Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Sad se mo presabiram pod vašim uticajem, i realno u pravu ste, sad vrtim po glavi i zapravo film izgleda kao premotavanje[emoji769] serije o Tomi.
Ali kažem, ništa specijalno očekivao, pa to i dobio.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
2 hours ago, Milošica said:

Marić je svakako odličan glumac, ali su me Tamara Dragičević i Petar Benčina prijatno iznenadili.

 

 

 

tamara je dobra glumica, bila je potcenjena, ko ju je gledao u predstavama to zna. npr u predstavi pet zivota pretuznog milutina bila je sjajna. to je vrlo neobicna, pa cak i bizarna predstava, kratko je igrala, ali ona je  tu pokazala raskos talenta.

  • +1 2
Link to comment

Petar Bencina je meni bezveze, markantan tip, ali dosta drven i ogranicen glumacki.

 

Brat mu Igor je vec druga prica, odlican je bio u crnoj svadbi i generalno svuda gde sam ga video.

Link to comment

sentiment filma toma neki jednostavno ne mogu da razumeju. velika vecina rodjenih od sredine 80-ih i kasnije ne mogu da razumeju o cemu je ovaj film.

ako u nekom momentu nisi bio toma, lomio po kafani, shvatio da si "njenu" svadbu drugacije zamisljao, onda ne ide. ovo se ne gleda da bi se ocenio scenario, perika, garderoba.

ovo se gleda da se priseti, i ponovo oseti.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Petar Bencina je meni bezveze, markantan tip, ali dosta drven i ogranicen glumacki.
 
Brat mu Igor je vec druga prica, odlican je bio u crnoj svadbi i generalno svuda gde sam ga video.
Meni je njegov brat bio odličan u onoj seriji Grupa







... Shiit has hit the fan

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Ros said:

sentiment filma toma neki jednostavno ne mogu da razumeju. velika vecina rodjenih od sredine 80-ih i kasnije ne mogu da razumeju o cemu je ovaj film.

ako u nekom momentu nisi bio toma, lomio po kafani, shvatio da si "njenu" svadbu drugacije zamisljao, onda ne ide. ovo se ne gleda da bi se ocenio scenario, perika, garderoba.

ovo se gleda da se priseti, i ponovo oseti.

 

Ovo naprosto nije tacno. Veliku vecinu publike cine oni koji se nisu ni rodili za Tominog zivota, ali znaju pesme sa zurki (kao i repertoar Juznog vetra i sl). A najvise se place na scene koje su potpuno izmisljene, kao npr. sa doktorovom zenom..

Link to comment
18 minutes ago, Ros said:

sentiment filma toma neki jednostavno ne mogu da razumeju. velika vecina rodjenih od sredine 80-ih i kasnije ne mogu da razumeju o cemu je ovaj film.

ako u nekom momentu nisi bio toma, lomio po kafani, shvatio da si "njenu" svadbu drugacije zamisljao, onda ne ide. ovo se ne gleda da bi se ocenio scenario, perika, garderoba.

ovo se gleda da se priseti, i ponovo oseti.


Ja sam 1976. godiste. Da neko snimi ovakav film o muzicaru X koga ja „razumem“ (potpuno nebitno koji), ja bih bio razocaran. Scenario izgleda kao clanak sa wikipedije. Sumnjam cak da je pisan i montiran linearno, pa kad su videli da ne funkcionise ni na jednom nivou su ubacili (meni nepotrebne) vremenske prelaze, da razbiju jadnost scenarija.
 

Ne moze u dva sata da se takav film pravi. Bez da poznajem Tomin zivot pre gledanja, ja bih napravio okosnicu scenarija u odnosu doktora i Tome i ispricao pricu kroz njihovu interakciju, tu bas ima dramskog materijala. Ovako su prosto nabacane slike, bez dramaturgije (osim gorepomenutih emocija kod vas koji ih osecate, sto je cool).

 

Verujem da onome ko je u kafani lomio case uz Tomu ovaj film budi drugacije emocije, ali kao film je prosto po meni los i ne funkcionise. A za budjenje emocija je valjda dovoljna i kafana i muzika ;). Na kraju, ocekivao sam iskreno vise muzike.

Link to comment
4 hours ago, radisa said:

Mislim, ima još faktografskih "grešaka", Lepa peva pesmu sa kraja 80ih u jednoj sceni iz ranijih godina, na primer...


Srce je moje violina, meni se takođe učinilo da se ne uklapa u vremenski period kad se čuje u filmu. Nije nebitno ali ima Toma puno većih problema od vremenskih iskakanja. Sve u svemu, meni film isapo puno boljim od očekivanog, bolji od svega Bjelogrlićevog do sad, pogledaću i seriju kad naleti, možda će se malo bolje posložiti u tom obliku. Lik Čole mi se dopao jer je, svjesno ili nesvjesno, ispao fina parodija sa onim pokretima na bini, tih nepun minut mi zaličilo na Ben Stilerovsku minijaturu, sličan utisak mi je ostavio i Tozovac.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, fikret selimbašić said:


Srce je moje violina, meni se takođe učinilo da se ne uklapa u vremenski period kad se čuje u filmu. Nije nebitno ali ima Toma puno većih problema od vremenskih iskakanja. Sve u svemu, meni film isapo puno boljim od očekivanog, bolji od svega Bjelogrlićevog do sad, pogledaću i seriju kad naleti, možda će se malo bolje posložiti u tom obliku. Lik Čole mi se dopao jer je, svjesno ili nesvjesno, ispao fina parodija sa onim pokretima na bini, tih nepun minut mi zaličilo na Ben Stilerovsku minijaturu, sličan utisak mi je ostavio i Tozovac.

Srećan ti rođendan.

Link to comment
9 minutes ago, Nikodije said:

ti sporedni likovi - lepa, novica, tozovac, cune, mika antic... meni su najbolji deo filma, to je bilo sarmantno, napisane su im dobre replike.

 

Najjaci lik je onaj sto se privalio na zurku posle nekog Tominog nastupa i povalio sto mu doslo pod ruku..

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Iz istog razloga zasto je Toma bio popularan. Vole ljudi tugaljive pesme o nesrecnoj ljubavi i patnji. Ko nije lomio case po kafanama, taj ko da nije ni ziveo..

Apsolutno razumem zasto je toma bio popularan, odrastao sam sa tim pesmama blizu sebe, ali i dalje ne vidim nista u tom zivotu i karijeri sto je bilo vredno filma, bar ne ovakvog kakvog ga je bjela napravio, mogao je komotno da bude o bilo kom popularnom narodnjaku.

 

Pre bih gledao film o sinanu ili kakvom slicnom liku sa margine, o nekom ko je zaista imao nekakve muke i patnje pa isplivao uprkos njima sta ti ja znam. Mozda je imao i toma ali to bjela nije umeo/hteo da iskoristi. Ovako samo ravna linija. 

Link to comment
4 minutes ago, MocaVukotic said:

Apsolutno razumem zasto je toma bio popularan, odrastao sam sa tim pesmama blizu sebe, ali i dalje ne vidim nista u tom zivotu i karijeri sto je bilo vredno filma, bar ne ovakvog kakvog ga je bjela napravio, mogao je komotno da bude o bilo kom popularnom narodnjaku.

 

Pre bih gledao film o sinanu ili kakvom slicnom liku sa margine, o nekom ko je zaista imao nekakve muke i patnje pa isplivao uprkos njima sta ti ja znam. Mozda je imao i toma ali to bjela nije umeo/hteo da iskoristi. Ovako samo ravna linija. 

 

snimace se film o dzeju, i nece ga snimati bjela, tako da mozda bude zanimljivo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...