Jump to content
IGNORED

Gitare, gitaristi, numere


Corkscrew

Recommended Posts

I malo Hendrixa, obrada, naravno
ovo je nesto najodvratnije sto sam mesecima cuo. poslednji put sam se ovako jadno osecao kad me neko naterao da na jutjubu gledam snimke rm tocka.
Link to comment
  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    72

  • Indy

    49

  • Reaktor

    46

  • Pera Zeka

    40

ovo je nesto najodvratnije sto sam mesecima cuo. poslednji put sam se ovako jadno osecao kad me neko naterao da na jutjubu gledam snimke rm tocka.
kako li tek zvuči kad nije "in the mood for hendrix". uopšte mi nije jasno kako nekom može da bude interesantno da okači, recimo, ovo, pored toliko hendrixovih snimaka na youtube-u. ok, prihvatam da su ukusi i senzibiliteti različiti, ali, opet, ne shvatam.
Link to comment
Gledao cert?
ma jok, radio nesto u hrvatskoj. uopste nisam vodio racuna o exitu kad sam prihvatao neke poslove. ipak, oni su za mene vazda duboki naklon.
Link to comment

Ne mogu da verujem da je topic opet, nicim izazvan zaziveo, mislio sam da je mozda i zakljucan. Odem da vidim, ni ne sanjam da je na prvoj strani, vidim nema ga, reko' -gotovo, definitivno je trance, rave i sl. pobedio. Kad ono....Eto ubi Ikar stoti post, dodje nam svima po trzalicu :-)))))))) cak i nama sto ne sviramo....Sto se tice polemike oko gitarista i samog instrumenta, svaka diskusija je pozeljna, ali sustina je ipak u onoj o Mandusicu Vuku, uostalom pogledajte klip i komentar sa desne straneSamo napred!

Link to comment

Aj kad se zavrtelo, inspirisan sam, pa gre'ota da se ne napise stogodj...@ glen livetmali kanader je super, nadajmo se da ce biti nesto od njega pa da se qrchimo da smo ga mi na forumu prvi afirmisali :D @henrik larsonPoimanje belacke muzike od strane crnaca na ovaj nacin je (po meni) vec provaljeno. Pre ovog benda nesto gotovo identicno je radio bend Living Colour. Njihov gitarista Vernon Reid proglasen je cak i gitarstom godine od strane casopisa Guitar Player, negde '93 ako se ne varam. Nevidjeno sam se lozio u to vreme na to. I sad me ovo sto si postavio ne ostavlja ravnodusnim. Postavio sam ispred jedan njihov snimak sa tjuba, al vidim da vise nije raspoloziv, pa evo jednog drugogsto se tice majstora i graditelja gitare, u moje vreme je Sanjika takodje bio aktuelan, al se gitarski esnaf tek upoznavao sa njim. Mislim da su ga zezali u pocetku, jer je lakirao sve moguce fingerborde na koje je naisao. Mozda sam i pomesao, ne smem da tvrdim, davno je bilo, nek se ne uvredi ako nije on u pitanju. Pored njega bili su samo, nazalost pokojni i neprevazidjeni Nenad Novakovic Meca i Mirko Tasic. Meca je pre prerane smrti, koja ga je zatekla u Nemackoj, a usled insulinskog soka, napravio svega 4 autorske gitare. Najpoznatiju od njih svirao je opet pokojni Milan Mladenovic, oblik Telekastera sa zmijskom sarom. Napokon je dobio dugo zeljeni posao u Nemackoj filijali Tom Andersona, ali eto...Mirko je ziveo i radio u ulici Matije Gupca U Rakovici i pored toga sto je bio osobenjak, mislim da je bio dobar majstor. Ne znam sta je sa njim, da li jos radi, dugo nisam u tome. E tek kasnije su se pojavili ovi sa umetnickim imenima Zan@Zan itd...mada sam imao prilike da probam i jednu njegovu gitaru, nije bila losa. Svako vreme ima svoje, je li.Sto se tice SRV, kacio sam i njegov spot pre par strana sa takodje pokojnim (jbt kolko pokojnih) Dzef Hilijem. Sta god o njemu neko mislio, sto se tice svirke, mislim da je uz Leni Krevica on najblizi Hendzinoj inkarnaciji....@ jimiOdusevljen sam sto je neko postavio Rorija, mislim da je to najbolji irski gitarista koji je ikad svirao. Ne znam dal znas da je svirao u Sava centru, ako se ne varam 1983, imam negde njegov bedz i dan danas.Narocito mi je simpaticno u ovoj prvoj stvari kako koketira sa flendzerom koji se negde tek tad i pojavio. @milosh76RM Tocak se ne da ni komentarisati. Ako je neko ziveo gitaru i ziveo za gitaru, to je on. Inace, koliko znam, u poslednje vreme manje svira, a nova pasija mu je gradnja akusticnih gitara. Inace on je jedan od retkih nasih gitarista cije numere su poceli da izvode i klasicni gitaristi.Evo jedne stvari u izvodjenju trija Prof.Darka Karajica.Neko se zalio da su basisti zapostavljeni, pa evo na temu trojke koja je pre neko vece svirala u BGa evo i samo Vutena u nadjebavanju sa bratom koji je gitaristaOvaj momak me je iznenadio sto se svirke tice kao malo ko na tjubu u skorije vreme, respect!I na kraju, zao mi je i sto niko do sada nije pomenuo onu kojoj nisam stigao da ponudim brak pre nego li je stekla sveCku slavu :P

Edited by Corkscrew
Link to comment
Poimanje belacke muzike od strane crnaca na ovaj nacin je (po meni) vec provaljeno. Pre ovog benda nesto gotovo identicno je radio bend Living Colour. Njihov gitarista Vernon Reid proglasen je cak i gitarstom godine od strane casopisa Guitar Player, negde '93 ako se ne varam. Nevidjeno sam se lozio u to vreme na to. I sad me ovo sto si postavio ne ostavlja ravnodusnim.
Ovaj, Bad Brains rade (sa manjim prekidima uzrokovanim uglavnom gudrom i šizofrenijom pevača) negde od '78-'79.Eo i malo hronološki
Link to comment

E onda, sto rece ciga u Sabirnom centru, mi se izvinjavamo!Nisam se ranije sreo sa doticnim bendom, a ovaj polednji snimak mi je delovao frisak. U svakom slucaju sam u tom prepoznao gotovo u potpunosti Livin Colour, cak i frizure, scenski nastup....Pa'i sad ovo, jos jedan dokaz da zene dobro prashe bluz, a nije Boni Rejt. Obratite paznju na basistkinju, kao salterska sluzbenica koja je pravo iz opstine stigla da svira...I jedna koja je u skladu sa starom srpskom izrekom za samoopisivanje "rodjen da peca, primoran da radi"I evo dva remek dela Raj Kudera

Link to comment

Nadam se da se ovaj topic neće baviti samo gitarskim individuama-herojima, nego i tretmanom instrumenta samog po sebi.U to ime, evo malo 1. gitarske revolucije posle Hendrixa

Link to comment

Slazem se...evo ovo nije revolucija, ali je jak inlfluence Cepelinaili mozda ovoE naredna dvojica su i gitarske individue, ali su isto tako i gotovo neraskidivi deo benda, bez kojih verovatno ne bi postojali kao takviOvu prvu stvar sam izabrao s predumisljajem, jer je u njoj, po mom misljenju jedna od najbolje odsviranih slou hend solaza u poslednjih 15-ak godinaInace i kod Gibonsa i kod Janga nevidjeno mi se svidja sto su stvorili prepoznatljiv potpis u zvuku gitare, sa minimalnom (zlo)upotrebom efekata, a da su akcenat dali na virtuoznosti, svako na svoj nacin. Stil svirke i boju djitre prepoznace i Busman iz KAlaharija posle 2-3 slusanja.

Edited by Corkscrew
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...