Jump to content
IGNORED

Gitare, gitaristi, numere


Corkscrew

Recommended Posts

  • Replies 636
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    72

  • Indy

    49

  • Reaktor

    46

  • Pera Zeka

    40

  • 1 month later...
Drndao sa ovom pedalom godinama, pa ugradio onaj hotrail odozgo u strata i kupio metalzone pa engl pojacalo, sve bilo sranje naravno...sve se zavrsilo na tome, da mi realno pored SG-a i JCM2000 za moje potrebe nista drugo ne treba.
Oh.To ima Jakić iz Senate, baš tu kombinaciju. S tim što je on uzeo onog najjeftinijeg, Special Faded SG.Ne volem dvehiljadarku. Mnogo je talme za moj ukus. Ja sam pre za stariju Plexi/JCM800 varijantu.A čudi me da ti Engl nije legao, ako je za talme. To je uber hi gain sprava.Što se tiče SD-1, to je pedala koju svaki gitarista treba da ima. Za 50 evra dobiješ novu spravu koja je i u stock varijanti dobar OD, za sitne pare se moduje u neku TubeScreamer varijantu, ili prosto da stoji na početku lanca kao buffer. Što se mene tiče, drive na minimum, tone na maksimum, oba hambakera splitovana, na Bassmanu midl 9, trebl 8, bas 1 i eto SRV/Hendriksa na kombinaciji mahagoni/hambakeri :)
Link to comment
Oh.To ima Jakić iz Senate, baš tu kombinaciju. S tim što je on uzeo onog najjeftinijeg, Special Faded SG.Ne volem dvehiljadarku. Mnogo je talme za moj ukus. Ja sam pre za stariju Plexi/JCM800 varijantu.A čudi me da ti Engl nije legao, ako je za talme. To je uber hi gain sprava.Što se tiče SD-1, to je pedala koju svaki gitarista treba da ima. Za 50 evra dobiješ novu spravu koja je i u stock varijanti dobar OD, za sitne pare se moduje u neku TubeScreamer varijantu, ili prosto da stoji na početku lanca kao buffer. Što se mene tiče, drive na minimum, tone na maksimum, oba hambakera splitovana, na Bassmanu midl 9, trebl 8, bas 1 i eto SRV/Hendriksa na kombinaciji mahagoni/hambakeri :)
Zagledao sam godinama double/triple rectifier-e i one asimetricne ESP-SG varijante (aktivni humbackeri, keramika), ali nije to bilo to sto sam trazio (+nisam bas imao tu lovu)...engl, ritchie blackmore, je stajao godinama u prostoriji u kojoj sam svirao i zvucao kao nedovrseni mesa boogie...oba perfektna za moderni sterilni metal/hc sound...2000 jeste kompromis, ali je meni clean zvucao dovoljno slicno 800-i i imao bolji gain od svih aparata koje sam testirao, + u kombinaciji sa sg-om meni zvuci poprilicno "toplo" i "puno"...Nisam slusao puno tvojih uradaka, ali ono sto sam slusao ne zvuci kao da tezi SRV/Hendrix sound-u :).
Link to comment
Jel ima leka kad se sedla za zice na kobilici okrnjave pa pocene da puca zica na na tom mestu?
Ili da se malo išmirglaju sedla (bolje majstor) ili da se zameni kobilica.
Link to comment

Znaci nikakva majstorska caka :)Probao sam malo finom smirglom i otprilike sam iz prve uklonio jedan opiljak koji je verovatno pravio problem. Moram jos da nadjem trunku neke polir paste da probam tako da je jos malo doteram i da najem par zica na komad da testiram sta sam uradio. Ostalo mi je jos jedno pakovanje od letosnje rasprodaje a ne zuri mi se u kupovinu po punim visim cenama.Gledao sam na sajtovima domacih trgovaca, cela kobilica mi je preskupa za ovu gitaru a sedla posebno nema nigde u ponudi.

Link to comment

Nema edita pa da se dopunim ovako ako nekom zatreba.Posle smirglanja sam ispolirao sedlo cackalicom i pod lupom izgleda da je sredjeno. Jos samo da ugradim zicu pa cu za par nedelja znati sta sam uradio.I kad vec pisem da pitam gde se kod nas mogu kupiti dobri potovi za gitaru, 250K.

Link to comment

Ne mora da znači, treba otići/pozvati i proveriti. Oni uvek drže sve na sajtu, a ja sam se onomad ubio tražeći po gradu kvalitetne potove, i na kraju naručivao sa Banzaija.

Link to comment

Reaktoru hvala na informaciji iako sam vec pregledao sajt a s tim u vezi da potvrdim da je LArsonovo iskustvo tacno.Nesto su mi ovi Earnie Ball i DiMarzio za slicne pare sumnjivi da je u pitanju obican kinez od pola dolara pa ih oni valjaju kao svoje. Ako nema nigde CTS onda cu radije da potrazim po radnjama za elektroniku, valjda cu naci potrebnu vrednost i dimenziju. Nadam se da cu da naletim i na neki blindiran pa da ne mislim vise o prljavstini i krckanju.

Link to comment

CTS nema.Ja sam uzimao Iskrine potove na kraju.A u svakom slučaju preporučujem Banzai i Stewmac za te sitne do srednje gitarske potrepštine. Registruješ se, kao takav vidiš kolika je tačna cena, sve je po nekoliko evra, shipping još toliko. Što je najbolje, primaju naše kreditne kartice.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...