Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

meni je rogue one lakmus za koliko ozbiljno da shvatam mišljenje sw fana o sedmoj umetnosti :sleep:

 

nemam problem sa sporim stvarima, zapravo će pre mozak da mi se isključi kad krene piju-piju koreografija...ali nadam se da sporo znači da ima dosta dijaloga, što volim, a ne da ima gomila predugačkih scena u kojima se ništa ne dešava. vučem traume od prve 2 epizode 1899 pa valja to naglasiti. probaću verovatno kad zavšim rogue heroes, ionako plaćam dizni iz nekog razloga.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

andor je dokaz da je star wars za odrasle itekako moguć, a to što je najmanje gledan od svih sw serija valjda govori koliko je takav star wars poželjan.

 

odlična, odlična serija, toliko da joj star wars naziv samo šteti jer će je mnogi ozbiljni ljudi plašim se propustiti. star wars koji istražuje teme političke radikalizacije, cenu revolucije, mehanizme totalitarne vladavine...i uz sve to izgleda i zvuči fantastično, distopijska atmosfera bogata suspensom za 5, višeslojni likovi, odlično pisanje. ovo je bukvalno anti rogue one, koliko je tamo sve fejk i nikad ne dobaci da zaista zasluži onaj grim odrasli ton koji nam prezentuje, toliko je ovde sve iskreno i sirovo. disney :ziga:

  • +1 2
Link to comment

nope, nisam gledao ništa drugo od sw serija. dođe mu kao prequel nesretnog rogue one, ali nije ni to obavezno gledanje. 

obišao sam čisto malo wiki pre gledanja da se podsetim likova i zapleta jer zaista nisam imao želju da ponavljam rogue one, a moglo je lagano i bez toga.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
On 16.12.2022. at 20:10, ToniAdams said:

jel mora da se odgleda sve ono posle mandalorijana da bi se pratio andor?

ili nema previse veze?

Andor se dešava , recimo, 5 godina pre događaja u prvom Star Wars filmu, kasnije prozvanom New Hope. 

Mandalorian nema nikakve veze sa ovim.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Andor odličan, zaista odličan. Tempo, likovi, ukupna priča, dizajn, sve fantastično. Nadam se da će dobiti drugu sezonu i nastaviti ovako jako, zaista je prijalo, prava je šteta što neke druge serije nisu ovako uradili, samo zamislite Obija sa ovakvom obradom.

 

Spoiler

Zatvor mi je malo ostao nedorečen, tj. kao zbrzan. Neke stvari, kao na primer da ih nisu pobili sve posle pet minuta pucanja, su nategnute, isto kao i to što je ostavio "the voice" guy živim, iako nije pre ni posle imao problem da ubija ljude bez preterano ustezanja, to mi je bilo čudno. I to sa plivanjem i deljenjem, stekao sam utisak da su samo njih dvoje uspeli, nadam se da će se Andy pojaviti u sledećim sezonama ako ih bude.

 

Isto, slično, za poslednju epizodu, truperi pucaju i pucaju i pucaju i mi vidimo neke izginule ali meni deluje kao da bi ih sve pobili, a ovi pak ne uzimaju oružije onih koje su oborili.

Ali da ima naboja u scenama, ima, urađeno je skroz ok. I ovo je više sitničarenje no bilo šta drugo.

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...