Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Kada kažeš da su Star Wars dečiji SF film i pritom negiraš "edukativnu vrednost" koju praktično implicitno namećeš formiranjem te nakaradne sintagme "dečji SF" dovoljno govori o tvojim namerama...

 

Lucasove namere tu nisu bitne...

Link to comment
51 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Ne, nisu i upravo tu gresis u celom izvodjenju zakljucaka. 

 

+1 na vinijev post iznad, to sam i ja mislio samo nisam umeo tako lepo da kazem :D

 

Ok, hajde izaberi bajku, pa mozemo da je polako analiziramo. Ima razloga zasto deca to vole, ima razloga zasto im citamo bajke uprkos tome sto postoje iz nase perspektive mnogo bolje price. Sama struktura bajki je slicna SW. Nisam bzvz pomenuo Zar Pticu, ko scenario za SW da je. Ako je citas kao bajku, ako se "spustis" na nivo bajki, super je. Ali ako ocekujes nekakav thrill ili neizvesnost tipa hoce li Ivan da ozeni princezu na kraju onda je citas na pogresan nacin.

Link to comment
12 minutes ago, Ajant23 said:

Kada kažeš da su Star Wars dečiji SF film i pritom negiraš "edukativnu vrednost" koju praktično implicitno namećeš formiranjem te nakaradne sintagme "dečji SF" dovoljno govori o tvojim namerama...

 

Lucasove namere tu nisu bitne...

 

wtf? nemam pojma o cemu pricas? kakvu edukativnu vrednost namecem bilo kome? i kakve veze ima edukativna vrednost sa sf?

Link to comment
24 minutes ago, chandra said:

Ahahahahaa, sad sam procitao do kraja. Pa ti zapravo nisi gledao poslednja tri filma!!! Buaahahah, it's so fucking PPP.

 

Ovamo ja ne čitam napisano, a ti si najzad otkrio informaciju koju već nekoliko postova unazad eksplicitno navodim - da ne pričam o konkretnim filmovima jer ih jebeno nisam gledao nego o tvom nepametnom pokušaju poklapanju kritike ljudi koji ih jesu gledali.

 

Tvoj stav upućen razočaranim ljudima koji su voleli SW je "ko vas jebe", lepo je što si bar to otvoreno izneo posle dve strane sakrivanja iza žanrovskog prezira. Krenuo si od "što se žalite kad je to dečiji film", prešao na "što se žalite kad je to bajka", da bi smo najzad stigli do "ko vas jebe kad je to Star Wars, čemu ste se uopšte nadali". 

 

Sa tim poslednjim čak mogu da se složim - zato te filmove više i ne gledam - ali ipak nisam dovoljno prepotentan da sa visine prikenjavam ljudima koji se i dalje nečemu nadaju. 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
9 minutes ago, chandra said:

wtf? nemam pojma o cemu pricas? kakvu edukativnu vrednost namecem bilo kome? i kakve veze ima edukativna vrednost sa sf?

 

Vau, nivo razgovora kakvog razvijaš je otužan. U nakaradnoj sintagmi "dečji SF" logično si izvojio SF i na tome razvijaš repliku :lol:

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment
Just now, Calavera said:

1516372666976.jpg

Nintendo Labo meni zvuči kao superkul stvar, ali kad bi meni ili mom detetu isporučili vlažan karton koji se ni u šta smisleno ne može uobličiti, svakako bih se napominjao majke Nintendu.

 

Onda bi došao chandra da mi objasni da je to ipak za decu i ko me jebe što se ložim na dečije stvari, bolje ni ne zaslužujem.

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

Nintendo Labo meni zvuči kao superkul stvar, ali kad bi meni ili mom detetu isporučili vlažan karton koji se ni u šta smisleno ne može uobličiti, svakako bih se napominjao majke Nintendu.

 

Onda bi došao chandra da mi objasni da je to ipak za decu i ko me jebe što se ložim na dečije stvari, bolje ni ne zaslužujem.

 

a kako ti znas da je karton vlazan kad nisi otvorio pakovanje i video sta ima unutra? :sleep:

Link to comment

He, pomesao sam te s nekim ocigledno. Izgledalo je previse nemoguce da neko toliko kenja o filmovima koje nije gledao. Anyway.

 

"ko vas jebe kad je to Star Wars, čemu ste se uopšte nadali" - upravo. S tim da smo od toga posli i tu zavrsili. Ne moze preciznije.

 

Sto se prepotentnosti tice, mislim, to mi kaze neko ko zna sve o filmovima koje nije gledao? O drugim failovima da i ne pricam.

 

Hoces li mi reci konacno sta ti ocekujes od SW? Koji ti je najbolji film ili momenat u fransizi koji si video i koji ti daje razloga da se necemu nadas (ili bi nekom drugom trebalo da da takav razlog)?

Link to comment
7 minutes ago, Weenie Pooh said:

@Calavera Ne znam ja, ali kažu ljudi da su otvorili i da je bio vlažan. Ja im verujem i ne smatram da zaslužuju da se po njima snishodljivo kenja. 

 

pa dobro, ali mozda su njihovi paketi samo bili cuvani u losim uslovima?

 

kilava analogija na stranu, chandra je u pravu. u siroj slici stvari, star wars jeste produkt prvenstveno namenjen klincima. je li mogao biti bolje odradjen u zanatskom pogledu? verovatno (ni ja nisam gledao :D), ali ocito se u dizniju nisu previse smarali oko toga jer su procenili da deca nisu toliko zahtevna publika. mislim, mozes ti napraviti film koji ce se (donekle) svideti i decama™ i odraslima, ali to ce i dalje biti decji film.

Link to comment
5 minutes ago, Ajant23 said:

 @Weenie Pooh

 

Ili, recimo, ja sam voleo partizanske filmove Hajrudina Krvavca. Chandra bi mi dao da gledam Bulajića i rekao bi mi "ko te jebe kada voliš partizanske filmove"...

 

Pogresno. Gledao si tri filma Bulajica koji su ti se dopali kao detetu. Posle jos nekoliko koji su ti se dopadali sve manje i manje kako si odrastao. Onda sa 40+ odes da gledas Bulajica i iznerviras se sto je sranje. Naravno - "ko te jebe kad ocekujes nesto od Bulajica sto on nije". Jebote, ajde malo fokusa i koncentracije. S tim da cak ni tako paralela nije dobra, jer su Bulajicevi filmovi naprosto losi nevezano od publike i ocekivanja.

 

Prica se svodi na to da li su prva tri SW obecavala nesto sto kasniji nastavci nisu ispunili. Gledao sam ih ponovo i pazljivo u poslednja dva meseca. Puca i mene nostalgija, znam replike na pamet, ali bre nema tu nikakve umetnosti ili smisla koju su kasniji nastavci izdali. Zato su SW ekvivalent Jednom Bulajicu, a ne partizanskim filmovima. Ja najiskrenije volim SF, meni je ovaj Solo bio zabavan, isporucio je ono sto sam ocekivao. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...