Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Баш сам о томе размишљао док сам писао о Денису, најбесмисленији формат икад. Звао се Стрип 81,82,83,84...ту су излазиле Звездане Стазе.

Link to comment

Nisam znao da je bilo i edicije '81, roditelji su me zakinuli za čitavu jednu godinu...  :sad:

 

Kad si pomenuo Zvezdane Staze, bila je jedna epizoda kad nailaze na planetu gde žive dva različita (humanoidna) naroda, a divlji kinje pitome. Elem, onda su se oni umešali, medjutim, ne lezi vraže, sad su pitomi počeli da kinje divlje, i znam da su na Enterprajzu posle zaklučili da se više neće mešati...   :fantom:

Link to comment
18 hours ago, Jeremija said:

 

 

Jesu li se kod nas uopšte prodavale licencirane igračke? 

Ne sećam se da je išta od tih stvarčica pratilo filmove u SFRJ.

Meni je tetka iz Španije donela figuricu imperijalnog oficira, i to je jedva našla, pošto su ona i teča pročeščljali sve radnje na Majorci, valjda 1981.g

Edited by Arkadija
Link to comment
13 hours ago, porucnik vasic said:

Баш сам о томе размишљао док сам писао о Денису, најбесмисленији формат икад. Звао се Стрип 81,82,83,84...ту су излазиле Звездане Стазе.

Čini mi se da se posle 1983, zvao Pop 84.

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Ne sećam se da je išta od tih stvarčica pratilo filmove u SFRJ.

Meni je tetka iz Španije donela figuricu imperijalnog oficira, i to je jedva našla, pošto su ona i teča pročeščljali sve radnje na Majorci, valjda 1981.g

 

 

Nije baš povezano sa temom, ali bio sam i sam na Majorci 1987, nisam video Star Wars igračke, ali sam se zato nakupovao originala za C64, moraću jednog dana da postavim slike  na nekoj drugoj diskusiji...  :)

 

 

 

U drugim vestima, Solo prolazi dosta loše na blagajnama, uskoro bi trebalo da izadju rezultati za petak, kao i procene za čitav vikend... 

Link to comment
4 hours ago, Arkadija said:

Čini mi se da se posle 1983, zvao Pop 84.

:D Sve si pomesala. Nije izlazio posle 1983 a Pop84 je KK Split odn Jugoplastika. 

Link to comment
11 minutes ago, raindelay999 said:

:D Sve si pomesala. Nije izlazio posle 1983 a Pop84 je KK Split odn Jugoplastika. 

Ahahah, stopile se godine jedna u drugu, a i pojmovi. :D

Link to comment

Evo, kao što sam i obećao juče, prvih rezultata prikazivanja Soloa, a oni su katastrofalni

 

 

 

 

 

Navodno su rezultati van Amerike još gori (negde $60m, računajući i Kinu), tako da je Solo jedan od promašaja decenije...

Link to comment

Inace, postojala je i neka youtube/reddit kampanja za bojkot filma. Mislio sam da je low profile ali ocigledno su bas ljudi razocarani onim govnetom od epizode 8. Aj’ pa da ih opameti, Rajan Dzonson promeni profesiju a mi dobijemo pristojnu epizodu IX. :) 

Link to comment

Pa mogao je biti solidan decji film, ali je na momente toliko glup da bi ga i deca provalila. Kraljica zmajeva mi je bas los kasting, Vudijev lik klise do bola, Lando mi se nije svideo (a vidim da ga forsiraju kao da je ukrao shou), ne zbog glumca, covek je ok, nego lik je skroz nezanimljiv. Robot je jos jedan u nizu bednih robota, ovo im vec postaje praksa. Svi "mitski" dogadjaji su tanko uradjeni i film je stvarno nepotrebna gomila djubreta. Ovaj sto glumi Hana mi je jos i ok bio, ali nisam siguran da su bas pogodili mladog Sola 100%. Doduse, jasno je da su planirali nastavke, pa je plan mozda da se njegov lik dodatno razradjuje, ali kako ide, pitanje da li ce nastavka biti. 

 

Kad smo vek kod boxoffica, film je tek krenuo da se prikazuje, a nas je sinoc u sali bilo sestoro (od toga dvoje klinaca; projekcija iza 9, tako da klince nisam bas ni ocekivao). Mislim da je subota inace solidan dan kad je poseta u pitanju i ok, jesam bio na obicnoj projekciji, moguce da su 3D projekcije bile posecenije, ali rekao bih da je slabo interesovanje. Klinac iza mene je u jednom trenutku pitao kevu (ili sta mu je vec ona zena) "kad ce vise da se zavrsi?" Film traje 2 sata i 15 min, a ja sam imao osecaj da je trajao bar jos pola sata preko toga, iako je kao non-stop bio u akcijaskom haj fivr modu. 

 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Zabrljali su stvar sa TLJ, i to u tolikoj meri da sad i nedužni spin-off filmovi propadaju. Mislim da je bila ludost onako unakaziti lik Luka Skajvokera koji je inače jedan od glavnih, ako ne i glavni arhetip heroja u (modernoj) pop kulturi, a sve samo da bi se na osnovu toga uzdigla dva bezvezna karaktera, Rey - koja je tipičan primer Mary Sue i Kylo, koji je kilav negativac.

 

 

Imaće Dizni strašnih problema sa Epizodom IX jer takvi likovi ne mogu da nose radnju, ne sumnjam da će pokušati razne trikove kao što je npr. Force Ghost Luke, ali mislim da budućnost ne samo tog filma, nego i franšize nije sjajna. Kako ih je ukopala Rian Dzonsonova i Ketlin Kenedina vizija, to je strašno.

Link to comment

Dizni na kolenima

giphy.gif

 

Btw, jel se ikad u novijoj i starijoj istoriji i približno histerisalo za neki muški lik da je mary sue? Ono, jedan jedini.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...