Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Pričalo se da će se na fotkama videti i vozač, pa zato...Ovo je sa sajta Novosti:

 

Quote

Sve nove kamere imaju mogućnost da snimaju i vozače, pa bi teoretski mogle da se koriste i za otkrivanje onih koji u vožnji koriste mobilni telefon ili druge uređaje za komunikaciju bez "hendsfri" uređaja, ili ne koriste sigurnosne pojaseve. Za to bi, međutim, bilo neophodno konstantno ili povremeno praćenje snimaka i dodatno angažovanje policijskih službenika u centrima za video-nadzor, pa u MUP-u kažu da to, barem za sada, ne planiraju.

 

Link to comment
On 19.7.2021. at 13:04, kud u maglu Simoviću said:

bem ti sve

 

 

juče mi prolazeći kroz omanje jezero na povratku kući ispala jedna tablica, malo kasnije ću krenuti da je tražim, ako je ne nađem pitanje je šta mi je činiti. auto je registrovan pre dve nedelje :isuse:

 

1. da li mogu da tražim samo izdavanje novih tablica i saobraćajne bez tehničkog i osiguranja

2. da li da se pravim blesav i da uradim plastificiranu kopiju tablice i nju držim do sledeće registracije

dobar dan, 6k

 

 

Link to comment

Nisi je našao? 

Meni je pretprošle zime, kad je bila neka snežna vejavica, spala prednja. Nisam ni videla bukvalno par dana. Odmah krenula putem kojim sam se tad kretala (vozila padobranca na IMD da ga zakrpe) kad, neko je našao i naslonio na stub rasvete odmah pored, da bude vidljiva. Imala sam sreće da je nađe neko ljudsko biće, očigledno.

 

A komšiji mom neko skinuo obe, na parkiranom autu. Pitala sam se čemu to i kome treba tuđa tablica, pa sam dobila objašnjenje da to rade kad idu planski u neku krađu/obijanje/kriminal. 

Link to comment

epopeja skoro pa gotova, biće gotova kad dobijem i saobraćajnu, ali zato srbijaaaaa

 

na sajtu mupa ne piše da prilikom prijave treba platiti taksu od 330 din jer je to odluka od pre par meseci, po rečima službenice

 

pretprošla tablica mi se završavala sa wr, pa mi pre dve godine kaže radnica u agenciji da moram da menjam tablice zbog engleskog  alfabeta. ok menjaj

 

sad su mi opet dali tablice sa xj, tako da očekujem za minimum dve godine “gdine, morate da zamenite tablice zbog radi x”

 

:s_d:

Link to comment

Da li postoji bilo koji razlog da se izbegava srednje mesto na zadnjem sedištu za postavjlanje dečijeg sedišta? je li jednako bezbedno?

Pitam ovo zbog 3 velika i 2 mala putnika na dužoj destinaciji, gde razmatramo opciju stavljanja dva dečija sedišta jedno do drugog zbog udobnosti ovog jednog velikog koji bi sedeo pozadi. Auto je dovoljno velik za petoro, sa svim pojasevima, samo što je srednje sedište dosta neudobno.

Link to comment

Mi imamo dečija sedišta s krajeva, na srednjem nema isofix. U sredini može da sedi jedna odrasla ali ne mnogo debela osoba jer je sedište mlađeg dosta masivno. 

Link to comment

Gospođa je išla na škole roditeljstva pa je između ostalog vodilo u Hjundai prodajni salon gde su pričali o auto sedištima. Zapamtio sam jedan wtf podatak da su desno i srednje sedište na zadnjoj klupi po statistici bezbednija od onog iza vozača ili suvozačkog. 

 

Drugi wtf je preporuka da se klinci do četvrte godine voze unazad.

Link to comment

Results: Seating position distribution for child occupants was as follows: left outboard (31%), center (28%), and right outboard (41%). There was an inverse relationship between the center position and increasing child age (39% for occupants < 1 year old versus 18% for occupants 3 years old), independent of the number of additional row occupants. Child occupants seated in the center had an injury risk 43% less than children seated in either of the rear outboard positions.

Conclusions: The most common seating position for appropriately restrained child occupants in a child-restraint system is the right rear outboard. The center rear seating position is used less often by children restrained by a child-restraint system as they get older. Children seated in the center rear have a 43% lower risk of injury compared with children in a rear outboard position.

 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18450877/?ordinalpos=3&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_DefaultReportPanel.Pubmed_RVDocSum

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...