Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

Konzervo.
joj nisaam.mogu da skuvam klopu i na kamenu...ajde ok,onda samo ovu kuhinju u kojoj sam bila bas ne volim..sve je zategnuto i precisto ono kad se pitas da li ce se svet srusiti ako pomeris nesto ili isprljas dok kuvas :isuse: to je za ove sa ocdom a ja bih pre taj kamen sa pocetka..i nema uopste zacina,moracu da pocnem da nosim svoje zacine u neseseru,taman se ne sminkam pa mogu zacini...hejt je bio prvi dan vec kasnije sam se aklimatizovala napravila svoj brlog i bilo je bolje :D Edited by ivy
Link to comment
  • 4 weeks later...

hejt za Špance što sole lešnike, bademe, pistacije, ma sveima i normalnih, ali moraš da tražiša u receptima im piše tipa "300g badema (neslanih)" :isuse:

Link to comment
hejt za Špance što sole lešnike, bademe, pistacije, ma sveima i normalnih, ali moraš da tražiša u receptima im piše tipa "300g badema (neslanih)" :isuse:
Ja se ubih trazeci neslane pistace. Nije lose ovo sto kaze buba, samo da nadjem neke male stipaljke za prostiranje.
Link to comment

ja nekad (kada mi se da) kupim sirove bademe, blanširam ih najkraće, oljuštim, posolim malkice sa krupnom morskom solju pa u rernu da se zapekue ti su vrh samo ne znam što će mi ovo na hjetu, jerbo je za lav

Link to comment

ima neslanih pistaca i u beogradu. video pre neki dan na kalenicu, ocisceni su 2500 din. na onoj najvecoj tezgi sa suvim vocem i zrnevljem na pijaci tik pored kioska sa korama....

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

najbolji plehovitm za pitu su oni beli, al, ko što im i samo ime kaženepečeno odozdo ostaje ako si pekao u onim fensi inox tepsijamaemajlirane su isto ok, al' plehanuše su nezamenljive

Link to comment

meni moja porculanska radila najbolje, al onda sam je vrucu stavio pod ladnu vodu :cry:sad mi kaze tasta da ona koristi staniolske za 1 upotrebu i da su odlicne za pite, moram da probam.

Link to comment

Imamo mi jednu aluminijumsku, lagana ko perce, peče se brzo i lako. Jedino je problem što je savitljiva, pa kad se vadi iz rerne trebaju ti tri ruke. Ali od tih silnih savijanja je ostala malo "ulubljena", pa je još uvek ok recimo za picu, ali ne i za kore za torte/kolače. To kad bih našao negde da kupim ponovo, bilo bi super.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...