Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

8 minutes ago, chandra said:

"ko vas jebe kad je to Star Wars, čemu ste se uopšte nadali" - upravo. S tim da smo od toga posli i tu zavrsili. Ne moze preciznije.

 

Sto se prepotentnosti tice, mislim, to mi kaze neko ko zna sve o filmovima koje nije gledao? O drugim failovima da i ne pricam.

 

Hoces li mi reci konacno sta ti ocekujes od SW? Koji ti je najbolji film ili momenat u fransizi koji si video i koji ti daje razloga da se necemu nadas (ili bi nekom drugom trebalo da da takav razlog)?

 

Nismo od toga pošli, pošli smo od "pa to je dečiji film" ali si naknadno priznao da i dečiji filmovi i bajke ipak mogu biti kvalitetni. 

 

Ja sam se kao prepotentni keyboard warrior rodio, ali nikad nisam išao okolo i solio pamet razočaranim ljudima sa "ko vas jebe" stavom.

 

Od SW ne očekujem apsolutno ništa, zato ih i ne gledam. Drugi ljudi pretpostavljam da imaju svoje razloge za gledanje - evo na primer, možda je kilotona hajpovane nostalgije uspela da im probudi nadu da će videti nešto zanimljivo u franšizi u kojoj su kao mladi uživali? Ja sam sa tako nekim stavom (značajno manje optimističnim) otišao da pogledam prvi Diznijev uradak - nisam imao bog zna kakva očekivanja, recimo da će biti zabavna SF limunadica na nivou Guardians of the Galaxy (ili ako ćemo još realnije, Jupiter Ascending), nostaligično začinjena. Nadao sam se pre svega da bi se neki scenarista i režiser mogao da se potrudi da ispriča mladim naraštajima neku novu plitku ali dirljivu pričicu o borbi dobra i zla, u nama matorima dobro poznatom i CGI šarenom svetu.

 

Dobio sam od svega toga jedno veliko ništa. Dobio sam bezdušno, cinično podgrejano prepričavanje 30 godina starog narativa, uz čuveni Mystery Box pristup koji organski ne mogu da podnesem. Neki ljudi su sebe tu ubedili da će u Džej Džejovoj kutiji ovog puta sigurno biti nečega :isuse: pa su nastavili da gledaju sa nadom u nekakav smislen zaplet/rasplet, neka uzbuđenja, neku revitalizaciju odavno usahle emocije, nešto! U godinama koje su usledile, Disney je evidentno nastavio da brutalno eksploatiše njihove uzaludne nade, što je suštinski čak OK - svaka uzaludna nada mora ovako ili onako da se naplati, a i nada može da bude neka skromna nagrada sama po sebi.

 

Jedino što u celoj priči nije OK je tvoje nadobudno kliberenje i napušavanje ljudi još uvek spremnih da gledaju filmove iz franšize koju su u mladosti voleli. 

Link to comment
12 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Nismo od toga pošli, pošli smo od "pa to je dečiji film" ali si naknadno priznao da i dečiji filmovi i bajke ipak mogu biti kvalitetni. 

  

Ja sam se kao prepotentni keyboard warrior rodio, ali nikad nisam išao okolo i solio pamet razočaranim ljudima sa "ko vas jebe" stavom.

 

Od SW ne očekujem apsolutno ništa, zato ih i ne gledam. Drugi ljudi pretpostavljam da imaju svoje razloge za gledanje - evo na primer, možda je kilotona hajpovane nostalgije uspela da im probudi nadu da će videti nešto zanimljivo u franšizi u kojoj su kao mladi uživali? Ja sam sa tako nekim stavom (značajno manje optimističnim) otišao da pogledam prvi Diznijev uradak - nisam imao bog zna kakva očekivanja, recimo da će biti zabavna SF limunadica na nivou Guardians of the Galaxy (ili ako ćemo još realnije, Jupiter Ascending), nostaligično začinjena. Nadao sam se pre svega da bi se neki scenarista i režiser mogao da se potrudi da ispriča mladim naraštajima neku novu plitku ali dirljivu pričicu o borbi dobra i zla, u nama matorima dobro poznatom i CGI šarenom svetu.

 

Dobio sam od svega toga jedno veliko ništa. Dobio sam bezdušno, cinično podgrejano prepričavanje 30 godina starog narativa, uz čuveni Mystery Box pristup koji organski ne mogu da podnesem. Neki ljudi su sebe tu ubedili da će u Džej Džejovoj kutiji ovog puta sigurno biti nečega :isuse: pa su nastavili da gledaju sa nadom u nekakav smislen zaplet/rasplet, neka uzbuđenja, neku revitalizaciju odavno usahle emocije, nešto! U godinama koje su usledile, Disney je evidentno nastavio da brutalno eksploatiše njihove uzaludne nade, što je suštinski čak OK - svaka uzaludna nada mora ovako ili onako da se naplati, a i nada može da bude neka skromna nagrada sama po sebi.

 

Jedino što u celoj priči nije OK je tvoje nadobudno kliberenje i napušavanje ljudi još uvek spremnih da gledaju filmove iz franšize koju su u mladosti voleli. 

 

Vidis da mozes. Upravo to je i isporuceno u Solu. Prvi Disney film je uzasan i daleko ispod svih standarda SW. Solo to nije. Prica je plitka, karakteri su plitki, ali ne mnogo ispod nivoa prve trilogije.

 

Edit: dodatni bold. Sta je "dirljivo" je very much age-determined. Jebiga, ono sto je bilo dirljivo 1978 je dirljivo i 2018 nekome ko je sad dete. Sa 40+ da prvi put gledas NH, tesko da bi suzu pustio.

 

podvuceno - o tome ti pricam. Ako sa 40+ ides da gledas SW s nadom da ce ti probuditi usahle emocije iz vremena kad si imao 6 ili 10, onda je to stvarno samo tvoj problem (ili, grublje, "ko te jebe"). Ti filmovi su napravljeni da izazovu emocije kod onih koji sada imaju 6 ili 10, a ne da podgrevaju emocije matoraca.

 

precrtano - Cekaj, bre, pa ja sam gledao taj film i izasao zadovoljan. Ne napusavam nikoga ko je spreman da gleda, apsolutno razumem. Ali je besmisleno da se pljuje po filmu zbog izneverenih pogresnih ocekivanja.

Edited by chandra
Link to comment
16 minutes ago, chandra said:

Ok, kako ti drago.

 

Pa, meni nije to nimalo drago. A, nije mi drago ni što vraćaš fore ala Kim i Syme ovde na Film...

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment
13 minutes ago, Ajant23 said:

 

Pa, meni nije to nimalo drago. A, nije mi drago ni što vraćaš fore ala Kim i Syme ovde na Film...

 

 

Boli me light saber sta je tebi drago ili ne, a ne znam ni sta je Kim i Syme.

Link to comment

Chandra masis fudbal, ja sam odgledao ceo Clone Wars sa 30+ godina i uzivao u animiranoj seriji za decu i one koji se tako osecaju. Isto vazi i za SW igre koje su fenomenalne. Ovo sada je potpuna nekohezivna besmislica koja se naslanja na univerzum star 30 godina. Ne ocekuju ljudi visoku umetnost od te fransize vec dobru eskapisticku avanturu sa likovima koji su relatable. Ovo nije to, ovo je milksejk besmislica.  

Link to comment

ja ne znam zasto ste ocekivali kvalitet iz ove nove star wars hiperprodukcije. kad sam video da nameravaju da izbace novi film svake godine, sve mi je bilo jasno :D

Edited by Calavera
Link to comment
9 minutes ago, Mos said:

Chandra masis fudbal, ja sam odgledao ceo Clone Wars sa 30+ godina i uzivao u animiranoj seriji za decu i one koji se tako osecaju. Isto vazi i za SW igre koje su fenomenalne. Ovo sada je potpuna nekohezivna besmislica koja se naslanja na univerzum star 30 godina. Ne ocekuju ljudi visoku umetnost od te fransize vec dobru eskapisticku avanturu sa likovima koji su relatable. Ovo nije to, ovo je milksejk besmislica.  

 

Ja ne vidim neku bitnu razliku izmedju CW i ranih SW i ovog poslednjeg. Ima pregrst besmislenih momenata i u jednom i u drugom. Jedini film gde sam se osetio prevarenim je FA.

 

Ovo boldovano ne razumem. Zar se ne naslanja i CW na isti univerzum?

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Calavera said:

ja ne znam zasto ste ocekivali kvalitet iz ove nove star wars hiperprodukcije. kad sam video da nameravaju da izbace novi film svake godine, sve mi je bilo jasno :D

 

Iskreno, jedino sam ocekivao nesto od Rogue One-a. Dopao mi se trejler i to sto sam verovao da ce izginuti svi na kraju kao sto jesu. Kada su od nadrkane rebelke iz trejlera prepravili pricu zbog fokus grupa u tata/cerka patos shvatio sam da ova nova tura nece biti za mene. 

Link to comment
3 minutes ago, chandra said:

Ovo boldovano ne razumem. Zar se ne naslanja i CW na isti univerzum?

 

Mislio sam na to da je prica o Han Solu, Koreliji, Cubaki, Falconu i sve ostalo vec ispricana kroz knjige i nije joj nista falilo, Ima razvoj karaktera i borbu protiv ropstva i prvu ljubav i kockanje. Svesti to na 'eto, ja sam ovde sam - zovite me Solo!' je jadno i lenjo pisanje. Rekose mi i da Chuija nije spasao ropstva nego se valjda upoznaju u nekom jarku. Jednostavno, bezveze. 

Link to comment
Just now, Weenie Pooh said:

@chandraA čekaj, zašto si se osetio prevarenim u Force Awakens? Zar to nije bila dečija bajka zvana Star Wars od koje ništa ne treba očekivati?

 

Zato sto su umesto nove price snimili prakticno rimejk originalne trilogije. FA je jednostavno uzasan SW film. Uzasan za SW standarde. Opet se vracam na decu, dete koje je gledalo prethodne filmove je u fazonu wtf ponovo zvezda smrti, ponovo sin-otac, i tako dalje.

Link to comment
2 minutes ago, Mos said:

 

Mislio sam na to da je prica o Han Solu, Koreliji, Cubaki, Falconu i sve ostalo vec ispricana kroz knjige i nije joj nista falilo, Ima razvoj karaktera i borbu protiv ropstva i prvu ljubav i kockanje. Svesti to na 'eto, ja sam ovde sam - zovite me Solo!' je jadno i lenjo pisanje. Rekose mi i da Chuija nije spasao ropstva nego se valjda upoznaju u nekom jarku. Jednostavno, bezveze. 

 

A ni ti nisi gledao film?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...