Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Sinoc sam zavrsio osnovnu pricu i odmah se bacio na Hearth of stone, tek sam pri pocetku i cini mi se dosta vise filmskija nego li osnovna prica. Plus uvek je lepo kada naletis na novog Bossa o kom ne znas nista (onu zabu u kanalizaciji sam tukao jedno 20minuta u pokusaju kada sam uspeo da je sredim i bar jedno 30 dok sam se vezbao.) 

 

Nadam se da si dobio dobar kraj :D

 

Probaj da odoliš nagonu da samo jurcaš kroz main quest, mnogi od potpuno usputnih questova su sjajno napisani. Ja sam u sva tri dela pokušavao da odradim 2-3 faze main questa, onda stanem i krenem da čistim okolinu od svih drugih usputnih. Tako em vidiš svu širinu sveta, em zaradiš mnogo više novca i pokupiš razne recepte i šeme za oklop.

Link to comment

zavrsio numeneru nakon dvadesetak sati. utisak se malo popravio pred kraj, ali u sustini se i dalje radi o prilicno nepotrebnoj igri. pored onih sitnica koje sam vec pominjao, moram dodati i da svet deluje uzasno nedovrseno, pogotovo u odnosu na ono sto je obecano. samo dva podrucja u kojima se stvarno mogu protegnuti noge ipak nisu dovoljna, s obzirom da je glavni quest u tim uslovima verovatno moguce zavrsiti za par sati. kad se na to doda cinjenica da je nemoguce vratiti se na mesta u kojima ste bili (sto dalje implicira™ da nema questova koji povezuju razlicita podrucja), jasno je da svet deluje nekako sitno i da ne dozvoljava igracu previse slobode. uz to mi se cini i da neki drugi elementi nisu dobro implementirani, poput tajdova koji kao da uopste ne uticu na ljude s kojima pricam. ima tu i dosta tehnickih problema (questovi koji se ne mogu zavrsiti, krize koje zabaguju i moraju biti restartovane), ali tako mi i treba kad igram 1.0.1 <_<

 

svejedno, nije ovo potpuno gubljenje vremena. glavna prica drzi paznju, rhin i erritis su pristojno razradjeni... izgleda da je i alligern imao nesto zanimljivo s onim tetovazama, steta sto sam ga sutnuo cim smo napustili reef jer je delovao kao opasan smarac ^_^ razgovor s jadom™ na samom kraju je dobar payoff za ono sto mu prethodi, ali deluje kao bledunjava kopija u odnosu na kraj originalnog tormenta. kao i vecina igre, uostalom.

Link to comment

svejedno, nije ovo potpuno gubljenje vremena. glavna prica drzi paznju, rhin i erritis su pristojno razradjeni... izgleda da je i alligern imao nesto zanimljivo s onim tetovazama, steta sto sam ga sutnuo cim smo napustili reef jer je delovao kao opasan smarac ^_^ razgovor s jadom™ na samom kraju je dobar payoff za ono sto mu prethodi, ali deluje kao bledunjava kopija u odnosu na kraj originalnog tormenta. kao i vecina igre, uostalom.

 

ako ne znas sta je bolje da ne znas jer je PREretardirano :lolol:

Link to comment

ma video na kraju igre onaj sinopsis u stilu animal housea gde nam se u par reci objasni sta je bilo s glavnim likovima, samo sto su ovi zamenili reci za pasuse a glavne likove za svakoga ko je imao vise od tri recenice :D koliko sam shvatio, taj ima neke pricljive tetovaze ili tako nesto, simpaticno zvuci...

Link to comment

imas spojler ovde http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Characters/TormentTidesOfNumenera

ovde se takodje vidi writing kic kojim je nafilovana igra. likovi su vocna salata svih mogucih stereotipa sto sluzi da kompenzuje odsutvo stvarne licnosti i razvoja. razvoj se manifestuje jedinog kroz ispoljavanje sve veceg i veceg broja trope-ova na kraju cega se dobija nesto sto bih ja nazvao konceptualni proliv

Link to comment

Hollow knight mi ne prihvata gamepad. Pocinjem da zaobilazim igre koje zahtevaju xbox kontroler za PC da bi normalno radile. Bar sat vremena sam se jebavao sa emulatorima kontrolera i nisam uspeo da ga podesim da radi u igri.

Link to comment

svestan sam da ti ne pomaze, ali ne znam zasto bi se neko zajebavao s necim sto nije xbox gamepad :D sve zive igre ga podrzavaju zbog veze s microsoftom, ne treba nista da se namesta i podesava, i jos je mnogo ergonomicniji od konkurencije. xbox je vazda imao kontroler, a playstation igre, to je prosto tako.

 

hollow knight moze sasvim lepo i na tastaturi, pecurke ne pruzaju previse dodatne kontrole nad likom. igraj kako god mozes, vredi toga.

Link to comment

Nadam se da si dobio dobar kraj :D

 

Probaj da odoliš nagonu da samo jurcaš kroz main quest, mnogi od potpuno usputnih questova su sjajno napisani. Ja sam u sva tri dela pokušavao da odradim 2-3 faze main questa, onda stanem i krenem da čistim okolinu od svih drugih usputnih. Tako em vidiš svu širinu sveta, em zaradiš mnogo više novca i pokupiš razne recepte i šeme za oklop.

 

 

 

Dobio sam onaj kada zavrsi sa Yeniffer (realno bolja riba) i kada Ciri postane withcer kao i Geralt. A temeljno ja to cistim. Zavrsio sam sve contract misije a od ovih ostalih sam iskulirao samo skupljanje oklopa i trke konja.

 

Link to comment

Ne znam za vas drugari ali meni postaje sve veći problem da izvučem sesiju dužu od dva sata, umore mi se oči, mozak kao da sam trčao dva sata a ne sedeo i kliktao mišem.

 

Ima neko rešenje ili slične simptome? Ne znam jel plaćam danak igračkih dana ili starost. Ili oba. :(

Link to comment

Ja ne znam gde vi nađete toliko vremena, valja se odspavati posle ručka, objasniti po internetu ovim mladim ljudima zašto nisu u pravu, itede. 

 

Mene više brine ono što sam otkrio u forumskom pokušaju igranja PES-a, da me ruke ne služe kao što su nekada :(

 

archer-jazzhands1.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...