Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Ja bih voleo da neko primeti da sam izbegao i piratsku verziju i bioskopsko prikazivanje..a i emitovanje na javnom servisu..

 

Zasluzujem valjda neku pohvalnicu..ili jeftiniju registraciju kola..tako nesto.

  • Haha 1
Link to comment

Podelićemo flajku banatskog rizlinga uz Tomine pesme, kad se sretnemo :D

 

 

Nisam sluašao Tomu niti karasvdalisao uz njegove pesme, nisam ni film odlgedao, ali osećam da moram reći koju :D

Edited by Filozof manijak
Link to comment
8 minutes ago, Filozof manijak said:

Podelićemo flajku banatskog rizlinga uz Tomine pesme, kad se sretnemo :D

 

 

Nisam sluašao Tomu niti karasvdalisao uz njegove pesme, nisam ni film odlgedao, ali osećam da moram reći koju :D

 

Beli burgundac.

 

I krece se sa Zvonkom Bogdanom.

 

Inace..o Tomi Zdravkovicu savrseno dobro govori snimak koji, ako se ne varam, jos uvek zivi na YT..na kom se vidi da je gosn Zdravkovic okupio prijatelje,estradni krem tadasnje SFRJ ekipe, u jednoj kafani u Skadarliji (pretpostavljam) i odrzao im mini koncert.

 

 

Link to comment

slušam film iz druge sobe i nerviraju me muzički aranžmani. znači neću gledati :sleep:

 

šteta ako je loš (naravno, ne znam da li je), toma je imao filmičan život, ako ne događajno onda makar kroz strasti, dalo se to dobro dramatizovati

Link to comment

Bijela treba da je zadovoljan, što je hteo to je i uradio. Zanatski vrlo dobro urađena i pitka populistička melodrama za božično tv prikazivanje. Pošto je sama kafana jelte muško ekskluzivno samosažaljevalište (vid imam reč od 17 slova) film je dofilovan za sve pare i pratećom tragičnom pričom i jugonostalgičnim sentimentom. Isplako sam se da ne lažem još onomad kad je bila premijera ko pićka onaj dino nisam šintore majke mi :blush::D

 

Ima i  šlif da prepozna kad je vreme za pojedinu "epohu", znači budženi pezejci, čolin gizdav pokret bradom, tarantinovske košulje ... "naše" sedamdesete su plavo blago i estetski i muzički pogotovo folk i pop onog vremena, nadam se  da će biti još uradaka u tom pravcu i možda nekom umetnički angažovanijem. Ja bih rado video i prvi dobar domaći mjuzikl lol s tim što mislim da biografije dramski ograničavaju film. Idealno bi bio neki dobar scenario nevezan za ikog konkretno a da muzika i duh vremena okružuju priču.

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
40 minutes ago, Filozof manijak said:

Podelićemo flajku banatskog rizlinga uz Tomine pesme, kad se sretnemo :D

 

 

Nisam sluašao Tomu niti karasvdalisao uz njegove pesme, nisam ni film odlgedao, ali osećam da moram reći koju :D

 

Nisam ni ja karasvdalisao™ uz Tomine pesme, ali sam svim bivšim ribama pevao "ti i ja dva smo sveta različita" te je njegovo stvaralaštvo ipak imalo upotrebnu vrednost.

Link to comment

puno njih pominje taj 'jugonostalgicarski' aspekt filma.

da li bi neko bio dovoljno zaludan da mi ukaze na isti, a da je to nesto sto tece kroz ceo film i da to nisu promene kostima i frizura. film je poneo titulu kako predstavlja raspad jugoslavije, ja to ne primetih (osim barikada nad sarajevom u rano leto '91.?!?)

Link to comment
15 minutes ago, francuski sobar said:

Bijela treba da je zadovoljan, što je hteo to je i uradio. Zanatski vrlo dobro urađena i pitka populistička melodrama za božično tv prikazivanje. Pošto je sama kafana jelte muško ekskluzivno samosažaljevalište (vid imam reč od 17 slova) film je dofilovan za sve pare i pratećom tragičnom pričom i jugonostalgičnim sentimentom. Isplako sam se da ne lažem još onomad kad je bila premijera ko pićka onaj dino nisam šintore majke mi :blush::D

 

Ima i  šlif da prepozna kad je vreme za pojedinu "epohu", znači budženi pezejci, čolin gizdav pokret bradom, tarantinovske košulje ... "naše" sedamdesete su plavo blago i estetski i muzički pogotovo folk i pop onog vremena, nadam se  da će biti još uradaka u tom pravcu i možda nekom umetnički angažovanijem. Ja bih rado video i prvi dobar domaći mjuzikl lol s tim što mislim da biografije dramski ograničavaju film. Idealno bi bio neki dobar scenario nevezan za ikog konkretno a da muzika i duh vremena okružuju priču.

 

 

 

 

 

 

 

 

Moglo bi nesto tako da se napravi o Lokicama. Ne nuzno biografski, ali inspirisano njima..

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...