnije sto sam video jos od Last Jedi-ja. Prvo, nacin na koji zaposedaju rudnik, pa onda Cubaka koji odlazi da spasi druge Vukije robove, ali se ipak vraca da pomogne Hanu, pa robot koji se bori za prava drugih robota, pa biva ranjen, pa Lando koji trci da spasi robota, pa i njega ranjavaju, pa onda Han koji spasava oboje... Emilija Klark je i u toj sceni bas jaka™ takodje. Sve to pateticno, smesno, trapavo. (Eksli, ta scena ozbiljno dovodi u pitanje ono sto iznad rekoh za Rona Hauarda. Mada je sva krivica na scenaristima, naravno. I moram reci da me je Lorens Kasdan debelo razocarao ovde, mada imam utisak da je i ovo i TFA radio preko kurca, za naravno lepu lovu.)

 

Zatim, kad stignu na odrediste, Lando kaze 'sedecu na svom brodu i cekacu da mi doneses moj deo plena', a onda se samo odjednom okrene i ode, kao nece da pomaze Hanu i ekipi u novoj nevolji u kojoj su se nasli, a ocekuje da ce Han posle da ga trazi po galaksiji i donese mu njegov deo zarade :isuse: i za sta se lomatao onoliko koji kurac, jos izgubio dragog mu robota tokom cele te zajebancije?  

 

Han koji je odjednom ganut tuznom pricom onih pobunjenika, resava da im pomogne, iako je ceo film bio u fazonu da gleda samo svoje dupe, a da se pre toga kroz pricu nije desilo nista sto bi promenilo njegovo ponasanje. A na kraju ne odlucuje da se pridruzi pobunjenicima jer ga opet iz nekog razloga vise zanima njegovo dupe. Ako hteli da razlog tome bude to sto ga je Emilija Klark zajebala, nisam bas siguran kako su te dve stvari povezane.

 

itd. 

 

Prosto film je lose povezana prica sa likovima nezanimljivim ili glupim (ili oba). Cak i film za decu treba da bude smislen. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Hocu reci da prave lose filmove, sa losim junacima i losom pricom koji pocinju da zamaraju posle samo 3 godine od reboota. Umesto oprobanog recepta (karakteri koji rastu iz filma u film i razmak izmedju filmova sa dosta ocekivanja) kopira se ono najgore iz Marvelovog univerzuma (hiperprodukcija i humor na silu) i na to se jos dodaju nepotrebne stvari koje fanove iritiraju. Duh vremena ne opravdava da je nesto u redu, po mom misljenju. Nije SW nikad bio neki suvi kvalitet ali je bio jedna simpa fantazija, a sad je samo annoying nonsense.

То је напросто убацивање политике где јој није место. Лош памфлет.

Link to comment
8 hours ago, Sludge Factory said:

 

Slazem se da film ima izvesnu atmosferu i nesto od onog avanturistickog smeka koji ima OT, ali to pripisujem tome sto Ron Haurad nije potpuni diletant. 

 

Medjutim, oko vecine ostalog se ne bih slozio. Nisam sredovecan jos uvek, bar mislim da ne spadam u tu grupu :D ali SW meni nije childish sranje, niti mora imati plitke karaktere i nategnute radnje. To prosto zavisi od konkretnog filma, knjige, stripa, igrice. Neki od njih su vise usmereni ka klincima, neki su bas za odrasle itd. SOLO mi je u tom smislu neujednacen, s jedne strane delovao mi je kao da je vise usmeren ka deci, a opet prilicno je mracan u drugim segmentima. Doduse, mozda pogresno dozivljavam decu, moguce je da danasnjim klincima taj mrak bas lezi.

 

Prosto film je lose povezana prica sa likovima nezanimljivim ili glupim (ili oba). Cak i film za decu treba da bude smislen. 

 

Pa ne znam sta da ti kazem. Gledao sam od I do VI od pocetka godine sa klinkom (6 godina). Ne kapira sve, ali njoj su ti filmovi svi blizi sada nego meni. Parsecima blici. Klinci ne traze dubinu likove, ne analiziraju filmove na nacin na koji ih mi odrasli analiziramo, oni se plase, smeju, navijaju, potpuno drugacije percipiraju zabavu.

 

Na tom nivou, ja ne vidim da je Solo mnogo slabiji od OT. Radnja je i tamo cesto na ivici besmislenosti, ceo zaplet oko Zvezde smrti je preglup ako posmatras iz perspektive nekoga ko je gledao i citao SF klasike. Seti se scene u naselju Evoksa u kojoj Luk otkrive Lei da su brat i sestra. Ima milion takvih mesta u OT. Samo sto su ti filmovi bili inovativni i novi i sto smo mi bili mladi i gledali ih ko sto moja cera gleda sada njih i Sola. Iz perspektive publike za koju su pravljeni, nema prevelike razlike. Zato kazem da su childish.

 

A da su sranje... Opet zavisi od perspektive. Ako gledas iz perspektive instant zabave, ono bum, tras, vidi MF, vidi Chewia, bang bang, meni je to zabavno i dalje. Posebno kad je vizuelno lepo upakovano. Ako gledas iz perspektive bilo kakve "umetnicke" vrednosti, onda su cista sranje i zbog svih tih stvari koje si ti primetio (kao bespotrebna smrt one ribe na mostu, pa i 4-rukog majmuna i toliko drugih). Samo sto kad odem da gledam SW film, tu perspektivu umetnicke vrednosti ostavim kod kuce.

 

Da li zbog trenutka u kojem sa gledao film ili zbog sadrzaja, tek meni je Solo bio makar zabavan, dok mi je VII bio uzasno do-suza dosadan.

 

I dan posle gledanja filma imam isti osecaj da je ovo blize Fireflyu nego SW atmosferi. Mozda je to ta mracnija crta koju smo primetili. Steta sto to nije pravac u kojem ce se serijal dalje kretati.

Link to comment
On 29.5.2018. at 15:22, Jeremija said:

 

Jesu kurac. Trziste je prezasiceno preslicnim Lego SW modelima. Jebote, posle 15 verzija X-winga i tie-a, naravno da pada prodaja. Jebote, pa sad vec imas roditelje koji su se kao klinci igrali prvim Lego SW modelima. S druge strane poslednji ultimate MF kosta 800 jura i posle godinu dana jos mora da se narucuje i ceka da stigne u radnju.

Link to comment

Sad gledao i nisam citao ppp presudu:

 

filmcina. Jos nisam skinuo kez sa lica (izasao iz bioskopa pre tri sata), a i poneka suza se jos nije osusila. Ovo je

film za nas matore, izvinjenje za ono govno od epizode 8. 

 

imax je pomogao, ali nije bio odlucujuci niti cak toliko bitan.

 

sad idem da citam sta ste pisali.

Link to comment

Nit smrdi nit mirise. Mladi Han nije prineti starom al nije ni tako los. Chubaka mi bio nemust, logicno doduse :D, film pun SJW sranja al su ga bar malo bolje uklopili od ranijih epizoda. 

Zapravo najveci problem filma je sto se likovi radjaju i umiru ko na traci, nema nekog sukoba misljenja, svako svakog ceni pa makar i kad oce da zajebu jedni druge (beket i solo npr.). Sve u svemu scenarista govna da jede. Jos su glumci super odglumili sa ovom patetikom koja im je data. 

 

 

P.S: Iskreno se nadam da je ovo tagarjenki zadnja uloga u blokbasterima, povraca mi se od njenih pokusaja glume.

Link to comment

Najgori SW do sada. Ima par zanimljivih scena ali je cela prica toliko plitka i banalna da boli. Woody, Han, Denerisa donekle i Lando toliko bezivotno i meh reaguju na bitne dogadjaje u njihovim zivotima da sam u svakom trenutku očekivao neki dedpulovoski breaking the 4th wall momenat.

 

Od dobrih stvari, Lando je zablistao ili je mozda samo bio najmanje los, čui dobro iskorišćen i Woody koji je već na autopilotu kada su uloge dissilussioned mentora u pitanju. I totalno subjektivno Lady Proxima, gde sam se nadao da će je koristiti do kraja filma ali jbg.

 

Lowest point L3 koji je ozbiljan pretendent da skine Jar Jar sa trona, memeber berries foreshadowing tipa "O ne valjda nas neće uhvatiti zli hutovi wink wink" i šta god da je bio onaj svemirski Cuthullu.

 

I naravno nepotrebno i nikad traženo objašnjenje zašto se Han preziva Solo na nivou "Šta deca znaju o zavičaju"

 

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, *edited by mod said:

I naravno nepotrebno i nikad traženo objašnjenje zašto se Han preziva Solo na nivou "Šta deca znaju o zavičaju"

Hahaha nisu valjda stvaro objašnjavali kako je dobio prezime pa jebotebo 

 

Edit: Izvinite. Sad moram da pogledam film, nema mi druge.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...