Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Prva igra koju sam instalirao na novom kompu je naravno Schaferov Brutal Legend, dugovao sam to coveku! Sad sam vec pri kraju, i upravo je ono sto sam ocekivao: divan, caroban svet, sjajni likovi i dijalozi (mada ipak nesto slabiji nego u Psychonautsima, koji je opet daleko od Fandanga) i, ispod svega toga, jedna zalosno prosecna igra. Znam da se u ovakvim uratcima koji se trude da izmesaju vise zanrova ne moze racunati na preveliku rafiniranost (niti ja od voznje ocekujem Gran Turismo a od RTS delova neki Company of Heroes ili sta je vec izaslo u medjuvremenu), ali ti delovi su jednostavno previse rudimentarni, a u isto vreme i ne preterano udobni, sto ce reci duplo golo <_< Sekundarne misije su sve na isti kalup i prilicno brzo dosade, ali kako za njihovo odradjivanje dobijate poene koji su vrlo korisni za apgrejd vozila, gitare i sikire™, ne mozete ih bas potpuno zapostaviti, sto opet dovodi do neugodnog osecaja grindinga koji to zapravo i nije! Glavne misije prilicno dizu prosek, ali najveci deo istih otpada na Stage Battles (one RTS segmente) gde uglavnom ginem dok ne provalim gde tacno treba da idem, a jednom kad skapiram egzekucija nije neki problem.

 

Ali opet, kad vidis Lemmyja kako u zaru borbe na motoru sparta okolo i leci ti saborce, igri oprostis mnogo toga ^_^ Metalci i/ili ljubitelji Schafera ovo svakako moraju da odigraju, ostali bas i ne.

Link to comment

Bi li Koltrejn minimizirao FM15 i napisao koji utisak o igri?

 

Prvi utisak full verzije da cemo opet cekati zimu za full igranje. Previse je bagovita i deluje da su sve ulozene pare koristili u smeru "cuvanja" igre od pirata umesto poboljsanja.

Grafika je perfektna (odnos boja,linija, cak i menija pomerenog skroz levo) i ubaceno je jos puno opcija u svakom segmentu (od transfera, treninga, skautiranja, ocena igraca, novih pozicija i rola igraca, do mogucnosti da sam sebi kreiras ocene, trenersku licencu i da se usavrsavas i napredujes uceci na kursevima sve do Pro licence). No, sam in game je tuzan sa greskama golmana, sa puno golova primljenih iz kornera, sa velikim brojem promasenih zicera, sa autima protivnika kao da svaki tim ima Rori Delapa.

 

Ovo je neki utisak nakon odigrane sezone a Beta veriziji i igranja 3 dana full verzije a da nisam stigao ni do polovine avgusta :lolol:  (bolesna opterecenost najsitnijim detaljima)

 

edit: Evo upravo sam zavrsio 2 klinca (doduse Lucas Romero je bio zver i na proslom) sa klauzulom da ostanu u svom klubu 6 meseci sto se podrazumeva pod mojom transfer politikom da nikada ne dovodim bitne igrace nego da igram bar do januara sa postojecom ekipom (sto bas i nije najpametnije obzirom da svi oko mene kupuju ko mutavi, Chelski pogotovu). Ali u slucaju Edera Alvareza Balante tu sam popusio za njegov potpis obzirom da gospodin nije hteo da ostane u Riveru jos 6 meseci :isuse: Sva sreca imao sam vremena da ponovo zapocnem transfer pregovore a njega platim vise (i transfer i platu i agenta mu) i dovedem odmah u tim.

Dakle nisu isli po automatizmu da se opustis i na tu foru lakse dovedes pojacanje, nego su ostavili prostora da neko transfer i odbije.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Super izvestaj, ni ove godine se nisam pokajao sto nisam uzeo oridji menadzera. Steta sto moraju svake godine da izbace novu igru, zarad zgrtanja para, igrivost konstantno ispasta i uvek se ceka gotovo do zime da bi se koliko toliko normalno igralo.

 

Inace skroz sam se navukao na XCOM, odlican RPG. Stikliras Ironman mod i imas samo jedan save fajl, svaka odluka odjednom postaje mnogo bitnija i dramaticnija.

Link to comment

staznam™, cini mi se da je match engine generalno ok, a i utisci  ljudi po netu su slicni. bagova naravno ima, ali u mnogo manjoj meri u odnosu na prethodne godine u ovo doba. igrica je vec godinama najigrivija™ sa izlaskom poslednjeg patcha, ali na ovom i prethodnom fm-u se mora vise nego ranije cimati oko taktika, nije vise fazon kao pre da namestis jednu ili dve i furas. doduse, sada postoji fmc mod za takve stvari, mada sam kao i vecina ljudi ostao veran hardcore pikanju.

 

mnogo korisnih opcija je ubaceno i sa dodatnim poboljsanjem ME-a kroz naredne patcheve cini mi se da ce ovo biti jedan od najbolji menadzera u poslednjih par godina.

Edited by sabahudin
Link to comment

Ја чекам верзију за IOS. Нисам пробао прошлогодишњу, али бих по критикама рекао да је у питању фри бејз крек - једноставно, свуда доступно, јефтино, по живот опасно.

Link to comment

I ja sam se nosio mishlju jos pre 2-3 izdanja da samo pikam stari i skidam edite sa transferima, ali ipak to ne bi bilo to. Promena vlasnicke strukture klubova za pocetak kao bitan faktor ili ulasci/izlasci u visi/nizi rang, nisam siguran koliko se takve stvari dobro odrade.

Na kraju ovo je jedna od najrentabilnijih stvari u zivotu, cena su 2 dobra pijanstva kojih se lagano resim kad zasednem da peglam npr. ceo vikend :wacko: . (ovo moze i na sramim se da priznam)

Link to comment

Malo sam stigao da probam FM 2015. Nekoliko utisaka:

 

-Brz je, nisam upgrejdovao laptop a radi fino

-Sustina igre, nacin na koji se racunaju rezultati je isti ali malo su sredili da moral tima i jedna jedina brojka od 1-20 ne odredjuje pola igrice. Cini se da je tezi od prethodnika pre svega jer u racunanje rezultata ulazi neiskusnost igraca. I dalje su tu stare komponente (dok se ljudi lome oko taktika i pojedinacnih atributa) poput reputacije, motivacije i spremnosti fudbalera, a koje odredjuju 95% stvari kod rezultata. Jednom kad budem na odmoru i pri desktop racunaru, uradicu test od stotinak sezona da vidim da li ima ikakve sustinske promene

 

:Hail: :Hail:

Link to comment

Ne igram ja te sezone. To se radi ovako: odredis koje parametre testiras preko FMRTE, ako ima potrebe zamrznes ih uz pomoc cheat engine. Onda u igrici ne izaberes tim, stavis instant da ide datume, i ostavis tako da radi nocu. Za noc testiras preko 20 sezona. Posle analiziras :)

 

Kakav si ti prevarant? :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...