Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Tacno mogu da zamislim kako se doslo na tu ideju.

 

"Na sta mladi trose pare? Na igrice? Hahahaha, pa kupovao sam ih i ja, disketa za Terminatora je bila 20 dinara, sta tu ima da... kol'ko bre? Ne seri! Za jednu igru? U, pa tu ima prostora za akcize ohoho, stampaj odmah markice... e? Preko interneta kupuju kazes? Stim? S cim? A, Stim se zove ta plat... plafto... taj sajt. Pa dobro, udri PDV onda, jedno dvajes posto za pocetak..."

Link to comment

Kako stimara određuje ko je odakle, ima li šanse da se nalog (re)registruje u nekoj drugoj državi prilikom neke od posjeta, ili se to određuje prilikom svake kupovine?

Link to comment

Ništa mi nisi pomogao odgovorom, mada, evo meni i dalje stoji BiH kao zemlja za koju je vezan nalog, iako pazarim iz Srbije godinama, jer sam tamo registrovao nalog. Poenta je šta Steam smatra mjestom pazara, ono gdje ti je nalog registrovan ili mjesto odakle pazariš konkretan proizvod. Kapiram da je ovo drugo smaranje da se stalno mijenja (baš sa ove pravne tačke gledišta), pa mi se čini da naginju prvom rješenju. 

Link to comment

Ništa mi nisi pomogao odgovorom, mada, evo meni i dalje stoji BiH kao zemlja za koju je vezan nalog, iako pazarim iz Srbije godinama, jer sam tamo registrovao nalog. Poenta je šta Steam smatra mjestom pazara, ono gdje ti je nalog registrovan ili mjesto odakle pazariš konkretan proizvod. Kapiram da je ovo drugo smaranje da se stalno mijenja (baš sa ove pravne tačke gledišta), pa mi se čini da naginju prvom rješenju. 

 

Ceniš da ako ja sutra odem u Somaliju i kupim igru preko Steama, oni će da mi nabudže cenu +20%, spakuju taj višak u koverat, i pošalju ga Vučiću?

 

Valjda banka preko koje plaćaš ima podatke o tvojoj lokaciji, i koliko ta lokacija nalaže da se otkine za harač državi u kojoj posluje. Steam to samo uslužno inkorporira u cenu.

Link to comment

Pa iz pasusa 2 sleduje pasus 1, jebem li ga.

Mislim, izgleda da mjesto kupovine i ne igra ulogu, bar ne u digitalnom svijetu. To gdje bajtovi završavaju, neće Stim da se bakće time, prepuštaju bankama.

Opet, ja plaćam preko PP, a on mi je vezan, šućur Allahu, za nesrpsku banku.

Link to comment

Sramim se priznati, ali Horizon Zero Dawn je prva igra zbog koje mi je zao sto sam PC Master race i ne posedujem konzolu. Prelepo izgleda, ima interesantnu pricu i gameplay je fantastican. Gledam na strimu, ne znam kakva ce biti do kraja, ali posle 1-2 h deluje jako, jako dobro.

Link to comment

Sad sam bacio pogled na gameplay, reko mora da je neka novotarija kad tako lamentiraš.

Deluje kao moj tip igre i sigurno bih igrao da imam sony, ali u suštini ne vidim da se nešto bitno razlikuje od tomb raidera osim što ima robote. Tako da ako nisi još igrao novu laru preporučujem ti, ima za master rasu i odlična je.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...