Jump to content
IGNORED

Gitare, gitaristi, numere


Corkscrew

Recommended Posts

Neko nekada mjenjao mehanike na gibsonu, tacnije jednu? Nekome eventualno poznat alternativni proizvodjac i valja li to sta? Pukla jedna, gibson prodaje samo set i to po cijeni od 70 euro. Ebay i lokalni prodavaci nisu pomogli sa ostacima.Ovako nesto:Gibson-Vintage-Tuners_Tuning-Machines-Set-of-6.jpg

Edited by B_B
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • Replies 636
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    72

  • Indy

    49

  • Reaktor

    46

  • Pera Zeka

    40

Probaj ovde, ja sam odatle naručivao sve živo karticom. Ne verujem da može pojedinačno, ali svejedno ti je cena u rangu navedene za bilo koju kvalitetniju 3+3 varijantu tipa Gotoh, Grover itd.

Link to comment
Probaj ovde, ja sam odatle naručivao sve živo karticom. Ne verujem da može pojedinačno, ali svejedno ti je cena u rangu navedene za bilo koju kvalitetniju 3+3 varijantu tipa Gotoh, Grover itd.
Hvala, nasao na ebayu pojedinacno (gibson) za ca. 30 Euro sa postarinom. Tragicno je da sam dok sam mjenjao ovu, primjetio da jos jedna nije bas najstabilnija. Nadam se da ce potrajati bar jos godinu, lakse ce mi biti opet pljunuti 30 Euro... Edited by B_B
Link to comment
  • 2 months later...

Pojačalo je premium trandža sa kristalnim klinom, đitra ne vidim koja je, al zato ima ubudžene firmirane magnete.Odakle ti ovo? Ima još da dele? Nije po mom ukusu, al ne bih odbio.

Link to comment

Tri singla...plus ovaj Roland, to je bas clean kombinacija.Ajd da se i ja upisem, mada je skroz skromna opcija, u skladu sa budzetom i ambicijama. Zapravo, hteo sam posle 20 godina opet da sviruckam, a posto je bezveze svirati bas po kuci, resio da uzmem neku pristojnu akustaru. Na kraju ispade Yamaha Pacifica i Line 6 Spider pojacalce sa procesorom u sebi. Prilicno je, tj. dovoljno glasno. Ima ulaz za mp3, tako da sam skinuo nekoliko backing tracksova za vezbuckanje.Naravno, polovna je gitara i pojacalo, mada ono skoro da nije upotrebljavano. Platio 230 evra jedno i drugo cool.gifgitr.jpg

Edited by The Ghost
Link to comment

Dobro ti je pojačalo Batice. A i ovi singl-hambakeri zanimljivo deluju. U bridžu bi trebalo da je "duncan hot rails". Koja je to gitara i koji magnet je u neku?

Link to comment

uglavnom ne razumem vasa pitanja :D , pa cu odgovoriti, ono sto jedino i znam, da je djitra Yamaha SC1000. i odgovor za dragog mi forumasa Larsona-rado bik ti udelila jednu, no viska nemam. nasledila sam ovo od burazera. ;) e sad, treba metnut nove zice, mada sam malopre sviruckala, uvezbavam kao neke bluz solazice, to mi je valjda najlakse. ne znam okle da krenem s vezbanjem...s tim u vezi, trenutno me najvise zanima za koju vrstu glazbe mogu da koristim ovu kombinaciju gitare i pojacala? i da, pri iskljucivanju, uvek prvo vadim kabl iz pojacala, pa tek onda iz gitare, jel' tako? i nikako da ne stavljam kabl u 'high' ako sviram u kuci, jel da? :D Reaktore, fala, mada osim 'dobro ti je pojacalo batice i koja je to gitara' nista ne razumem. :blush:

Link to comment

A kad se već motamo oko teme...zavaljao DiMarzio D'Activator neck keramiku (koji sam svojevremeno pazario u napadu eksperimentisanja i držao ga u bridžu), treba ovih dana da stinu parice za njega, pa će da padne ovo192696.jpgi da se moduje u TS808, da vrište visoki midlovi. Baš me zanima kako će to zvučati sa tri drajva u lancu.

Link to comment
A kad se već motamo oko teme...zavaljao DiMarzio D'Activator neck keramiku (koji sam svojevremeno pazario u napadu eksperimentisanja i držao ga u bridžu), treba ovih dana da stinu parice za njega, pa će da padne ovo192696.jpgi da se moduje u TS808, da vrište visoki midlovi. Baš me zanima kako će to zvučati sa tri drajva u lancu.
Drndao sa ovom pedalom godinama, pa ugradio onaj hotrail odozgo u strata i kupio metalzone pa engl pojacalo, sve bilo sranje naravno...sve se zavrsilo na tome, da mi realno pored SG-a i JCM2000 za moje potrebe nista drugo ne treba.
Link to comment
uglavnom ne razumem vasa pitanja :D , pa cu odgovoriti, ono sto jedino i znam, da je djitra Yamaha SC1000. i odgovor za dragog mi forumasa Larsona-rado bik ti udelila jednu, no viska nemam. nasledila sam ovo od burazera. ;) e sad, treba metnut nove zice, mada sam malopre sviruckala, uvezbavam kao neke bluz solazice, to mi je valjda najlakse. ne znam okle da krenem s vezbanjem...s tim u vezi, trenutno me najvise zanima za koju vrstu glazbe mogu da koristim ovu kombinaciju gitare i pojacala? i da, pri iskljucivanju, uvek prvo vadim kabl iz pojacala, pa tek onda iz gitare, jel' tako? i nikako da ne stavljam kabl u 'high' ako sviram u kuci, jel da? :D Reaktore, fala, mada osim 'dobro ti je pojacalo batice i koja je to gitara' nista ne razumem. :blush:
S obzirom da je tranzistorac, moći ćeš da ga sviraš na minimumu i da imaš isti zvuk kao da je otpanjen (pošto je na normalnim setovanjima preglasan za po kući). S obzirom da je Roland Jazz Chorus, imaćeš predivan tranzistorski clean zvuk, s obzirom da mu je ugrađena distorzija bulja (mada realno, zabole te, prži kako god).Pri isključivanju krkneš volume na 0 i na jednom i na drugom, dalje je svejedno odakle prvo vadiš kabl."High" je samo svetliji i otvoreniji zvuk sa više visokih tonova.
Link to comment
mada sam malopre sviruckala, uvezbavam kao neke bluz solazice, to mi je valjda najlakse. ne znam okle da krenem s vezbanjem...s tim u vezi, trenutno me najvise zanima za koju vrstu glazbe mogu da koristim ovu kombinaciju gitare i pojacala?
Zavisi od toga na sta to treba da zvuci kada vjezbanje bude gotovo. Ja za pocetak preporucujem ovo :) :http://www.youtube.com/watch?v=nn4QsRmm6Y0Za ozbiljnije ciljeve ce te neko drugi morati posavjetovati.
Link to comment
S obzirom da je tranzistorac, moći ćeš da ga sviraš na minimumu i da imaš isti zvuk kao da je otpanjen (pošto je na normalnim setovanjima preglasan za po kući). S obzirom da je Roland Jazz Chorus, imaćeš predivan tranzistorski clean zvuk, s obzirom da mu je ugrađena distorzija bulja (mada realno, zabole te, prži kako god).Pri isključivanju krkneš volume na 0 i na jednom i na drugom, dalje je svejedno odakle prvo vadiš kabl."High" je samo svetliji i otvoreniji zvuk sa više visokih tonova.
Falaaaa!! :) jedino za ovo "high" nisam sigurna. mislila sam na rupu u gornjem levom uglu pojacala, bojim se ponovo da probam da udenem kabl tamo.p.s. izvini sto nisam bila na vasoj svirci ono vece u CK, nadam se da ce biti prilike da se oduzim. Odgovor za B B-a: hvala druze, al ne krecem tim putem. :D
Link to comment
p.s. izvini sto nisam bila na vasoj svirci ono vece u CK, nadam se da ce biti prilike da se oduzim.
5. novembar, KC Grad, Srbi i Hrvati u turskoj prestonici. 300 kinti na sunce mesec <_< Slobodno se zabadaj u high, ko što rekoh.
Link to comment
Odgovor za B B-a: hvala druze, al ne krecem tim putem. :D
ccc...onda kupis "beatles complete" i kad sve prodjes, znas svirati bukvalno sve (osim onoga sto sam prvo postavio :) )
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...