Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

šuriken prevara, piše tamo da s gouging top apgrejdom radi posture i vitality damage, reko daj tako da ga dovršim kad ono ni okrznulo ga nije :dry:

 

taj jump grab je i meni stvarao probleme, nisam ga ja slučajno dobio u pokušaju gde nije stigao to previše da ispamuje. ni sad ne znam kako se konsistentno izbegava, valjda baš mora u zadnjem trenutku da radi dodge, a i to samo ako si već pravilno pozicioniran.

Link to comment

Ma nijedan šuriken ne radi značajan damage, ne isplati se spamovati ni phantom kunai ako imaš taj apsurdno skup upgrade. Eventualno sen throw ako si lud pa se biješ sa ogromnom količinom novca u inventaru (damage je proporcionalan kinti) ali ja to nikad nisam radio. Shuriken je dobar samo za disruption - kad neko hoće da se zaleči, ili ako uspeš da spičiš nekog dok je u vazduhu samo se sruči dole. 

  • +1 1
Link to comment

a znao sam da ne radi neki bitan damage, ali sam očekivao da bar malo pomeri taj posture indikator. no dobro, znamo za ubuduće...

 

pare nisam lud da bacam, bukvalno sam morao jedno pet puta da ih grindujem tako što sam odlazio na mt. congo i tamanio one ćelave sveštenike jer mi je ponestajalo spirit emblema između borbi s majmunom :D

Link to comment

Nadjoh jednog nezgodnog bosa i u The Legend of Heroes: Trails in the Sky. Lorence se pokazao kao prilicno neprijatan protivnik. Osnovni napad mu nije nesto, no spemovanje artova/magija i ucestalo koriscenje istih, su stvarno isli na nerve. Nakon sto sam sprecio stalni confusion i mute, koriscenjem prstenja, bilo je malo lakse. Na kraju je Estelle zavrsila borbu specijalkom (taman oko 50 HP preko potrebne cifre). Da, borba je trajala oko 2 sata.:rolleyes:

Link to comment

Zavrsih prvi Trails in The Sky. Odlicna igra. Sjajna prica, uverljivi likovi, kako nasi, tako I njiovi (negativci su takodje lepo osmisljeni, mozemo sagledati sta ih pokrece).:D

Lepo izgradjen svet I obrt na kraju, koji nas uvodi u drugi deo trilogije.

Zavrsna borba je bila ocekivano duga (oko 45 minuta) I sastoji se iz 4 dela (mada je cetvrti formalnost). Robot je jedini problem pravio neodbranjivim Death Rage napadom; srecom te sam imao dovoljno itema, za ozivljavanje sa full heltom. 

 

Drugi I treci deo me cekaju, a posle cu zagristi I tetralogiju.

Edited by Miljenko
Link to comment
On 6.9.2021. at 12:21, Calavera said:

pare nisam lud da bacam, bukvalno sam morao jedno pet puta da ih grindujem tako što sam odlazio na mt. congo i tamanio one ćelave sveštenike jer mi je ponestajalo spirit emblema između borbi s majmunom :D

 

Grajndovao pare jer mi je ponestalo duhovnosti :lol: Pa nisi valjda kupovao spiritity, grešan? Ja sam na to morao da pribegnem par puta pred kraj igre, kad sam po milion puta ubijao tri faze Demona of Hatred a svaki put spizdio spirit emblems. (Mada u stvari čini mi se da sam i kod majmuna imao istu situaciju, vidiš...)

 

 

Link to comment

šta se mora mora se :sleep: do tad sam uvek krstario na zalihi od tipa 100 emblema, ali kad u svakoj borbi s majmunom potrošiš između deset i petnaest, brzo to nestane. neko drugi bi na te probleme reagovao agresivnijom štednjom, ja sam dabome i dalje bio uveren da bi svaka sledeća borba mogla biti pobednička i nastavio da sprcavam duhovnost na petarde i napad kopljem.

 

u revanšu s majmunom i njegovim kolegom sam isto morao jednom da se vratim na taj provereni metod farmovanja para na mt. congu, sva sreća pa sam im brzo doakao. najbezveznija borba u igri do sad, a ni ono tumaranje u magli posle toga nije mnogo zabavno. bar me mist noble oraspoložio :happy:

Link to comment

dobro, prošlo je nekih pet meseci, kletva je konačno popustila, sad bi bio red i načrčkarati nešto o svemu tome...

 

dakle, neki od vas su zasigurno primetili da vas vaš vrhovni vođa, to jest ja, u poslednje vreme lišava užitka čitanja o igrama koje sam igrao na mojoj krntiji od kompa. stvar je vrlo prosta: proteklih pet meseci sam na kompu igrao skoro isključivo the binding of isaac: repentance. do mene je doprlo saznanje da je malo ko od vas zapravo overio repentance, iako ste sprcali silne sate u rebirth, antibirth, afterbirth, ili čak onu praistorijsku flash verziju isaaca. razumem vas u potpunosti! verovatno mislite da ste iz isaaca nakon svih ovih godina izvukli sve što se moglo i logično pomislili "novi isaac dlc, šta će mi ovo u životu?" verovatno među vama ima i nekih koji nisu ni ČULI za repentance, razumem i to, prošao je prilično nezapaženo u javnosti. u obimnom sastavu koji sledi ću vam detaljno razjasniti zašto ste napravili kobnu grešku :happy:

 

na prvi pogled, repentance zaista deluje kao sve ono što biste očekivali od standardnog dlc dodatka. ima tu novih neprijatelja, novih bosova, novih pickupova, novih alternativnih sekcija, novih krajeva, kao i pravi, ali stvarno PRAVI, znači svega-mi-ovaj-put-je-istina-evo-nek-me-sad-grom-rokne-ako-lažem true ending. eto, ako je neko slučajno igrao isaaca zbog narativa o jadnom klincu koji beži od poludele keve, imate edmundovu časnu reč da je repentance kraj cele sage. tu su i dva nova igriva lika, bethany i jacob & esau, što roster podiže na impresivnih 17 likova. vredi pomenuti i da igra izgleda bolje nego ikad, sprajtovi, animacija, senke, muzika, sve je to u nekoj meri picnuto i ulepšano.

 

naravno, zna se šta se prvo gleda u novom dlcju za isaaca, novi itemi jelte, a tu je situacija još bolja! sad, ja nisam igrao isaaca od rebirtha i znam da neki kasniji dlcjevi nisu baš prošli najbolje kod verne publike zbog pomerenog balansa i uopšteno nezanimljivih itema, ali repentance ubacuje sam hit do hita. mislim, gde početi, da li od crvenog ključa koji vam daje da "otključavate" sobe paralelno sa sobama koje ste već očistili i tako možda prokrčite put do supertajnih soba u koje ste, setimo se, do sad mogli samo teleportovati? ili recimo damoklovog mača koji vam dariva dva itema umesto jednog svugde gde to ima smisla, ali čim vas neko prvi put pogodi, mač aktivira tajni tajmer koji vas na svaka četiri frejma može ubiti bez upozorenja? ili echo chamber, koji nakon korišćenja bilo koje karte ili pilule aktivira svaku kartu i pilulu koje ste iskoristili od trenutka kad ste pokupili echo chamber? ili r key, koji funkcioniše identično kao clone u gungeonu? spindown dice, koji može da riroluje bilo koji item tako što ga zameni za item koji je odmah iza njega po redu proizvodnje (item id)? glitched crown, koji svaki item pretvara u pet itema koji se ređaju vrtoglavom brzinom, ali postoji fora kojom uvek možete da pokupite ono što želite? mislim, količina kul itema po metru kvadratnom je opscena, šteta je samo što je većina najkuljih isključivo u secret room pulu pa ih nećete baš često viđati.

 

no, nisu ni ti izvrsni itemi ono o čemu sam stvarno hteo da vam pišem danas. vidite, na kraju jedne od gorepomenutih alternativnih sekcija, pod uslovom da ste pre toga ispunili određene uslove, doći ćete do jedne male sobe, takoreći sobice, u kojoj će vas čekati potpuno novi igrivi lik. eto, to je velika tajna repentancea: svaki od sedamnaest likova koji već postoje u igri ima i svoju alternativnu verziju, što znači da se broj igrivih likova ovim penje na vrtoglavih 34. ovo je dabome spojlerčina, ali MORATE znati s čim imate posla i zašto me je isaac držao kao taoca svih ovih meseci. pazite, ovo nisu neke sitne promene, svaki alternativni lik ima vrlo specifičan stil igranja, kao i svoju kolekciju unlockova. setite se koliko vam je stotina sati bilo potrebno da kompletirate svakog lika, pa sad dodajte dva nova lika, dva nova bosa za preći, pa sve to pomnožite sa dva, pa dodajte sav onaj dodatni sadržaj koji sam spominjao gore i uvidećete da je repentance zapravo šta? pa jasno je: isaac 2 :sleep: mislim, zvanično nije, ali nemojmo se zavaravati, ovo je apsolutno ono što je spelunky 2 prošle godine bio za spelunky, rafiniranje originalne ideje i predstavljanje iste u još boljem svetlu.

 

naravno, ni repentance nije skroz savršen, počevši od tih novih likova. recimo, alternativni cain ima mnogo jak koncept koji se vrti oko kraftovanja, imate tu vreću u koju možete da ubacujete novčiće, srca i druge pickupove, i za svakih osam koji skupite kraftujete novi item. problem je što su recepti za kraftovanje uvek isti, pa je vrlo lako baciti pogled na net i iskraftovati komboe koji skroz obesmišljavaju igru. mislim, možete vi igrati pošteno i ne tražiti recepte, ali brzo ćete skapirati da novčići i ostali standardni pickupovi uglavnom stvaraju iteme slabog kvaliteta. onda recimo imate alternativnog lazarusa, koji je u suštini dva lika sa dva odvojena health bara između kojih se konstantno prebacujete ulaskom u novu sobu. ovo u praksi znači da će svaki prelazak s njima biti tačno duplo slabiji od običnog prelaska, što alternativnog lazarusa čini ubedljivo najslabijim likom u igri :dry: ima tu još par novih likova na kojima treba da se poradi, što je edmund i najavio za novi veliki patch koji čekamo, evo već... pet meseci...

 

isti patch bi trebalo da reši i još neke probleme s balansom (neki tajni bosovi su i dalje ekstremni smarači), ali dosta promena koje je repentance doneo su tu da ostanu. za početak, ovo je sad notabilno teža igra, svi itemi koji su praktično garantovali uspešan prelazak ako ih nađete su malo ili malo više nerfovani. ova promena je bila naročito kontroverzna, što se da videti i po ocenama na steamu, ali ja lično smatram da je ovo rezultiralo dosta boljim iskustvom. evo recimo brimstone, sad pravi manje štete ali zato ima pregršt novih zabavnih sinergija s drugim itemima, što ga u konačnici i samog čini zanimljivijim za igranje. druga bitna promena je da su sad dilovi s anđelima daleko isplativiji od dilova s đavolom, ali to je isto logično jer je đavo lakši za kontaktirati :happy: neke stvari koje su ostale iste je da ukleti spratovi i dalje smaraju, i dalje vam treba platinum god za normalno igranje, a vizuelni stil je i dalje odvratan. mislim da je edmund jedini čovek na svetu koji izistinski uživa u ovoj kreaciji, a najgore od svega je što mladac uopšte ne posustaje, repentance je potpuno nova kategorija šok faktora! ako ne verujete, bacite pogled na alternativnu lilith.

 

malo je igara za koje sam spreman da pređem preko ovako očitih problema, no isaac nesumnjivo spada u tu kategoriju. pošteno je reći da se radi o najzaraznijoj igri na svetu, a repentance je OBJEKTIVNO najbolja verzija isaaca do sad. sad razmišljam šta je to što isaaca čini tim što jeste, i čini mi se da odgovor leži u čistoj jednostavnosti unlock sistema. matematika je prosta, 13 mogućih krajeva x 34 igriva lika = 442 različita cilja i skoro isto toliko unlockova za svaki koji uspešno privedete kraju = stotine sati zabave. to je zapravo sve što isaacu treba, neki izgovor da krenete u novi prelazak, metaforička šargarepa na štapu da se opet prepustite tom moru sinergija koje svaki put garantuje potpuno novo iskustvo. ako me pitaju koju bih igru poneo na pusto ostrvo, nikakvo premišljanje neće bilo potrebno, zbog čega će repentance po svoj prilici poneti laskavu titulu moje igre godine.

 

šta da vam pričam dalje, repentance je zakon i apsolutni mast hev za bilo koga ko sebe smatra makar i simpatizerom isaaca. gledajte samo ovaj video koji sam okačio dole, ako niste čekirali repentance do sad, prokletinja će vam delovati kao potpuno druga igra. znači, vreme je da mu se vratite, a šta će biti dalje... pa znate kako ide onaj stari narodni vic:

 

"brate, otključo sam sve iteme u isaacu, svih hiljadu i nešto, šta ću sad???"
"kako šta? pa sad možeš da počneš s igrom..."

 

 

  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

prvo da ti kažem odmah unaprijed, prije čitanja, samo sam očešao prvi pasus, JEPSE, jer znam da će me ovo sad koštati nekih desetina sati života koje sam mogao da sprcam na na nešto drugo, (ma koga ja lažem), a sad odoh da tražim taj repentance, pa ću onda nekad da se vratim ovom tvom čaršavu 

:tongue:

Link to comment

Kako funkcioniše cloud na Steamu?

Igram FM na jednom kompu i sejvujem igru u želji da ga pokrenem sa drugog kompa, ali kad pokrenem FM na drugom kompu izadje mi upozorenje

 

 

 

Untitled.jpg

Link to comment
Kako funkcioniše cloud na Steamu?
Igram FM na jednom kompu i sejvujem igru u želji da ga pokrenem sa drugog kompa, ali kad pokrenem FM na drugom kompu izadje mi upozorenje
 
 
 
Untitled.jpg.60ec64b526511efa59d21ca4ceb13907.jpg
Ako baš igraš neki dugi sejv nemoj da se zajebavas sa cloudom. Meni je par puta zabagovao, vratio me recimo pola sezone unazad. Od tad, kad bas imam zelju da igram na laptopu, lepo snimim sejv na flesku, zajedno sa jos par foldera, ubacim gde treba na laptop i igram. Kad zavrsim sve ponovo na flesku i nazad na komp.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...