Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Mi koji smo vozili jugice znamo tu muku..ali to se jos pre nekih 20 godina i jace resavalo silikonskim kablovima koji su mnogo bolje izolovali sistem.

 

Ako neces da ides kod majstora da te dere ni za sta a raspolozen si za avanturukoja ce te napraviti covekom,  eksperimentisi, poskidaj kablove i svecice i osusi ih u stanu..(prvo sve uslikaj i obelezi svaki kabl, ljubi te brat, jerbo nisu iste duzine).

 

Ali to bas bas ako si raspolozen za avanturu :)

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, ragasto said:

Daj malo preciznije - jel' štuca pri paljenju ili ne, vuče li normalno u vožnji ili samo u vožnji štuca, zašto ti baš klipovi padoše na pamet...?

 

Stuca povremeno, nebitno od brzine. Danas isao da upalim (probam da vidim hoce li stucat) nije stucao dok se nije maaalo zagrejao.

 

Bukvalno trzaji motora, kao da jedna od svecica ne pali smesu pa motor sam gura klip. Kada stavim ruku na menjac, jasno osecam udare. Kao aritmija izgleda.

 

@SNARC hvala, ce idem u avanturu najverovatnije:)

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment

ako štuca tokom vožnje mogu da budu

1. kablovi

2. svećice

3. platinska dugmad

 



 

 

sjebaćeš nešto 100%, ako ti nije problem imam super majstora u(pored) barajeva baš za renaulta šibnuću ti na pp broj ako hoćeš

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Nisam ih menjao itch a da se secam:(

 

Imao sam ovaj problem kaCam kupio ovo polovno auto pa sam ga prao u auto perionici, voda je usla u kablove te sam zavrsio kod elektricara. Od tada pazim da ne polivam po motoru jbg

 

@kud u maglu Simoviću  hahah pa de cu do Barajeva da dobacim sa ovim stucanijem

 

Vozicu ga u Tref, tamo radim mali servis

  • +1 1
Link to comment
Just now, Caligula said:

 

Imao sam ovaj problem kaCam kupio ovo polovno auto pa sam ga prao u auto perionici, voda je usla u kablove te sam zavrsio kod elektricar

:rolf:

 

:isuse:

 

 


 

 

jel su tebi beše rekli da treba da staviš zimski vazduh u gume?

  • +1 1
  • Haha 3
  • Tužno 1
Link to comment
5 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

:rolf:

 

:isuse:

 

 


 

 

jel su tebi beše rekli da treba da staviš zimski vazduh u gume?

to si pomešao nešto sa studiom b

njima je ušla voda u kablove

Link to comment
27 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

:rolf:

 

:isuse:

 

 

jel su tebi beše rekli da treba da staviš zimski vazduh u gume?

 

Ovo je zaista tesko poverovati da se nekom desilo :)

 

@Caligula De javi sta god si odlucio da uradis..obavezno uslikaj i obelezi koji gde kabl ide.

Link to comment

Ako nekome treba brzi savet u vezi ćudljivih četvorotočkaša,

 

javi, te se :fantom:

 

Ja sam doktor za auta, jer sam tacno dijagnostikovao kwar - na jednom od kablova koji vode do svecice sam pronasao kondenz. Sada sam to otvorio i pustio da ga topao motor osusi.

 

Ne kazem, bilo je lako :sleep:

Edited by Caligula
  • +1 3
Link to comment

Da li vrijedi onaj mali punjač za akumulatore iz Lidla? Mom Exidu je ovo treća zima, i dalje pali iz prve, ali slabo vozim zimi pa mu možda treba malo podrške. Preventivno je izvađen iz auta i u stanu je na toplom već desetak dana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...