Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

1 hour ago, porucnik vasic said:

Спрам Последњег Џедаја ово је ремекдело...

 

 

Kad se kriterijumi dovoljno snize, sve postaje dobro...

Link to comment
15 minutes ago, Weenie Pooh said:

Hahaha nisu valjda stvaro objašnjavali kako je dobio prezime pa jebotebo 

 

Edit: Izvinite. Sad moram da pogledam film, nema mi druge.

 

Auu, bolje da ne znas koji je nivo u pitanju..

Link to comment
Hahaha nisu valjda stvaro objašnjavali kako je dobio prezime pa jebotebo 
 
Edit: Izvinite. Sad moram da pogledam film, nema mi druge.
Krene Han sa Deneris da beži sa planete Favela i to preko aerodroma znajući da nemaju ni kartu a ni pasoš, dođu do checkin tete i umesto karte i pasoša ponude joj paaaaa ekvivalent uranijuma samo da ih pusti kroz gejt. On kao hoće ali plaćanje mora unapred, dok su se tu dvoumili stigne banda razdvoje dvoje mladih, on prošao a nju odvuku kriminalci. U pokušaju da smisli šta će gde će i kako da se najbrže vrati po nju, on tu sasvim logično naleti na kiosk za dobrovoljnu regrutaciju za Imperiju, (jer je sasvim logično da kad kreneš na put, odradiš checkin na aerodromu kažeš sebi, zajebi ovo idem ja u vojsku) pa se prijavi u istu da bude pilot. Šta dalje sledi može i da se pogodi. Regruter ga pita za ime on kaže Han, a onda ga pita "A sa kim si ti?" i kad zaključi da je sam, regruter kaže "Pa dobro onda staviću Han Solo.“ i tako Han ode da služi u Imperiji naredne 3 godine...

Jedva čekam da u nekom narednom nastavku vidim nekog Lukovog pretka kako hoda po nebu.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Link to comment

Da, za razliku od Last Jedia, ovaj film pokusava da ima neku, kakvu-takvu, pricu i neku unutrasnju logiku. U tom smislu je svakako bolji od pomenutog LJ (verovatno taman za toliko za koliko su Kasdan i Hauard kompetentniji od Dzonsona). Ali naglasak je na "pokusava". 

 

A to oko prezimena je paradigma celog filma, 1 glupost i nepotrebnost. 

Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

on tu sasvim logično naleti na kiosk za dobrovoljnu regrutaciju za Imperiju, (jer je sasvim logično da kad kreneš na put, odradiš checkin na aerodromu kažeš sebi, zajebi ovo idem ja u vojsku) pa se prijavi u istu da bude pilot. Šta dalje sledi može i da se pogodi. Regruter ga pita za ime on kaže Han, a onda ga pita "A sa kim si ti?" i kad zaključi da je sam, regruter kaže "Pa dobro onda staviću Han Solo.“ i tako Han ode da služi u Imperiji naredne 3 godine...

Jedva čekam da u nekom narednom nastavku vidim nekog Lukovog pretka kako hoda po nebu.

 

Zvuči neodoljivo. Ali čekaj, on nije imao nikakvo prezime pre tog incidenta? Zvao se Han Han, son of Han?

 

BTW zapalo mi da prevodim neku australijsku kritiku pa čujem da im je i ovaj film u fazonu "tell, don't show" tj. likovi stalno pričaju jedni drugima ko su, kakvi su, i čime se u životu bave? Kao, Daenerys priča Hanu kako je Lando kul lik da bi publika imala u svesti da je Lando kul lik. Nema potrebe da se snima Lando kako radi ili priča kul stvari, bolje da to neko nekom direktno kaže.

 

Gre'ota ako nema Ron Howard naracije...

Link to comment

Jao bre ljudi, ovo je deciji film. Lego kocke koje se prodaju uz film su za uzrast od 6 do 12 godina. Ono, ides u bioskop da gledas Ice Age i onda ti smeta kako to dinosaurusi zive pod zemljom i opet im sija sunce.

 

Ozbiljno, sta vi ocekujete od SW? Kakav SW bi vas zadovoljio?

Link to comment



 
Zvuči neodoljivo. Ali čekaj, on nije imao nikakvo prezime pre tog incidenta? Zvao se Han Han, son of Han?
 
BTW zapalo mi da prevodim neku australijsku kritiku pa čujem da im je i ovaj film u fazonu "tell, don't show" tj. likovi stalno pričaju jedni drugima ko su, kakvi su, i čime se u životu bave? Kao, Daenerys priča Hanu kako je Lando kul lik da bi publika imala u svesti da je Lando kul lik. Nema potrebe da se snima Lando kako radi ili priča kul stvari, bolje da to neko nekom direktno kaže.
 
Gre'ota ako nema Ron Howard naracije...


Samo the Han, a scena sa Deneris je upravo takva, opisuje ga kao facu, šmekera, zajbanog lika i poentira sa komentarom o njegovoj kari.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Link to comment
11 minutes ago, Shan Jan said:

Kul, nek se onda SW bije sa DC i Marvelom a mi matori cemo otici nedje drugde. Good luck with that.

 

A jok no će tući će kenom loachom :lolol:

 

Nego jel bi star wars uopšte bio praaavi star wars kad ne bi bio okrenut dečurliji i igračkama? Jel star wars treba da bude ono što je oduvek bio, ili sad treba da zadovolji prevashodno dokone matorce koji prate franšizu 40 godina? Discuss :fantom:

Edited by Ruxin
Link to comment
13 minutes ago, chandra said:

Jao bre ljudi, ovo je deciji film. Lego kocke koje se prodaju uz film su za uzrast od 6 do 12 godina. Ono, ides u bioskop da gledas Ice Age i onda ti smeta kako to dinosaurusi zive pod zemljom i opet im sija sunce.

 

Ozbiljno, sta vi ocekujete od SW? Kakav SW bi vas zadovoljio?

 

Nemoj molim te, dečiji filmovi kakvih se ja sećam ipak drže određene standarde. Kad hoće da prodaju igračkicu mamuta ili dinosaurusa, oni naprave funkcionalan narativ iz kog deca izvuku zaključke o tome da li im se više sviđa mamut ili dinosaurus i zašto, emotino se vežu za njih. Imaju edukativnu funkciju, motivišu decu da razmišljaju i razvijaju se i rastu do zvezda gift shopa.

 

Ne sećam se dečijeg filma u kom veverica eksplicitno objašnjava mamutu koliko je dinosaurus kul i koliku karu ima.

 

Im+a+grown+ass+man+and+i+literally+canno

Link to comment

Pa ne secas se bas dobro. Silom roditeljskih prilika nagledao sam se ponovo decjih filmova u ogromnim kolicinama. Ima odlicnih, ali vecina je ipak prilicno sranje kad gledas sa 40+ ukljucujuci i SW od New Hope na dalje. Mislim, pricamo o SW, a ti pominjes narativ u sluzbi edukacije?! Ima li boljeg pokazatelja da gledas ove filmove iz pogresne perspektive?

Link to comment

Ne pričamo o SW nego o dečijim filmovima koje ti neopravdano koristiš kao definiciju lošosti. 

 

Disney SW su bez dileme filmovi za bivšu decu, za nas odrtavele četrdesetogodišnjake kojima treba izmusti još koju paricu pre nego što postanu finansijski irelevantni. Da se SW prave za današnju decu, odgovorno tvrdim da bi bili neuporedivo sadržajniji - bilo bi potrebno razviti emotivnu vezu klinaca sa likovima koje po prvi put sreću, vezu koja bi trebalo da potraje još 20+ godina.

 

Ali to nije slučaj - prave se za matore voline kod kojih je built-in nostalgija jedini faktor. U budućnost se uopšte ne gleda.

Link to comment
10 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Nemoj molim te, dečiji filmovi kakvih se ja sećam ipak drže određene standarde. Kad hoće da prodaju igračkicu mamuta ili dinosaurusa, oni naprave funkcionalan narativ iz kog deca izvuku zaključke o tome da li im se više sviđa mamut ili dinosaurus i zašto, emotino se vežu za njih. Imaju edukativnu funkciju, motivišu decu da razmišljaju i razvijaju se i rastu do zvezda gift shopa.

 

Ne sećam se dečijeg filma u kom veverica eksplicitno objašnjava mamutu koliko je dinosaurus kul i koliku karu ima.

 

Im+a+grown+ass+man+and+i+literally+canno

Pa nisu ziveli u istoj eri. Ne bi bilo realisticno.

Link to comment
21 minutes ago, Ruxin said:

 

A jok no će tući će kenom loachom :lolol:

 

Nego jel bi star wars uopšte bio praaavi star wars kad ne bi bio okrenut dečurliji i igračkama? Jel star wars treba da bude ono što je oduvek bio, ili sad treba da zadovolji prevashodno dokone matorce koji prate franšizu 40 godina? Discuss :fantom:

Ма пуцају све петама у дупе колико су задовољни. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...