March 4, 20251 yr 16 minutes ago, morgana said: gdje moze da se pogleda covjek koji nije mogao sutjeti? Bio je u nedelju uveče, u 23.28 na HRT1, pa ako imaš mogućnosti, samo vrati nazad. Takođe, ima ga i na njihovoj platformi HRTi, ali ti je potreban VPN jer je dostupan samo u Hrvatskoj.
March 4, 20251 yr 2 hours ago, notenoughreasonsforclaire said: Bio je u nedelju uveče, u 23.28 na HRT1, pa ako imaš mogućnosti, samo vrati nazad. Takođe, ima ga i na njihovoj platformi HRTi, ali ti je potreban VPN jer je dostupan samo u Hrvatskoj. odlicno, hvala
March 30, 20251 yr On 4. 3. 2025. at 8:14, morgana said:gdje moze da se pogleda covjek koji nije mogao sutjeti?
March 30, 20251 yr On 3. 3. 2025. at 22:18, *edited by mod said:Sem zemlje porekla jedino zajedničko za oba filma je Mićanović koji je stvarno pokidao obe uloge. Vidi se da je sa godinama sve bolji i boljiKoga Mićanović glumi u Draženu ? Ne da mi se to da gledam
March 30, 20251 yr Prijatno sam iznenadjen da ploca posveceba Tomi Buzovu lepo i cisto stoji na zgradi
May 24, 20251 yr Dajem šansu filmu, mada jedan od prethodnih radova autora, "Život i smrt porno bande" je nešto najbesmislenije što sam ikada video u našoj produkciji. Ali hajde, svako zaslužuje novu šansu.
May 24, 20251 yr 2 minutes ago, brusli said:Kad god gledam ove novije domace filmove, dobijem osecaj krindza...Jesi li gledao Za danas toliko?
May 24, 20251 yr 55 minutes ago, Nikodije said:Jesi li gledao Za danas toliko?Jesam, odustao sam posle 10 minuta.
May 25, 20251 yr On 23. 5. 2025. at 11:47, msv said:Pa jel još neko sinoć gledao? Ja sam žrtvovao svoje (ne)spavanje, jer obično legnem u 22:00 , ustanem u 6:00, poluspuštenih kapaka uspeo da ispratim 90% filma, morila me radoznalost, jača od prirodnih nagona. Šta je dobro i originalno - tendencija ljudi da padaju u kultove u trenucima krize, a šta je već viđeno na filmu, pa skoro sve osim okultističkih scena, ako njih izuzmemo to je neki miks jugoslovenskog filma "Život je lep" iz 1985 (kad lokalni moćnik Dragan Nikolić maltretira pevaljku Sonju Savić, pa Šerbedzija na kraju dohvati pištolj u ime svih poštenih, radnih ljudi) i filma "Beli beli svet" iz 2010. (opšta dekadencija grada Bora, izazvana propašću rudnika, kad se gube sve kočnice u ljudima) Možda će nekome ličiti i na "Područje bez signala", ali to je posve drugačiji serijal, sa velikim dozama optimizma , što ovde nema, ni zrnce optimizma da se posoli ručak. Sličnost sa Područjem je što je izmešten izvan svake realnosti, ali dok to u Području stvara prijatan osećaj "oaze optimizma", ovde je to neka "horor-mučionica" oaza. Film je 'filmičan" za razliku od "Porno bande" koja nema ni minimum filmičnosti, tj. ovaj put može da se gleda, estetski i tehnički je čak odličan, samo je problem sa tim filmom što je prikaz nečega što je već bilo u filmu opisano, samo bez bizarnih začina u vidu satanističko-okultističkih obreda, a nije ni jasno baš kome se film u ovom momentu obraća. I to što ga je RTS1 pustio u ovom momentu, dovoljno govori koliko je (ne)ubedljiv u obraćanju potlačenima. Edited May 25, 20251 yr by hej profesore
May 29, 20251 yr Odgledao sam ga i ja, sasvim solidan film sa jasnim porukama, pa kako se ko za koju uhvati. Da ne spojlujem ali jedna je optimistična a druga skroz pesimistična.Posebna pohvala za soundtrack koji detaljno prati radnju tokom celog filma.
May 29, 20251 yr 6 hours ago, *edited by mod said:jedna je optimistična Koja je optimistična poruka? U "Području bez signala" koje su i preveli kao "The last socialist artefact" , fabrika je magični artefakt koji donosi ljudima sreću, priznanje i povezanost, a kapitalistička zlica (u ulozi Slavka Štimca) nije čak ni prava zlica, više je zao iz zavisti što nije deo složne ekipe inžinjera, radnika i umetnika, nego što je zao sam po sebi. A u ovom filmu sve je izvrnuto, fabrika je artefakt pakla, jer kapitalističke zlice su u savezu sa crkvom, a obest i zlo crpe iz svoje pokvarene prirode, pa je jedina radnička nada da u mračnim fabričkim podrumima nađu princa tame, pod parolom "gavran je crn, ja sam crnji, živeo sam život najtrnji" :) , kao jedinu kontru zlom savezu kapitalizma i crkve.
Create an account or sign in to comment