Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

20 minutes ago, Nikodije said:

 

Nisam ni ja karasvdalisao™ uz Tomine pesme, ali sam svim bivšim ribama pevao "ti i ja dva smo sveta različita" te je njegovo stvaralaštvo ipak imalo upotrebnu vrednost.

Ja to lepo, matematičkim jezikom objasnim, ti si moja asimptota. Tek im onda ništa nije jasno :D

  • Haha 1
Link to comment
14 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Moglo bi nesto tako da se napravi o Lokicama. Ne nuzno biografski, ali inspirisano njima..

 

Pa to, sede glavni junak i junakinja u bašti kafane, za stolom pored jelena tinska sa društvom, tu dođe na motoru goran milošević lep ko apolon i odvezu se zaljubljeno a svi gledaju najlepši beogradski par i svi imaju ovakve frizure

 

170921_5_ls.jpg

 

i onda glavni junak i junakinja nastave priču gde su stali, Bilo jednom u šumatovcu mogo bi se zvati film

 

 

 

 

Link to comment

Okrenem rts1 i naletim na domaći film, privuče mi pažnju jer se dešava u Inđoneziji, ali onda uslede tipični grozni dijalozi i još gora gluma, dranje i psovanje, i ne dešava se ništa. 

Al zato kamera prati glavnog junaka s leđa kad ide kroz grad, vau koja fora.

Edited by Nikodije
Link to comment

uh, loš je toma, udaranje na emociju nije dovoljno za film. lik ljekara potpuni nonsens i sve djeluje prilično amaterski. soundtrack kao služi da se sa filmom poistovijeti publika šira od slušalaca folka, dosta jeftina ideja i realizacija. ne vidim vezu sa raspadom jugoslavije, mislim, to je dosta nategnuto tumačenje i očajničko traganje za kontekstom. bjela nek se preorijentiše na mlaćenje sns-ovaca, bolje mu ide nego film.

  • +1 1
Link to comment

Voleo bi film o Ekatarini ali da na kraju niko ne mre.I da Žika nikad nije upozna Žexa a Firči ne bio po zadrugama...

Tarantinovski obrt ,kao u onom filmu Once upon a time...

 

 

  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, Nikodije said:

Okrenem rts1 i naletim na domaći film, privuče mi pažnju jer se dešava u Inđoneziji, ali onda uslede tipični grozni dijalozi i još gora gluma, dranje i psovanje, i ne dešava se ništa. 

Al zato kamera prati glavnog junaka s leđa kad ide kroz grad, vau koja fora.

 

Lihvar, gledao ga ja na festu. Jes malo grubo uradjeno, oseca se mizeran budzet i drvena gluma mahom neiskusnih glumaca i naturscika. Ali valja mu pruziti sansu, sasvim solidnjikavo je to i posteno za prvi uradaktm

 

Npr. za ovo novo Kovacevicevo djubre (Nije lose biti covek) je bukvalno remek-delo.

Link to comment
50 minutes ago, morgana said:

uh, loš je toma, udaranje na emociju nije dovoljno za film. lik ljekara potpuni nonsens i sve djeluje prilično amaterski. soundtrack kao služi da se sa filmom poistovijeti publika šira od slušalaca folka, dosta jeftina ideja i realizacija. ne vidim vezu sa raspadom jugoslavije, mislim, to je dosta nategnuto tumačenje i očajničko traganje za kontekstom. bjela nek se preorijentiše na mlaćenje sns-ovaca, bolje mu ide nego film.

 

Pa film mu ne ide loše. San svakog producenta da se napravi prihvaćen film za maksimalno široku publiku ne može bez umetničkih kompromisa a Toma je ostvario reekordnu bioskopsku gledanost u svim zemljama regiona uključujuči i neblakonaklonu HR, a tu su još  i tv i kablovsko tržište. Tako da amaterizam nije dobra reč, može možda manipulacija i to dobra manipulacija, amaterizam sigurno ne. Teško idu pare (narod) i festivali (forum) zajedno

 

 

  • +1 2
Link to comment
18 hours ago, Filozof manijak said:

Ja to lepo, matematičkim jezikom objasnim, ti si moja asimptota. Tek im onda ništa nije jasno :D

To se matematickim jezikom kaze "mi smo disjunktni skupovi".

Edited by gsb
  • +1 1
Link to comment

Lihvar sasvim dobar, štaviše.

Msm, do pre dva posta se ovde sasvim ozbiljno analizira ono sranje od Tome, a Lihvar je za njega masterpis u svakom smislu, od kastinga do dramaturgije.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...