Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

3 hours ago, Arkadija said:

Ja bih volela da nam neki insajder baci hint kako to izgleda u Dizniju kada reše da oskrnave nešto što vole milioni ljudi. 

 

Kad bih bio nevidljiv setao bih im se po toj kancelariji i obarao case, slike, vaze, saksije, oduvavao papire, pritiskao esc na laptopovima... I umirao od smeha i plakao u isto vreme verovatno. 

 

 

Link to comment

Pogledah šestu. Sveopšti utisak - loš fan fic.

 

Star Destroyer koji ne može da uništi obični transporter, jebote blagi vetar ako je na to spao epic fantasy.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Arkadija said:

Ja bih volela da nam neki insajder baci hint kako to izgleda u Dizniju kada reše da oskrnave nešto što vole milioni ljudi. 

 

Ja se bojim da oni iskreno veruju u sebe, svoje sposobnosti i izbore. I da ih tih milion ljudi samo nervira što postoje i pitaju bilo šta.

Ima baš the critical drinker jedan video od pre neki dan, Star Wars - How To Alienate A Fanbase, ali i druge, posebno na after hours kanalu gde priča o tome. I nerdrotic je pre tri dana ima jedan video na tu temu, a nije ni da Mauler - na MooLer kanalu ima EFAP za Obi-Wan-a, to valja pogledati, ali je vremenski zahtevno, doduše ja bih, ako budu radili kao bat-woman - epizodu celu puštaju i komentarišu, morao pogledai jednom.

Link to comment
3 minutes ago, Vapad said:

 

Ja se bojim da oni iskreno veruju u sebe, svoje sposobnosti i izbore. I da ih tih milion ljudi samo nervira što postoje i pitaju bilo šta.

 

Kad scenarista stupa u odaje glavnog CEO-a , pretpostavljam da to radi na kolenima i da ne prozborava ni slovca. Onda dobije instrukcije i to je to.

Link to comment

pa hteo je disney da da slobodu rianu johsonu da napiše i snimi sopstvenu trilogiju dok se nerdovi nisu rasplakali jer pokušava nešto novo. filma kritika mu je uglavnom bila vazda naklonjenja, ali nerdovska kritika se samospaljivaljla naveliko jer je luke pomuzao svemirsku kravu ili štaveć. 

 

star wars je mrtav IP sa najgorom publikom na svetu koja ga je uveliko prestarila, a sa druge ne smeš da snimiš nešto za nove klince jer će ovi toksični jutjuberi i twiteraši da te zakopaju sa svojim svakodnevnim šestosatnim histerijama i vide to kao "diznifikaciju". george lucas je tu jedini pametan ispao.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
38 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

Disney jeste teško govno, ali makar ajde rasplaću razne mauelere i critical drinkere so it's not all bad....najgori fan base na svetu

 

Woow, ovo je tako netačno da je to strašno, a i pomalo jadno.

 

Je l isto važi i za LOTR fan base?

Je l isto važi za GOT fan base?

Je l isto važi za WOT fan base?

...

 

Mislim ako tebi nije jasno šta je to tačno jadno u novo-star-wars-u zaista ti nema pomoći.

 

A glede snimanja za nove klince koje, kme kme, ne smeju od matoraca, a šta njih boli uvo za prestarele fanove koji kukaju, mislim youtube kukanje nije obavezno??

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Baš mi upalo u uši ovo iz poslednje epizode “fake Jedi”. Znaš kad bi Lukas dozvolio da mu svakodnevni slang razvodni epicness, ali to je upravo to - rečnik za tviter raju koju smatraju retardiranim glupanima. Pa kad ne prodje to što su smućkali bez ikakvog smisla i popiju kritiku onda eto i opravdanja, ne shvataju  jer su retardirani glupani.

 

 

Link to comment

^pa ne, niko ne uživo u svojoj toksičnosti toliko koliko SW fanovi. SW fandom prilično i jeste kukanje kako je sve SW related sranje već nekih 40 godina. zato ljudi i klikću na te maulere i critical drinkere i ostale outrage dilere toliko. outrage je glavna komponenta modernog SW fandoma. to je otprilike deo u kojem ljudi najviše uživaju, taj neki pravoveran bes. sigurno ne klikću jer je u pitanju kvalitetna fimska kritika....ja cenim RLM, oni zaista jesu filmska kritika a ne prodavanje outragea, ali Plinkett definitivno nije previše dobrog doneo SW diskursku na internetu kad se podvuče crta.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
19 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

^pa ne, niko ne uživo u svojoj toksičnosti toliko koliko SW fanovi. SW fandom prilično i jeste kukanje kako je sve SW related sranje već nekih 40 godina. zato ljudi i klikću na te maulere i critical drinkere i ostale outrage dilere toliko. outrage je glavna komponenta modernog SW fandoma. to je otprilike deo u kojem ljudi najviše uživaju, taj neki pravoveran bes. sigurno ne klikću jer je u pitanju kvalitetna fimska kritika....ja cenim RLM, oni zaista jesu filmska kritika a ne prodavanje outragea, ali Plinkett definitivno nije previše dobrog doneo SW diskursku na internetu kad se podvuče crta.

 

 

Bogami bilo je baš dobre kritike same priče kod svih njih, a ima i dosta outrage-a i anti-cancel i anti-woke. Ali u srži kritike je loša priča, loše snimljena. Tako ja to vidim, i slažem se.

Znaš, SW, ST i ostali su postali popularni jer su davali nešto novo, originalno, često dobro mada uvek uz ogradu da nisu duboke priče, da ima jako puno manjkavosti. A onda ode u drugu stranu, pokušava se stalno nešto proturiti nešto veliko, stalno se ta očekivanja iskrive, a poruke istrule. I kreatori tog sadržaja, a slažem se sa zaključkom većine da je to samo content creation da se napune servisi, se pokušavaju osloniti na sve, stoga Solo, stoga Obi-Wan, jer žele stare fanove i onda se jako uznemire kada ovi kukaju.

 

Brate, snimi old republic ili new jedi odrder ili tako nešto i spomeni ove likove kao tipa iz bajke, iz istorije, i onda radi šta hoćeš.

 

Mislim da IP nije mrtav, ali je pitanje gde će ići, i mislim da ćemo morati malo da sačekamo da se objektivni kvalitet počne ceniti više, ili, prosto će biti više publike čije će merilo kvaliteta biti drugačije i to je skroz ok, ja samo nisam spreman da nestanem i ćutim odmah sad, možda malo kasnije :D

 

 

EDIT: RLM je imao izvrsan uradak na Ko je smestio zeki Rodžeru, vredi videti

BTW, mislim da su radili Obija već i da su isto kukali oko tehnike, onaj kamera shake, jurnjave, jeftinoća bitnih stvari.

Edited by Vapad
  • +1 2
Link to comment

Da budem iskren, ja nikada nisam ni voleo SW filmove. Tačnije, Imperija i Osveta Sita su mi dragi zbog doba u kojima sam ih gledao, ali fanatično sam čitao EE. Najbolji SW je uvek bio pisani SW. Batalio sam sve kad su ga retconovali i počeli da pišu ispočetka. Nemam tviter i nisam gledao Rajanov film, a ni ovu poslednju blasfemiju iz sage. Većinom je problem u tome što matori ljudi jure svoje detinjstvo u filmovima za decu (novu generaciju). Ne treba se jediti :D


Evo i kolekcije

 

687A670C-8CFD-4369-B6EA-39AD5AA8D49E.thumb.jpeg.7894062811130d1906094ea0c272c1a9.jpeg


 

 

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Mos said:

Da budem iskren, ja nikada nisam ni voleo SW filmove. Tačnije, Imperija i Osveta Sita su mi dragi zbog doba u kojima sam ih gledao, ali fanatično sam čitao EE. Najbolji SW je uvek bio pisani SW. Batalio sam sve kad su retconovali ceo EE i počeli da pišu ispočetka. Nemam tviter i nisam ni gledaj Rajanov film, a ni ovu poslednju blasfemiju iz sage. Većinom je problem u tome što matori ljudi jure svoje detinjstvo u filmovima za decu (novu generaciju). Ne treba se jediti :D


Evo i kolekcije

 

687A670C-8CFD-4369-B6EA-39AD5AA8D49E.thumb.jpeg.7894062811130d1906094ea0c272c1a9.jpeg

 

 

 

OMG i ti imaš Zvezdane ratove od plave ptice :heart:

Link to comment
18 minutes ago, Vapad said:

 

 

Bogami bilo je baš dobre kritike same priče kod svih njih, a ima i dosta outrage-a i anti-cancel i anti-woke. Ali u srži kritike je loša priča, loše snimljena. Tako ja to vidim, i slažem se.

 

ja sam za gospodina maulera saznao iz ovog tvita

 

a kao ljubitelj filma imam generalno dosta problema sa nerdovskom movie kulturom na internetu. vrlo, vrlo, veliki deo je ispazna anti-woke, anti-sjw histerija koju si i sam spomenuo, što je ekstremno dosadno i ne vidim da ima previše veze sa umetnošću. drugi veliki deo koji si i sam spomenuo je da u analizi uglavnom dobace do zapleta kao da je on sve, a plot je najprecenenjima stvar u filmu imho, dok je jurenje plot holes najveće gubljenje vremena. treća velika stvar, koji nisi spomenuo, je da hajvmanduju u pičku materinu i ako pogledaš jednog pogledao si sve. joker good, brie larson bad, oke skapirali smo, jel moram da gledam još 12 puta :yawn2:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

a slažem inače se da je diznijeva najveća greška što se nisu fokusirali na nove zaplete i likove.

sumnjam da bi ih to zaštitilo od "starih fanova", ali bilo bi manje dosadno definitivno.

 

johnsonova trilogija još uvek nije zvanično mrtva though....:fantom:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...