Jump to content
IGNORED

Gitare, gitaristi, numere


Corkscrew

Recommended Posts

Poštovanje muzičari, posedujem akustičnu gitaru marke Tenson, dugo sam na njoj imao žice d'addario debljine 10. u prodavnici lyrastyle kod SC, me prodavac nagovori da kupim marku DR debljine 12. Od tada Žica E6 mi daje izuzetno tup zvuk, mada je izuzetno dobar kad ga spojim na pojačalo...Da li je to normalno, jer mi izuzetno smeta? Da li sam stavio predebele žice koje moja gitara ne može da istrpi pa mi se donja kobilica iskrivila? Da li sam ja lud?

Link to comment
  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    72

  • Indy

    49

  • Reaktor

    46

  • Pera Zeka

    40

Poštovanje muzičari, posedujem akustičnu gitaru marke Tenson, dugo sam na njoj imao žice d'addario debljine 10. u prodavnici lyrastyle kod SC, me prodavac nagovori da kupim marku DR debljine 12. Od tada Žica E6 mi daje izuzetno tup zvuk, mada je izuzetno dobar kad ga spojim na pojačalo...Da li je to normalno, jer mi izuzetno smeta? Da li sam stavio predebele žice koje moja gitara ne može da istrpi pa mi se donja kobilica iskrivila? Da li sam ja lud?
ako gledamo samo boldovano, lud si. kako akustaru spojis na pojacalo? :lol: ok ok dosta loseg humora...
Link to comment

Izvitoperenje kobilice u svakom slučaju ne bi trebalo da ima veze sa tupim zvukom E6.Btw, kako tup zvuk? Da ti nije E6 predebela da lepo stane u nut? Probaj da obrusiš tu poziciju na nutu.

Link to comment

Imam tu, neku, elektro akustik Tenson, kakav sam ja muzikant i ova mi je odlična :)Lepo naleže žica. Tup zvuk kao da je na bas gitari. I nut je dobarMora da se nisam navikao na toliko debele žice pošto sam i na električnoj i akustičnoj imao do debljine 10. Mada ne mogu da ukapiram da 0,02 mm, pravi takvu razliku...

Link to comment

Eo i ja da malo moljakam za pomoć. :) Hoću da kupim plastične žice za akustaru, a može i za elektrićnu, ako se prave takve. missim, za elektrićnu. :unsure: pitanje bi bilo - jel i njih ima različitih brojeva? ako ima, šta da uzmem?

Link to comment

Za svojih deset godina sviranja nisam našao plastične za električnu :) Koliko dugo sviraš, i na kojima si svirao do sada?p.s. Lično pravim razliku na sledeći način - Klasična - drvena, najlonske žice, plastične čivije. Akustična- drvena / plastična, metalne žice, metalne čivije Električna metalne žice...

Link to comment
Hoću da kupim plastične žice za akustaru, a može i za elektrićnu...
Mozes da stavis najlonske (=plasticne) zice na elektricnu gitaru, mada nije lako, medjutim nista neces da cujes iz pojacala...
Link to comment
Za svojih deset godina sviranja nisam našao plastične za električnu :) Koliko dugo sviraš, i na kojima si svirao do sada?p.s. Lično pravim razliku na sledeći način - Klasična - drvena, najlonske žice, plastične čivije. Akustična- drvena / plastična, metalne žice, metalne čivije Električna metalne žice...
pa kao nešto ozbiljnije vježbam tek par meseci, al pošto vježbam na akustićnoj, na mjetalnim žicama broja 10, jako brzo me zabooole prsti, pa bih da prijeđem na plastićne, ne bi li ublažila prag boli. ne rečete mi jel ih ima sortiranih po brojevima il samo tražim plastićne (najlonske) žice za akustićnu gitaru?elektrićna vs. plastićne žice, ok, hvala, da, razumem... :D
Link to comment
pa kao nešto ozbiljnije vježbam tek par meseci, al pošto vježbam na akustićnoj, na mjetalnim žicama broja 10, jako brzo me zabooole prsti, pa bih da prijeđem na plastićne, ne bi li ublažila prag boli. ne rečete mi jel ih ima sortiranih po brojevima il samo tražim plastićne (najlonske) žice za akustićnu gitaru?elektrićna vs. plastićne žice, ok, hvala, da, razumem... :D
nemoj da se trudiš da ublažavaš "prag boli", uopšte. vežbaj, dok ti ne zadebljaju vrhovi jagodica. posle nećeš imati problema....... Edited by transcending
Link to comment
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="445" height="364"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="445" height="364"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="480" height="295">
Link to comment
  • 1 month later...

da li neko zna mozda koji je tjun u ovoj crno beloj reklami za converse sto se trenutno vrti (recimo na b92). nekakav njuvejv ili tako nekako ali vrlo gruvi i melodicno. mislim da nema veze sa nekim pharell tjunom o kome se pise na sajtovima (ili je ovde neki deo do kog nisam imao strpljenja da slusam)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...