Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

On 26.5.2018. at 20:58, Arkadija said:

Ahahah, stopile se godine jedna u drugu, a i pojmovi. :D

Od 82.godine je kao dodatak stripu (sa druge strane) počeo da se pojavljuje Rock 82... Kasnije je Rock počeo da izlazi u dnevno - novinskom formatu a jedno vreme su stripovi bili dodatak. Možda sam prespoji ali sve mi se čini da je jednom prilikom objavljen i neki SW strip (možda pronađem negde u svom šteku). 

Link to comment
19 hours ago, Ruxin said:

Dizni na kolenima

giphy.gif

 

Btw, jel se ikad u novijoj i starijoj istoriji i približno histerisalo za neki muški lik da je mary sue? Ono, jedan jedini.

Ово им је солидан шамар. Меру Сју је дефинитивно најтупавији концепт икад, замишљен у празним главама холивудских говнара. Полако пилићи има да почну да се легу из мућкова које су дотични имбецили снели. 

Link to comment

U teoriji otprilike lik koji je savršen i kojem sve na keca ide od ruke. U praksi ženski lik koji je savršen i kojem sve na keca ide od ruke. Za muškarce lakše progutamo da su se rodili tako, a i onako je u pitanju jebena fantazija pa koga briga. 

 

Kažu za rey da je mary sue jer nije imalo nikakvog treninga pre nego je porazila drajvera, a i ništa valjda nije zasrala u filmu. Mislim da to nije istina, naletao sam na argumente protiv, ali me u suštini zabole za celu tu priču. A i za star wars generalno. Ovde sam u anti-anti-SJW svojstvu, još nam samo fali da se to govno od histerije zapati na forumu. :sleep:

Link to comment

@Ruxin ne znam zašto si zapeo sa gender dynamics baš na ovom primeru. Mary Sue je ženska varijanta, muška se zove Marty Sue, Gary Sue, i sl. 

 

Taj trope je potekao iz imbecilnih SF fan fiction radova koji su mahom pisale zaludne domaćice - na posadu Enterprajza stiže nova mlada oficirka, Ensign Sue, čijem šarmu iz epizode u epizodu podležu redom Ryker, Data, Worf, Troi, i Picard; u svakoj epizodi naravno spase brod i posadu ali to je od sekundarnog značaja u odnosu na sexcapades koje prate radnju.

 

U fantasy žanru je neuporedivo više muških protagonista, pa su zato fan fiction budalaštine obično u radnju ubacivale ženske likove. Hence, Mary Sue.

Link to comment

Ništa što si sad rekao ne menja da za ovu temu ne bi ni čuli da je glavni lik ove mrtve fransžize rejmond, pa sve da ga igra neko sa muževnošću 1 ilajdže vuda :fantom:

Link to comment

Mislim da grešiš. Osnovni problem u Disney reboot projektu je što bi da se jebu a da im ne uđe, hoće da prave nove filmove ali da sve bude po receptu starih. (Jer su imali primer Lucasovih prequel kreativnih isprdaka, pa zaključili da ne treba pokušavati ništa kreativno.) Tako da mehanički kopiraju i teme i detalje i pozaplete, a jedini noviteti su kozmetičkog tipa: novi Luk je devojčica, novi R2 je oblika lopte umesto kante, novi Death Star je još veći od prethodna dva - na ti stoko, žderi to što si tražila. 

 

To demonstrira potpuno nerazumevanje fanovskih potreba: niko nije tražio podgrejano prepričavanje originalnih filmova. Ljudi su hteli kontinuitet i dalje razvoj događaja, hteli su neku novu priču a ne Empire Mk II vs. hrabri mali Pokret Otpora Mk II. Originalni Luke je mogao da prati hero's journey narativ jer je ceo svet i cela priča bila potpuno nova i za njega i za gledaoca. Rey to jednostavno ne može jer je Star Wars danas svima i previše dobro poznat. Ne možeš ljudima da prodaješ dva puta isto sranje, a pritom im svo vreme podgrevaš nostalgiju za prethodnom verzijom.

 

Ljudi se žale da je Rey Mary Sue lik zato što je potpuno šupalj, zato što je kartolina™ sa likom Luka Skajvokera propped up by sweet fuck all - deluje kao da ga je napisao neki potpuni amater kom je bilo dovoljno da poturi blank slate (sa svojim izmišljnim likom) u poznatu priču. Dakle žalili bi se i da je muško, kao što se žale i na Darth Adam Drivera, i na Supreme Emperor v2.0 itd.

Link to comment

Brate ne volim ni ja dizni, ali baš da budem toliko zao da im savetujem kako više treba da slušaju fanove... :lolol:

 

Ljudi možda misle da ne žele isto sranje, ali sve što sam ja video do sad govori da ljudi žele isto sranje. Ovde na topiku posebno. Najglasniji pljuvači johnsona (koji je stvarno pokušao nešto novo i zanimljivo, iako nije sasvim uspeo film) u isto vreme govore da je najbolje od dizni ere ona prejadna scena sa vejderom iz užasnog rogue one.

 

Onaj copy/paste od force awakens  je bre super prošao u to vreme, tek je kasnije krenuo malo backlash. Da je dizni nastavio da igra na sigurno najmanje bi problema napravio sebi realno, problem su i krenuli sa odstupanjem od formule.

Link to comment

Force Awakens je dobro prošao po inerciji, jer su se ljudi žestoko nadali da će od tih novih filmoa nešto biti, pa je tek posle drugog počelo da im stiže iz dupeta u glavu da od toga nema ništa... i sad su ni kriv ni dužni ceh platili Childish Gambino i Mother of Dragons.

 

Ne kažem ja da je trebalo da "više slušaju fanove", već da ne možeš da ih zadovoljiš by playing it safe i stotim podgrejavanjem iste porcije memberberries. Ne možeš poturivši im Millennium Falcon i par smežuranih glumaca da nadomestiš činjenicu da te je mrzelo da napišeš iole smislen scenario, da tri filma ne prate nikakav unapred zacrtan narativ, da se se izmišlja u hodu.

 

Alternativa je bila da se rizikuje i zakolje poneka sveta krava, da se uzme nekog ko će osmisliti neku originalnu priču, da se dozvoli Hamilu da postane negativac, da ljudi iščekuju sledeći deo zbog zanimljivog zapleta a ne u uzaludnoj nadi da će saznati šta se nalazi u čuvenoj Mystery Box. Da su to pokušali i uspeli, revitalizovali bi franšizu i mogli da je uvaljuju nekim novim pokolenjima još 50 godina. Pošto nisu, pošto su played it safe i odlučili da nam nude deo po deo odavno zaklane Lucasove mrcine, moći će da je uvaljuju još dok ove poslednje generacije finansijski ne posustanu. Današnje klince će apsolutno boleti dupe za Star Wars.

Link to comment
50 minutes ago, Ruxin said:

Najglasniji pljuvači johnsona (koji je stvarno pokušao nešto novo i zanimljivo, iako nije sasvim uspeo film) 

 

Sta je tu tacno bilo novo i zanimljivo? Force projection? 

 

51 minutes ago, Ruxin said:

u isto vreme govore da je najbolje od dizni ere ona prejadna scena sa vejderom iz užasnog rogue one.

 

Prezirem tu scenu kao i Rogue One u celosti. 

 

Poslednja dva Vinijeva posta potpisujem.  Kako su (hardkor) fanovi sve ove godine prihvatali dobar deo knjiga, stripova, igrica... iz EU bez problema (za neke stvari cak misle da su na nivou ili bolje od OT), a sad ovde imaju problem da prihvate "novitete" koje im nudi dizni? 

 

Ljudi hoce dobre price i zanimljive likove i svetove. To sto ih danas teze smisljaju, jbg nemamo srece

Link to comment

Основно је да су филмови очајни, са лошим карактерима и са идејом да се наптави луткица коју ће девојчице да купују.  

Link to comment
15 hours ago, porucnik vasic said:

Основно је да су филмови очајни, са лошим карактерима и са идејом да се наптави луткица коју ће девојчице да купују.  

 

 

E pa, čak su i male devojčice digle kriterijume - https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/star-wars-last-jedi-toy-shipments-down-sharply-force-awakens-1069479

 

 

 

Quote

Star Wars 'Last Jedi' Toy Shipments Down Sharply From 'Force Awakens'

Retailers are trying to gain a sense of "what the steady state" of product for the franchise is, an analyst says.
Courtesy of Legos
Retailers are trying to gain a sense of "what the steady state" of product for the franchise is, an analyst says.

Star Wars: The Last Jedi is a hit, but The Force may not be as strong for Disney when it comes to merchandise sales this year.

Panjiva, a data company that tracks the giant shipping containers that arrive at U.S. ports, says 6,587 of them with Star Wars gear were shipped in the seven months leading up to The Last Jedi, but that’s down 47 percent from the seven months leading to Rogue One in 2016 and off 56  percent from the same time period ahead of The Force Awakens in 2015. Once the containers land in the U.S., these products go to Walmart, Amazon.com and every other retailer.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...