Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Ne znam šta tebe toliko prestonski™ žulja, ali gore lepo rekoh:

37 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ja ne zameram ništa SW u kontekstu novih filmova jer ih nisam ni gledao

Čitam šta pišu ljudi koji jesu gledali i komentarišem to što pišu. A ti?

Link to comment

Nemaš pojma Ruxi, Preston bi bio right up your alley da si se kojim slučajem zajebao pa ispratio GOT topiće. On gusla o GOT otprilike kao ti o MUFC.

Link to comment
12 hours ago, Weenie Pooh said:

Zameram tvojoj kontra-kritici na lažnom argumentu "pa to je film za decu, šta biste hteli". Neko drugi bi isto tako mogao da kaže "pa to je SF, šta biste hteli". Žanrovske diskvalifikacije su glupost kao takva.

 

Jo, bre, sto si naporan. Sta je tvoja kritika SW? Da nije edukativan? Da se deca emocionalno ne vezuju za junake? Da mu je narativ los?

 

Sta tacno ocekujes od SW? Ozbiljno te pitam?

 

Sve te zamerke su tipicne za SW, cak i za najbolje epizode iz serijala. Mozemo mi sad da preziremo Jar jar binksa, smesne robote ili evokse, ali klinci se upravo za njih vezuju, vole ih i sa njima povezuju filmove. Ne znam da li imas klince. Ja gledam to na sopstvenom uzorku i gomili decurlije naokolo. Jebote, koliko je glup krstast svetlosni mac sa onim siljcima sa strane. Besmislen do bola, a klinci su odlepili na prvi trejler u kojem se pojavio. I to nema veze sa igrackama, ni sa prodajom. Pre nego su pustili igracke u prodaju, pravili su ga bukvalno od grane i kanapa u parku.

 

I onda neko ode, gleda takav film, i kenja da je sranje zbog propusta u narativu. SW je po strukturi bajka umotana u SF oblandu. Bajke su sranje kad ih citas kao matori cinik (ne, nisu pisane za tebe, zato su ti sranje), ali kad ih citaju deca imaju odredjenu ulogu i funkcionisu takve kakve su.  Uzmi zar pticu, zameni leteceg vuka X-wingom i dobices nastavak SW.  Ali Zar ptica je i dalje super bajka i Solo je super "deciji" film iako je uglavnom sranje s umetnicke strane. (sto ne znaci da nema decijih filmova koji imaju umetnicku vrednost (Charlie & CF) ili edukativnu i empticku (Babe))

 

 

Link to comment

Ja sam naporan, a ti nastavljaš da tutumračiš kako SW nisu loše urađeni filmovi nego ih lošim čini sam žanr - prethodno su to bili dečiji filmovi en general, sad evo bajke u SF oblandi. Tvoje nepoštovanje za žanr nije nikakav argument - naravno da postoje bajke objektivno dobro ispričane i bajke objektivno loše ispričane. Tvoj stav "nije to za matore cinike nego za decu" prosto ne pije vodu ni po kojoj osnovi. Tone i tone nostalgičnih referenci na filmove od pre skoro pola veka tebi sugerišu da se to snima za današnju decu :isuse: umesto za njihove infantilne roditelje.

 

Boriš se protiv vetrenjača. Nikom ovde nije bila zamerka da novi SW kvari krstasti lightsaber - na čiji je trailer BTW više odlepio prosečan 35+ morž nego bilo kakav klinac, jer je njemu vrlo evidentno i bio namenjen - nego je zamerka bila da su filmovi loše koncipirani i traljavo odrađeni, da su likovi tragično šuplji, zapleti debilno neoriginalni... Ti ako hoćeš, možeš svu kritiku da svedeš na "nije to za matore cinike", ali time žestoko promašuješ metu. Istina, ovaj matori cinik SW više i ne gleda jer filmovi nisu "za njega", ali ih zato gledaju milioni odraslih ljudi koji u njima nešto ipak traže, nečemu se nadaju, da bi im onda te nade bile brutalno izneverene. Ljudi imaju svako pravo da se na to žale, a da im se kao odgovor ne potura zeitgeist (Host) ili žanrovski prezir (ti).

 

(Ponovo se ograđujem da Solo, Rogue One, i The Last Jedi nisam gledao, tj. komentarišem samo ono što drugi pišu o njima - ali njihove zamerke zvuče vrlo slično zamerkama koje sam ja izneo protiv The Force Awakens.)

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
1 hour ago, chandra said:

Bajke su sranje kad ih citas kao matori cinik

 

Ne, nisu i upravo tu gresis u celom izvodjenju zakljucaka. 

 

+1 na vinijev post iznad, to sam i ja mislio samo nisam umeo tako lepo da kazem :D 

 

(uz ogradu da je TFA, uz sve mane i objektivne zamerke koje prihvatam, meni ipak bio kul) 

Edited by Sludge Factory
Link to comment
57 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ja sam naporan, a ti nastavljaš da tutumračiš kako SW nisu loše urađeni filmovi nego ih lošim čini sam žanr - prethodno su to bili dečiji filmovi en general, sad evo bajke u SF oblandi.

 

Ovo su najobičnije besmislice. Žanr Star Warsa je romaneskni žanr. Bitan doprinos priči o tom žanru dao je Nortrop Fraj nespretno ga nazivajući romansa što nije dobar izraz. Naravno, Frajove ambicije su bile unekoliko drugačije od bavljenja samim žanrom, pa je to donekle i shvatljivo.

 

Priča o romanesknom žanru je preozbiljna priča. Ukoliko ti nije poznata, plašim se da bi morao da upotpuniš razmišljanja u tom smeru...

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Ja sam naporan, a ti nastavljaš da tutumračiš kako SW nisu loše urađeni filmovi nego ih lošim čini sam žanr - prethodno su to bili dečiji filmovi en general, sad evo bajke u SF oblandi. Tvoje nepoštovanje za žanr nije nikakav argument - naravno da postoje bajke objektivno dobro ispričane i bajke objektivno loše ispričane. Tvoj stav "nije to za matore cinike nego za decu" prosto ne pije vodu ni po kojoj osnovi. Tone i tone nostalgičnih referenci na filmove od pre skoro pola veka tebi sugerišu da se to snima za današnju decu :isuse: umesto za njihove infantilne roditelje.

 

Boriš se protiv vetrenjača. Nikom ovde nije bila zamerka da novi SW kvari krstasti lightsaber - na čiji je trailer BTW više odlepio prosečan 35+ morž nego bilo kakav klinac, jer je njemu vrlo evidentno i bio namenjen - nego je zamerka bila da su filmovi loše koncipirani i traljavo odrađeni, da su likovi tragično šuplji, zapleti debilno neoriginalni... Ti ako hoćeš, možeš svu kritiku da svedeš na "nije to za matore cinike", ali time žestoko promašuješ metu. Istina, ovaj matori cinik SW više i ne gleda jer filmovi nisu "za njega", ali ih zato gledaju milioni odraslih ljudi koji u njima nešto ipak traže, nečemu se nadaju, da bi im onda te nade bile brutalno izneverene. Ljudi imaju svako pravo da se na to žale, a da im se kao odgovor ne potura zeitgeist (Host) ili žanrovski prezir (ti).

 

(Ponovo se ograđujem da Solo, Rogue One, i The Last Jedi nisam gledao, tj. komentarišem samo ono što drugi pišu o njima - ali njihove zamerke zvuče vrlo slično zamerkama koje sam ja izneo protiv The Force Awakens.)

 

Jebote, nemam ja nista protiv zanra samog. Mozda bi pomoglo kad bi citao napisano. Ima odlicnih decijih filmova, ima odlcnih i umetnicki vrednih SF filmova, ali SW je deciji SF film kojem nikada nije bila namera da nosi bilo kakvu edukativnu ili umetnicku vrednost.

 

 

Ovo boldovano je esencija. Ko jebe te sto gledaju SW sa pogresnim ocekivanjima! Cemu se tacno nadaju? Pricamo o SW. 40 godina istorije, 10 filmova i nebrojane epizode serija, knjige i ostalo. S kakvom to nadom ides da gledas SW koja ti ostane neispunjena? Nema to veze za zanrom, ima veze sa totalnom iluzijom o tome sta su SW uvek bili. Ne ides da gledas Kaurismakija zbog akcije i seksa, ne? Ne gledas Ice Age ili Patuljka Serloka (kako li su ga ovde preveli) zbog edukacije, narativa, cega god.

 

Ovde se kenja da je idiotska scena kada Solo dobije prezime. Mom detetu od 6 godina se to bas dopalo. Meni je bilo ocekivano i bespotrebno. Znam da je licno pitanje, ali imas li ti decu? Imas li kontakta sa danasnjom decom ili kenjas onako?

 

Ahahahahaa, sad sam procitao do kraja. Pa ti zapravo nisi gledao poslednja tri filma!!! Buaahahah, it's so fucking PPP.

 

Ok, sve si u pravu. Nemam vise sta da dodam. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...