Jump to content
IGNORED

Road Trip


Аврам Гојић

Recommended Posts

Zato moraš neku V8 lađu da uzmeš, ne ide rentirana Toyota uz to nikako.
uzeo bih ja to, al' ne vidim gde se to cudo rentira. moze da se kupi zadzabe, al' opet dolazimo do price sa osiguranjem a nemam rodjake tamo ko Indy.
Link to comment
  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dig_chohano

    47

  • Lancia

    28

  • Indy

    13

  • adam

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gledam sad, Chrysler 300 (izgleda sasvim OK, a i jest Amerika), za nesto manje od 3 meseca, od Phillyja do SF, osnovna cena je samo oko 3200 dol. ALI, na to se dodaju neke takse i djavoli, i izadje skoro duplo. To je bez osiguranja (moja kred. kart. ima kao neko osiguranje, ali bi to trebalo proveriti do u detalj).Polovni takvi Chrysleri se krecu oko 25-30k (buduci da je rel. nov model). Sa sirotinjske strane polovnjaka, nema nista da izgleda vozibilno ispod cca 3000 (gledao sam samo americke marke). I to ne znam dokle bi stiglo, znaci treba neki roadside, ovo-ono, sigurno treba kakigodj tax, fee, registration, etc. izaslo bi to i na vise. Plus sto bez GPS-a ne bih daleko stigao, i to treba.Okreni-obrni, rentanje mi jos uvek izgleda kao dobra ideja (ono sa motorhome-om je i meni pod B, eventualno. Bacio sam pogled na cene motela, i izgleda, bar na netu, da se moze naci koliko-toliko pristupacno. Zavisi naravno gde si. Ja obavezno idem u Paris, Texas, cenim da ce tamo biti mesta u motelu. :D)

Link to comment
plan je najmanje 3 meseca od NY do LA. sve je dozvoljeno i dobrodoslo, al da se prodje 66, Nju Orleans, Majami, kanjon i San Francisko.nema zurbe, kad se setis i ako se setis :)
Kada sam ja iznajmljivao auto, za 10 dana me je izašao $1100, ali bi bio za trećinu jeftiniji da nismo uzeli full osiguranje (bili smo sigurni da ćemo ga negde pjani zakucati), GPS i platili neke takse da bi sva trojica mogli da vozimo. Uzeli smo nekog najvećeg Chevy džipa ubeđeni da ćemo u njemu morati da prespavamo kada se zagubimo (naravno da ne mora, lokalni moteli propadaju i jeftini su, a dobijes kondome i bibliju!), a razlika u rentiranju najmanjeg i najvećeg auta u ponudi je minimalna.Najpre smo od Njujorka do Šikaga otišli vozom (oko $80), gde smo iznajmili auto, pronašli 'Route 66 begin' znak i krenuli. Prva stvar koju treba da znaš o rutu je da se on celom dužinom puta kreće tik uz highway, kao i da je na nekim delovima veoma teško uopšte odrediti kada si baš na tom putu jer je to zapravo bio skup lokalnih puteva koji su se menjali. Dok Highway seče planine, zaobilazi mala mesta i gazi sve pred sobom, Route krivuda i prolazi kroz svako mestašce na koje ćeš naići. Da bi pre puta skupio neke zanimljive roadside attractione koje želiš da vidiš, najbolje bi bilo da naručiš neku Route 66 knjigu, meni je moja bila od fine pomoći.E sad, ovo putovanje može da traje koliko god ti to želiš (može to biti 4 ili 14 dana), mi smo izdvojili nedelju dana što mi se činilo taman. Najpametnije bi bilo ubrzati prvu polovinu puta, od Ilinoisa do Teksasa jer je zapadna strana dosta lepša i zanimljivija.St. Louis je dobar RnR grad (obavezno uđi preko Chain of Rocks Bridge-a!), a jako kul mesto je Blueberry Hill gde Chuck Berry često visi i svira svake treće srede u mesecu. U istoj ulici ti je St. Louis Walk of Fame. Dobar treš.Oklahoma je najgadniji period puta, ali ima čuvenog Plavog kita i Oklahomin Route 66 muzej u Clintonu. U njemu rade jako simpatične babe, pa ih startuj da ti trtljaju o staaaarom putu i traži savete za dobra lokalna mesta za klopanje/cuganje. U životu nisam video deblje ljude nego ovde. Sa sve onim rifilovima kole od litre i držačima u svakom WCu kako bi mogli da dignu dupeta.

VyzTj.jpgGmfvh.jpg1x71r.jpg

Teksaški 'panhandle' ima najbolje hrišćanske rok stanice, nekada najveći krst (Groom), krivi vodeni toranj, Cadillac Ranch (oni poluzakopani kadilaci koje možeš šarati sprejevima), Big Texan steak Ranch (naručiš stejk od 2kg i ako ga pojedeš za jedan sat, besplatan je!)... Zapravo, super je ovde se kretati po lokalnim kafanama, žvakati i pljuvati duvan (u nekim barovima imaš pljuvaonice i znak za zabranjeno pljuvanje po podu) i pričati sa svim tim zadrtim, al smešnim republikancima. Ja za vreme 'onih' izbora namerno išao u Obama majici, pa svi dolazili da se raspravljamo.New Mexico jebe tatu. Ima najbolje mesto na celom Routeu, Tucumcari. Ovde su odlučili da zamrznu zlatan period 66-ice i tu ćeš naći sve one predivne 50's motele, restorane, neonske reklame... Santa Fe je neverovatno lep gradić i neće ti oduzeti puno vremena da obiđeš celo mesto koje kao da nema nijednu ne-zemljanu građevinu. Ako dođeš u pravo vreme (sada!), u Albukerkiju se održava internacionalna Balloon Fiesta kad odjednom poleće stotine i stotine balona sa korpom i sat vremena kasnije se spuštaju i bombarduju ceo grad. Mi podviknuli da smo novinari i imali prolaz svuda bez ikakvih akreditacija. Suckers. Albukerki ima i sjajan Route 66 diner sa najboljim milkšejkovima koje sam pio. Jeste malo turisty, ali obavezno poseti i Acoma Pueblo, fascinantno indijansko naselje na vr planine.

sf6Vf.jpgWt6ax.jpg8dpua.jpgAoWBy.jpgT2Uf8.jpg

Sad ti sledi red indijanskih rezervata, pa šuma (nama istrčao divlji konj na put!), pa 'brda imaju oči' ljudi, meteorski krater kod Flagstaffa, pa Grand Canyon (fascinantan neko vreme, pa dosadi gledati jako veliku rupu). Arizona takođe prelelepna, za ne propustiti je gradić Seligman (ovde svi isto vole da se druže).Posle sjajnog highway puta do Hoover Dama ide "We were somewhere around Barstow, on the edge of the desert, when the drugs began to take hold" deo puta do Vegasa. Vegas ko Vegas. Odvojili deo love za pući, seli za najsitniju mašinu, pili 'complementary drinks' i pokušali da rikriejtujemo Paranoju u LV. Skoro uspeli. Inače, hotelske sobe su jako jeftine a bogate. Tek ovde video prave rent-a-muscle cars, al kasno.Do Los Angelesa treba da vidiš Calico ghost town (malo nerviraju turisti, al zabavno), da svrneš u Peggy Sue's 50s diner, Wigwam motel i za kraj do End Route 66 table na Santa Monica Pieru. Mi posle LA-a nastavili polako ne-hajvejem do San Francisca uz stajanje u svako mestašce usput i iživljavanje nad autom na Pismo Beachu (platiš ulaz i voziš 4x4 po plaži).

Link to comment
o Scabe prijatelju, fala do neba :Hail: ovo diektno ide u moj herbarijum. Car si nevidjeni :)
nema na čemu, očekujem izveštaj sa tvog mnogo boljeg putešestvija. posebno ljubomoran na onaj nju orleans deo i na močvare luizijane...
Link to comment
Scabe, koliko ste to sati (ili kilometara) vozili dnevno?
sad sam pokusao da nadjem knjigu u koju sam upisivao prolazno vreme, al prazna kapa. sve u svemu, route 66 oduzeo skoro 4.500 km, a dnevno se gazi preko 600 km (na pocetku vise, kasnije manje). mozda zvuci puno, al stvarno nije problem jer uzivas dok vozis, dobri su putevi (uglavnom) a ako vozis od zore do noci uz sva stajanja se ni ne oseti. mozda bi idealno bilo putovati 10 dana, al jebga.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...