Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

restoranski hejt:- restorani gde može da se jede samo stojeći- restorani koji imaju samo ultravisoke stolice u koje se jedva smestiš a da ne pričam o približavanju/udaljavanju od stola

Link to comment
  • 3 months later...

Mislim da to prodavci nisu uveli da bi zaradili nego da bi odvratili od navike posebnu sortu ljudi koja se hrani pretežno degustirajući po pijačnim tezgama, na meti su im naročito sir, kajmak, voće i suhomesnati proizvodi.

Edited by halloween
Link to comment
  • 4 months later...

omg,rekla mi ,,svekrva,, da pravim/jedem previse masnu i jaku hranu!! :isuse: valjda se zabrinula za zdravlje svog dragog sina,sta li ...a stvarno ne mogu da joj objasnjavam...bitno da se ne brine kad im je kuvala svaki dan supicu iz kesice i što imaju punu kuću vojnih konzervi :isuse: ustvari to mi je prva reakcija okoline na moj lchf,misim šok je očekivan samo me je ipak malo uvredilo jbga

Edited by ivy
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

ovde se bolje se vidi.

 

attachicon.gifssssssss.jpg

 

 

Meni na 24 h kichen sve zenske (sem Andjelike koja je, hm, matora) dobre za droll topik. Ne znam da li da pisem ovde zasto  ^_^  

 

Inace mi jedino onaj nas crni sa cvikerima nevidjeno ide na qratz sa onim trudom da bude zabavan. Ni babe ga ne vole.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pa bas to, em sto kaze Vasa temperatura to sve pobije, em sto ne moram ja tako ako mi se ne svidja.

Inace, koliko znam Remzi i Dzejmi se solidno ne podnose, bilo je i nekih prozivki po medijima. Dobar je i Remzi kuvar ali mi je Dzejmi drazi za gledanje, ovaj ustogljenko iritira za sve pare.

Link to comment

kad smo već kod hejta..zašto je baš toliko katastrofalno koristiti sirovi bluk?

misim po tim šefovima i tv kuvarima,nekoliko puta sam naletela ugl u takmičenjima tipa Master shef,da je apsolutna katastrofa i ultimativno no-no..

Link to comment

to je i meni misterija. kontam da je posredi jak ukus sirovog bluka i izostanak one specificne arome koja se dobija pri termickoj obradi. kulturna norma....

ja taj ultimativni no-no veoma cesto primenjujem jer volim jak ukus bluka.

Link to comment

kad smo već kod hejta..zašto je baš toliko katastrofalno koristiti sirovi bluk?

misim po tim šefovima i tv kuvarima,nekoliko puta sam naletela ugl u takmičenjima tipa Master shef,da je apsolutna katastrofa i ultimativno no-no..

 

Gde bi se uopšte koristio sirovi bluk, osim u nekoliko salata?

Edited by Frile
Link to comment

za preliv za ribe npr

 

a i uopšte, uz kojekakve ribetine i morske plodove i sl najviše volim jak sirov ukus belog luka

Link to comment

Meni smeta kada se bluk pomeša sa clukom i baci na ulje. Mnogo je bolje kada se naknadno ubaci u klopu, u jelo koje se dinsta ili kuva. 

Sirov bluk samo u pestu ili marinadi za ribu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...