January 18, 20251 yr Ako nekoga zanima Djordjevicev "Radnicka klasa ide u pakao", ima ovih dana besplatno da se rentira i pogleda ovde: https://ondemand.kinomeetingpoint.ba/page/mreza-festivala-jadranske-regije-zimsko-izdanje/ Mislim da je prethodno potrebno napraviti nalog.
February 1, 20251 yr Vrtim kanale i naletim na kadar Djuričko i Ristovski, na traci piše Pijavice. Prva asocijacija mi je Albaharijev roman, a vidim da je nešto novije. Gledao neko, valja li čemu?
February 1, 20251 yr 4 hours ago, John Coltrane said: Djuričko i Ristovski nemam pojma sta je al sve su sanse da ne valja
February 1, 20251 yr 25 minutes ago, Tsai said: nemam pojma sta je al sve su sanse da ne valja Prvo sto je meni palo na pamet je Do koske inace, slazem se sa konstatacijom
February 5, 20251 yr Zlatno doba i peak filma kod nas..sve sama remek deal: Tri, Skupljaci Perja, kad budem mrtav i beo, Rani radovi, Mlad i zdrav kao ruza, Budjenje pacova, Zaseda, Covek nije tica, Ljubavni slucaj ili tragedija sluzbenice PTT, Bubasinter...
February 5, 20251 yr Odavno hteo da pitam, pa uvek zaboravim, sad me ovaj klip podsetio. Na pokojnom radiju B92 isao dzingl "kako ga uhvatiti" u kome je dijalog iz nekog meni nepoznatog filma (ili ga nisam gledao ili sam zaboravio detalje), kapiram da je crni talas u pitanju. Jedan tip pita drugog "gde ti je predsednik", ovaj odgovara "opet mi je pobegao, ljut je na mene sto ga obezbedjujem", onda ovaj opet pita sto to radi, ovaj drugi se pravda da nema sta drugo, tako nekako, i kao trazice premestaj ako mu i dalje bude branio.
February 8, 20251 yr On 11. 1. 2025. at 10:26, April said: S tim u vezi, odgledao novog Rajka Grlića, 'Svemu dođe kraj' po motivima Krleže, 'Na rubu pameti'. Neverovatno loš film ,nemaš se zašta uhvatiti ,gluma režija montaža a tek scenario ..koliko se najavljivao ovaj film žali bože Ali zato Sveta obitelj jedan od najboljih hrvatskih odavno ,ni Đuričko nije uspeo da upropasti, a krenuo sam da gledam više onako usput ,pošto mi je stojao na hard disku , čuo sam da je fulao u kinima i očekivao Ivkovu svadbu ,ali je daleko od toga .Problem je što se prva polovina dosta razvuče a kasnije zbrzaju . Slično problem ima Radnička klasa odlazi u pakao. Kojoj malo fali da bude baš dobar film ,traje predugo ima višak scena ,a često je konfuzan ,pa sam dosta stvari pohvatao na drugo gledanje ,sad da li je do montaže ili do mog mozga .. Bacio sam pogled i na Krvopijce ,užasan film ,ali što je bila Xenia Marinković femme fatale u dvadesetim ,još se mislim kako to da ne znam ovu glumicu
February 8, 20251 yr On 5. 2. 2025. at 19:44, Misko said: Zlatno doba i peak filma kod nas..sve sama remek deal: Tri, Skupljaci Perja, kad budem mrtav i beo, Rani radovi, Mlad i zdrav kao ruza, Budjenje pacova, Zaseda, Covek nije tica, Ljubavni slucaj ili tragedija sluzbenice PTT, Bubasinter... Naš peak po meni dolazi malo kasnije od 75-85 tu je esencija Marković,Šijan,Paskaljević ,Kusta ,Živko Nikolić... Kada kucaš Šijan u gugl prvih 100 linkova je o Zoranu Šijanu ,voimja oca
February 8, 20251 yr Odgledao ,,Cubok" . Danilo Lazović, Ćipranić, Ljiljana Blagojević. Snimljen čini se da 20 godina zakašnjenja..1990. Naizgled sve je tu: radničke barake pored pruge- cheked, jeftine prostitutke i zidarska piva - cheked, jurenje kokošaka - cheked. Pa ipak, ništa ne štima. Scenario kao da je AI generisan po gore navedenenim parametrima YU crnog talasa. Režija, ništa bolja. Fali neke uverljivosti i autentičnih detalja ...Pada mi tu na pamet ,,Zadah tela"...mariachi železničar, i njegov kolega slovenački zet, gde sve vozi kako treba. Ovde je za razliku od Pavlovića sve na silu Edited February 8, 20251 yr by Dolgoruki_Anžujski
February 9, 20251 yr Odgledao Dražena. Hiljadu puta sam na ovim stranicama napljuvao Mićanovića, ali sad stvarno....pokidao čovek. Pola sata sam samo slušao film da bih se uverio da nije nahovan. Plus nije bio dosadno teatralan kao što ume. Standardno odličan i Mile Kekin, kao i razrešenje u poslednjim kadrovima. Ostalo je sranje à la Toma-Džej-etc. To što snimaš komercijalno sranje ne znači da ne treba da ispoštuješ Dražena, na način na koji je ispoštovan 1 Senna npr. Imaš bezbroj metoda za hunger games generaciju kojim možeš učiniti da ti scenario bude bolji od Wikipedije.
February 9, 20251 yr https://www.kinoteka.org.rs/a1-kinoteka-ubistvo-na-podmukao-i-svirep-nacin-i-iz-niskih-pobuda/
February 9, 20251 yr Moje razumevanje 'Za danas dosta' je da ti ljudi nalaze radost u malim stvarima i iako trpe velike životne nesreće ipak uspevaju da se nose sa tim. Prema tome poenta nije u radnji već u njihovom pristupu životu: spontani, autentični, iskreni, bez zadnjih namera, dobronamerni.
February 14, 20251 yr Ja cim cujem one jezive zvuke, odmah mi se ponovo gleda Leptirica..ne smatram to sikrno, cak ni njegovim najboljim hororom(Leptirica je predjelo, kvalitetno doduse, glavno jelo je SM, za mene), ali ta atmosfera, jezivo hipnotisuca u Leptirici, podjednako radi, i kada gledas film sa 7 i sa mojih 30 i kusur..i d ai meni je nejgov omiljeni film overall Karadjordjeva smrt, tu se slazem sa njim, da mu je to najbolji film..
Create an account or sign in to comment