Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Uzgred, sinoć se pričalo kako se vrbuje snsjugend, kako se angažuju klinci i kako im nude da rade projekte kao bez stranačkih obaveza; na čelu ekipe je Lav Pajkić i imaju prostorije u Kosovskoj, da momak ne ide daleko od Skupštine.

Tako da, može se očekivati najezda istih na ppp.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Link to comment

videh i ja tog tomu. sta znam...

 

prvo - ta narodnjacka scena me zaobisla i u sfrj pa se nisam mogao identifikovati ni muzicki ni vizuelno (oni kao grupni koncerti, kafane i slicno) tako da me nostalgija zaobisla. s tim likovima se mogu poistovetiti taman koliko i njihova publika s kojom, giletom ili mladenovicem. naravno, tesko da me tomina muzika mogla potpuno zaobici (ipak sam ziveo u jugoslaviji u to vreme) al te njegove zalopojke za zenama raznih imena mi nikad nisu delovale kao pravi narodnjaci tipa cune ili tozovac. a nisu bili ni takozvana zabavna muzika. on mi uvek delovao kao slager pevac pedesetih koji je rodjenjem zakasnio pa se udenuo u narodnjake jer mu se tu ukazala sansa. i tu strcao doveka. nezavisno od toga, jasno mi je da je toma u svojoj oblasti ozbiljan izvodjac i kompozitor iza kojeg je ostao opus koji ima sanse da se doveka zadrzi u narodu. cak, otkako sam omatorio, par njegovih pesama zna da mi legne u pravom trenutku - da parafraziram pevca iz ko to tamo peva.

 

drugo - niti su likovi dobro obradjeni niti postoji prica. iseckano, nemusto i haoticno do mere da je gotovo negledljivo. ko nista ne zna o tomi i njegovom zivotu, nista nece znati ni posle filma. pri tom onih par scena tome koji komponuje nisu dovoljne da o njemu stvorimo sliku ozbiljnog muzickog profesionalca sto je morao biti cim je ostavio pristojan muzicki opus za sobom. naprotiv - sve sto se iz filma moze zakljuciti je da je bio alkos, kockar i jebivetar koji je nekim cudom uspeo. svakako, covek za izbegavanje.

 

iz filma ce na kraju ostati onaj duet i lumpovanje u kafani - i to za ljude koji vole taj fazon.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Filozof manijak said:

Moj je Erotikon  sa Itom Rinom

jel to treba da nam ukaže na prenaglašeni libido sedmogodišnjeg manijaka

:dry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...