Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

49 minutes ago, Joe D said:

Moze li taj Andor da se gleda bez poznavanja sequela, prequela, ostalih picki materina?

Kako da ne, udri samo. Andor je dobra sf drama / akcija koja moze da se desava u bilo kom univerzumu i posto je bas dobro napisana i rezirana, uspeva kod raznih ljudi, a ne samo star wars freakova. Za razliku od mrtvorodjenih uradaka poput sequela i obivana, ima jako malo zajednickog sa tom skywalker  pricom — u stvari za sada nema ama bas nista.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Tales of the Jedi, 6 kratkih priča, najduža 17 minuta, najkraća 9, uglavnom o Asoki Tano i grofu Dukuu. Divno urađeno, uklopljeno u period od Asokinog rođenja do Naredbe 66 i još malo kasnije. Odgledala u jednom dahu.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Malo su smorili sa Andorom. Razvoj likova i spora radnja su bili ok 2 epizode, ali još jedna  treća  (deveta epioda po redu), da gledamo kako sastavljaju bregastu osovinu je ipak malo previše.

 

I jeste da  smo saznali da Imperija ima razne varijante mučenja i načine dobijanja informacija, a to baš i nije neka tajna.

Edited by Arkadija
Link to comment

Btw, smeta li još nekome nedostatak kamera u modernom SW? Istraga se vodi kao da je 1956. godina. "Neki su ga videli i liči pomalo na hologram sliku!" :lolol:

 

Pa, jbt, to što Lukas nije imao kamere pre 40 godina ne znači da ih ne možete inkorporirati nekako. Mnogo nelogičnije stvari već ste promenili.

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, Arkadija said:

Malo su smorili sa Andorom. Razvoj likova i spora radnja su bili ok 2 epizode, ali još jedna  treća  (deveta epioda po redu), da gledamo kako sastavljaju bregastu osovinu je ipak malo previše.

 

I jeste da  smo saznali da Imperija ima razne varijante mučenja i načine dobijanja informacija, a to baš i nije neka tajna.

Zatvor je bitan za motivaciju likova - zašto će kapo smene, sa 200dana do kraja kazne da odluči da beži. Uporedi to sa recimo amazon-LOTR gde se svaka takva promena (a ima ih ko pleve, da bi bilo "zanimljivo ") dešava jer zašto da ne. 

 

Mučenje - odlična scena i odlična dedra. Skoro nisam u filmu/seriji nekoga tako zamrzeo, što je ogroman plus za andora - redak je sf koji može da me emotivno mrdne iz kokičarskog moda gledanja

Edited by Zverilla
Link to comment

e pa ladno sam se zeznula...ove sam paralelno citala i zakljucila da cela sezona Andora ima 9 epizoda i skinem,pogledam i tek kada se na kraju 9 epizode nista nije resilo proverim i vidim da ima 12...pa jebmti sad moram da cekam a to najvise mrzim!

Link to comment

deseta epizoda :ziga:

 

Mislim da se nikada ni u jednoj SW seriji/filmu nije išlo u tako duboku karakterizaciju likova, kao u Andoru. Neka smo istrpeli dve malo sporije epizode, vredelo je, a ja priznajem da sam pogrešila.

 

Moram ovu epizodu još jednom da pogledam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...