Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Baš to. Konkretno u poslednjoj epizodi možeš uživati u 

Spoiler

skupljanju na gomilu ujedinjenih Mandalorijanaca u kvestu da oslobode ognjište, IG12, skupljanju Imperije, povratku Gideona na velika vrata, pominjanju Travna itd itd

 

ali bez da se viniše o 

 

Spoiler

Ne sme niko da se umeša/umeša se/baš si ga dobro naučio/nije od mene naučio, dolazi u dobrodošlicu pred 100 ljudi sa litrom rakije iz Beograda, spejs opera ovaj stimpank jedrenjak 

 

Itd itd

Link to comment

Onako, mlohav Mando.
 

Spoiler

Oslobadjaju Mandalor (od koga, pust je?), svih 50 mandalorijanaca se okupilo za celu planetu. A onda su ipak tamo neki imperijalci koje omlate. I sad je 40 preostalih mandalorijanaca osvojilo i dalje pust Mandalor i univerzum moze da odahne, sve je u redu, buducnost se brine sama o sebi sto rece mudri Obivan  i nema potrebe slati Picarda u proslost da nesto opravi. Moze to bolje.

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tri epizode Mandalorijana završene. Glavni utisci su mi da je dosadno i kao da su promenili primary target audience u odnosu na prve dve sezone, i spustili ga sa 13 na 10 godina uzrasta, uz to i nabavili američkog Sinišu Pavića da im piše prazne dijaloge i scene koje će da popune vreme. Novi hajlajt je da likovi non-stop pričaju sami sa sobom, odnosno vrše nama naraciju nekim glasnim monologom.

 

Na vrh toga ide i činjenica da ova sezona poništava (ili recimo nipodaštava) sve što se desilo u prethodnim, ali ne i samo to, već i samu sebe. Celu prvu epizodu Din traži onog droida, kažu mu da nema leba, nude druge varijante, zamene, doplate, neće brate, hoće baš onog. Na početku druge epizode uzima random droida. Na sredini epizode vidimo da mu droid krivom falusu ne treba, pošto je sam izašao na planetu da ga traži, pa jbt.

  • +1 2
Link to comment

Završio treću sezonu Mande, žali bože. Poslednje dve epizode su malo izvadile stvar, ako ništa bar je bilo fine i živopisne akcije, isprepletane random glupostima.

Zato sedma epizoda jebe mame koliko je glupa i beskorisna, protraćeno vreme i apsolutno protraćeni Jack Black i Christopher Lloyd (inače face obojica).

U stopu je prati i epizoda broj tri sa onim mučenim naučnikom, mislio sam da će on ili bar ona imperijalistička Brnabićka da budu neki faktor do kraja sezone, kad ono mlohav ćorak.

 

Poslednja scena je slika i prilika ove sezone - lovac na glave sedi ispred trejler park farme, sa detetom, u limenom odelu i ne sme da skine kacigu. 
 

Mislim da se odjavljujem od ovih SW serija definitivno. Ispoštovaću još Andor i toliko od mene.

  • +1 2
Link to comment
  • 4 weeks later...
On 16. 5. 2023. at 11:01, goofs said:

Tri epizode Mandalorijana završene. Glavni utisci su mi da je dosadno i kao da su promenili primary target audience u odnosu na prve dve sezone, i spustili ga sa 13 na 10 godina uzrasta, uz to i nabavili američkog Sinišu Pavića da im piše prazne dijaloge i scene koje će da popune vreme. Novi hajlajt je da likovi non-stop pričaju sami sa sobom, odnosno vrše nama naraciju nekim glasnim monologom.

 

Na vrh toga ide i činjenica da ova sezona poništava (ili recimo nipodaštava) sve što se desilo u prethodnim, ali ne i samo to, već i samu sebe. Celu prvu epizodu Din traži onog droida, kažu mu da nema leba, nude druge varijante, zamene, doplate, neće brate, hoće baš onog. Na početku druge epizode uzima random droida. Na sredini epizode vidimo da mu droid krivom falusu ne treba, pošto je sam izašao na planetu da ga traži, pa jbt.

Bukvalno isto. Stao sam na epizodi sa naucnikom i ne mogu dalje. Neverovatno koliko je sve dosadno i besmisleno i ne vodi nigde. Ne mogu dalje.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Ja moram da priznam da mi treća sezona Manda i nije totalno sranje ako izuzmemo tri, možda i 4 kompletno protraćene epizode (što je jel, samo po sebi loše :D), ali mi je trebao neki sci fi i ovaj SW univerzum mi je baš legao, barem vizuelno i atmosferski™.

 

- kad juri memoriju za droida

- kad mando ide u vode Mandalora da se spere, msm, svi znamo da će uspeti

- kad idu da spasu Mandalorijansko dete od onog zmaja

- ceo subplot oko doktora za kloniranje je WTF

 

Znači 50% epizoda ode na neke side priče koje su totalno nebitne.

 

Mene iskreno zanima kako to ide, pisci ili Favreau sedi kući i onda kao "aj sad jednu epizodu kad idu da spasu dete od zmaja, onda ćemo jednu o ovome, ejdnu o onome, nema neki poseban smisao niti veze sa glavnim zapletom ali nema veze, zvuči dobro". Tačnije, zašto on misli da će to bilo kome biti zanimljivo osim - stvarno - nekome ko ima 10 godina i dovoljno mu je da gleda Mandalorijance kako lete i fajtaju se sa zmajem. Čista budalaština. 

 

Sve ostalo mi je manje više ok, a tiče se mandalorijanaca i njihove istorije, ujedinjena i sl, čak me ni Starbaksica ne nervira, nisam znao da je to moguće, tačnije, skroz ok igra. Ima i tu propusta u priči gde se neke motivacije i potezi mogu preispitivati, ali nsiam hteo da se zamram time.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Mil@n said:

Ja moram da priznam da mi treća sezona Manda i nije totalno sranje ako izuzmemo tri, možda i 4 kompletno protraćene epizode (što je jel, samo po sebi loše :D)

 

...

 

 

 

Znači 50% epizoda ode na neke side priče koje su totalno nebitne.

 

 

:))

 

inače, meni je ,svima mrska, epizoda sa doktorom ubedljivo najbolja. Jedina koja nije bila 100% predvidiva. (Istina, nikakve veze nema sa ostatkom serijala :) )

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...