May 29, 20251 yr 3 hours ago, hej profesore said:Koja je optimistična poruka? U "Području bez signala" koje su i preveli kao "The last socialist artefact" , fabrika je magični artefakt koji donosi ljudima sreću, priznanje i povezanost, a kapitalistička zlica (u ulozi Slavka Štimca) nije čak ni prava zlica, više je zao iz zavisti što nije deo složne ekipe inžinjera, radnika i umetnika, nego što je zao sam po sebi. A u ovom filmu sve je izvrnuto, fabrika je artefakt pakla, jer kapitalističke zlice su u savezu sa crkvom, a obest i zlo crpe iz svoje pokvarene prirode, pa je jedina radnička nada da u mračnim fabričkim podrumima nađu princa tame, pod parolom "gavran je crn, ja sam crnji, živeo sam život najtrnji" :) , kao jedinu kontru zlom savezu kapitalizma i crkve.Optimistična poruka je u zadnjim scenama kada se onaj profiter i gradonačelnik nadju u kolima i pričaju kako su imali sreće i šta da rade ako sledeći put ljudi shvate da je snaga u njima. Kao i na samoj poslednjoj sceni kada se dosta više ljudi skuplja i u tišini ide ispred opštine na kojoj stoji plakat Snaga je u nama.Pesimistična poruka je naravno, svi su isti, prethodna, sadašnja pa čak i neka buduća potencijalno proleterska vlast jer je radnička klasa ubijena u pojam, gledaju samo svoje sitne interese i uvek pogrešne biraju da ih vode. Edited May 29, 20251 yr by *edited by mod
May 29, 20251 yr Ne kažu tako, nego "šta ako sledeći put budu išli do kraja" i "umeo je ovaj narod da iznenadi", a sekundu posle toga ide scena sa popovima - čime se naglašava da je crkva ta koja prevenira sindikalni prevrat. A ovi lucifer sindikalci izlaze na ulicu jer nestane struje u momentu dok gledaju neki bizaran rijaliti 24 sata dnevno,. Na plakatu im je politički protivnik koji ima uz sebe kapital i crkvu, a pouka je da ovi mučenici moraju da napuste "građanski moral" da bi mu okrnjili snagu, moraju gotovo ritualno da postanu nešto drugo , da bi možda jednom "otišli do kraja" , šta god to podrazumevalo.
May 29, 20251 yr 24 minutes ago, hej profesore said:Ne kažu tako, nego "šta ako sledeći put budu išli do kraja" i "umeo je ovaj narod da iznenadi", a sekundu posle toga ide scena sa popovima - čime se naglašava da je crkva ta koja prevenira sindikalni prevrat. A ovi lucifer sindikalci izlaze na ulicu jer nestane struje u momentu dok gledaju neki bizaran rijaliti 24 sata dnevno,. Na plakatu im je politički protivnik koji ima uz sebe kapital i crkvu, a pouka je da ovi mučenici moraju da napuste "građanski moral" da bi mu okrnjili snagu, moraju gotovo ritualno da postanu nešto drugo , da bi možda jednom "otišli do kraja" , šta god to podrazumevalo.Naterao si me da premotam. Ipak kaže šta ako sledeci put sreća ne bude na našoj strani, ako idu do kraja i ako osete da je to u njima? Pa se nadovezuje da to u ovu zemlju ne biva ali ume narod da iznenadi.Crkva je samo deo problema, uz nju tu je i taj rijaliti koji ih hipnotiše i anestezira i za ulazak u koji bi jedna od njih i dušu prodala kao i nedostatak pravog vodje pa donekle i manjkavosti koje ta radnička klasa ima.Zato i ima taj blago optimistički deo da ako narod ugasi rijaliti, odustane od nekog mističnog vodje koji donosi rešenje, okrene se sebi i shvati kakvi snagu ima, onda može biti i promene. To je naravno sve ako ako ako + šbbkbb i izvesnije je da od toga nema ništa ali eto umeo je ovaj narod i da iznenadi.
May 29, 20251 yr "Ići do kraja" svakako ne znači da će mu pred građanskim sudom dodeliti zatvorsku kaznu za pogibiju radnika i smrzavanje devojke, niti čak da će ga politički "lustrirati" "Ići do kraja" u ovom slučaju je nešto izvan građanskog morala, neka mračna stihijska pravda, kao sada u seriji "The last of us" - jedni hoće da izvade mozak devojčici da naprave vakcinu, pa ih lik zato sve do jednog pobije, a onda oni njega nađu i pretuku do smrti, a onda ta devojčica ubije greškom trudnicu, itd. itd. Ti tzv. narodni odisaji , mimo svakog zakona, nisu baš neke slike optimistične budućnosti.
May 29, 20251 yr 37 minutes ago, hej profesore said:"Ići do kraja" svakako ne znači da će mu pred građanskim sudom dodeliti zatvorsku kaznu za pogibiju radnika i smrzavanje devojke, niti čak da će ga politički "lustrirati" "Ići do kraja" u ovom slučaju je nešto izvan građanskog morala, neka mračna stihijska pravda, kao sada u seriji "The last of us" - jedni hoće da izvade mozak devojčici da naprave vakcinu, pa ih lik zato sve do jednog pobije, a onda oni njega nađu i pretuku do smrti, a onda ta devojčica ubije greškom trudnicu, itd. itd. Ti tzv. narodni odisaji , mimo svakog zakona, nisu baš neke slike optimistične budućnosti.Naravno da ne znači sud i zatvor, taj voz je odavno prošao,već zadovoljenje pravde. Gradjanski moral je u toj sredini odavno izumreo što se najbolje vidi u sceni kada iskazuju svoje želje.Ici do kraja nije idealno ali jeste neki napredak u odnosu na trenutno stanje.Doduše ovde je namerno ostavljen dvosmislen kraj, za razliku od donekle tematski sličnom "Svemu dođe kraj" koji ipak odlazi u revenge/justice porn.
May 29, 20251 yr 4 hours ago, *edited by mod said:Doduše ovde je namerno ostavljen dvosmislen kraj, za razliku od donekle tematski sličnom "Svemu dođe kraj" koji ipak odlazi u revenge/justice porn.Nisam gledao. Ja sam napravio poređenje sa "Život je lep" iz 1985. kada se u završnoj sceni zaista ide do samog kraja. Izrešeta se lokalni kabadahija, zajedno sa pratećim političko-privrednim rukovodstvom. Edited May 29, 20251 yr by hej profesore
June 18, 20251 yr Nova Žikina dinastija se snima, a evo kako je nastao scenario za jedan od prethodnih filmova (FOTO )
July 21, 2025Jul 21 On 18. 6. 2025. at 9:01, Zico said:Nova Žikina dinastija se snima, a evo kako je nastao scenario za jedan od prethodnih filmova (FOTO )Za ovaj novi nastavak treba medijum, a ne reziser:mrtvi:MarijaMilan ZikaJelenaOstali blizu....
August 3, 2025Aug 3 Na RTS2 ide Velika frka najgiltiji plezir bolje od MunjaIma i klasnu komponentu Jedino je onaj Perišić zalutao ,ali verovatno je njegova keve odvrnula slavinu za pare Edited August 3, 2025Aug 3 by Fakundo Sava
August 13, 2025Aug 13 FB Dimitrije Vojinov evo sad sagledava neke podatke i dolazi do jednog vrlo zanimljivog.Ljudi se često pitaju zašto filmovi sa nacionalnom temom koji se finansiraju kod nas ne valjaju.Jedan od razloga je što ih rade ljudi zato što su potpisali za Vučića a ne zato što znaju da režiraju filmove velike ambicije i osetljivog sadržaja.Jedan je svakako zato što su motivi producenata neiskreni i okrenutiji uzimanju novca nego prikazivanju naše nacionalne teme.Jedan je što ti filmovi ne mogu da postignu tu katarzičnu snagu kojoj gledaoci streme čak i kad bi bili dobri, jer im se pridaju patološki velike ambicije pošto nastaju u nenormalnim društvenim okolnostima.A jedan je i to što potpisnici podrške Vučiću koji dobijaju koncesiju da se bave nacionalnom temom zapravo ne veruju u srpske nacionalne interese. Tako je recimo reditelj filma OLUJA, čiji je film VEZANI inače sinoć slavodobitno otvorio festival u Vrnjačkoj Banji, u međuvremenu radio na filmu LEJLEK sa tzv. Kosova u režiji tamošnjeg reditelja Ise Qosje, poznatog kosovskog kadra još iz SFRJ. Dakle, nije to neka koprodukcija pa eto film iz neke zemlje, našlo se tu i Kosovo. To je film s tzv. Kosova od tamošnjeg autora.Isa Qosja je počeo karijeru u SFRJ ali se potom naravno prebacio na separatistički kolosek i uredno se zapljunuo sa filmom o srpskim zločinima, konkretno silovanjima albanskih žena. Dakle, reč je o kolegi po osetljivim nacionalnim pitanjima.Dok studente i umetnike koji se bore za slobodu optužuju za primanje novca sa strane, njihovi najdičniji filmski reditelji kojima su u ruke predali ključeve prikaza naše istorijske muke, primaju direktno novac od lažne države Kosovo i ljudi koji su na sve dobro što im je pružila Srbija odavno pljunuli, sa samog dna kace, i to se sve može videti jednim klikom na IMDB.Naravno, sve pre ili kasnije izbije na videlo, pa je tako izašlo i ovo. Alavost je nešto što krasi režimske umetnike uvek ali glupost je ipak poseban dodatak ovog režima, kao i uverenje da se njihovi nalogodavci sa tzv. Kosova neće pohvaliti uspešnom saradnjom.Ovako tragikomičnu situaciju nisu imali još od kada su optužili studente da su gledali - danas režimsku a nekada alternativnije opredeljenu - glumicu Tamara Krcunović kako na snimku predstave Olivera Frljić povraća po srpskoj zastavi. Tu aferu su za dana, od jutra do popodneva nekako zataškali jer izgleda da nisu svi medijski eksperti bili obavešteni da je ona sada "nji'ova".Imajući u vidu koliko je režim naglasio problem separatizma poslednjih dana, u tom duhu, eto još jednog malog priloga na tu temu, sa kojim se oni lako mogu obračunati jer je to sve u njihovim redovima i sve je skroz javno.Svi možete to da vidite na IMDBu.To je mala slika i prilika velikih patriota zaduženih da stvore sliku o nama, koji u užoj Srbiji režiraju zahvaljujući potpisu za SNS, a na teritoriji naše nemirne pokrajine dobiju svoju pravu veličinu i pravo mesto, a tamo su pomoćnici režije.Kad pomoćnik Ise Qosje, u užoj Srbiji samostalno režira film i seriju o nezapamćenoj tragediji koja se desila 1995., rezultat obično ne izostane.To je otprilike dovoljno da shvatite zašto ti filmovi ne valjaju.🎯
August 14, 2025Aug 14 kakvo ceno meandriranje, prvo idu “razlozi” zbog kojih su ti filmovi sa na ionalnom tematikom rađeni za vučićeva vakta sranje, onda idu primeri za te tezea primer tamare krcunović je način na koji mediji pod kontrolom radikala delaju na temu umetnosti
August 14, 2025Aug 14 meni je neobjasnjivo sto se mita ostrvio na tamaru k, koja ima ozbiljnih problema sa talentom i koja realno glumi samo u ovim idiotskim serijama o kojima niko nece pricati za 5 godina. ima tu daleko boljih kandidata
Create an account or sign in to comment