Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

jel može neko da mi razčivija Minecraft i sveopštu popularnost kod igrača? Nismo li se borili za igrice u što realnijem envajormentu™, stavljali procesore i kulere na grafičke karte kako bismo dobili sve one odsjaje i prelamanja?

 

u čemu je fora? hipster pobediJo?

 

pitao ja mog malog kumčeta što se svi pale ko blesavi. kaže istražuješ, praviš i otkrivaš. pa mi smo to radili isto tako na VGA 256 boja i 286 procesorima igrajući Wolfenstain!!! :o

 

zvanično nemam kapacitet da ukačim Minecraft, priznajem.

 

Boj ne bije svijetlo oružje....  Većina hipernabudženih i nahvaljenih igara (DOOM 3) ti je kao letnji hitić, posle par meseci ih se gotovo niko više ne seća. Sa druge strane, imaš igre poput Lords of Midnight, Elite, Pools of Radiance, Simcity, Transport tycoon u koje su ljudi utucali godine života i periodi;no im se opet vraćaju. Dodatan tas na vagi kvaliteta starih igara u odnosu na nove je što je to ranjie mogla da uradi jedna osoba za nekoliko meseci bez toga da im marekting menadžeri i ispitivanja javnog mnjenja truju kreativni proces. 

 

Baci pogled na ovo

 

 

SK_93_12_064.jpg

SK_93_12_065.jpg

SK_93_12_066.jpg

 

 

(znam da sam već kačio), možeš je igrati i na nekom dinosaurusu bez problema. Sličnu tematiku, dužinu i zaraznost nude i Megatraveler 1 i 2 i Deuteros sa Amige/Atarija (radi savršeno iz WinUAE emulatora). 

Link to comment

Igra li ko Hearthstone ? Ja sam mesecima imao acc na kome gotovo da nije bilo 2h ukupno igranja i pre neki dan krenuh sa grindanjem, ali sam i dalje na skoro apsolutnom pocetku. Probao sam i DoC, ali su mi suvise komplikovani, plus je interfejs daleko vise player friendly kod Blizardovog ceda.

Link to comment

pa lakši je i noviji je hs. doc duže postoji pa su igrači zahtevali više promena. kao osoba koja je ispizdela i jednog dana prekinula doc i zbog jedne jedine karte i nakon pauze od godinu dana krenuo sa Hs mislim da je mnogo lakše doći do željenih karata u Doc. hs zahteva puno više grindovanja. A ako si počeo da grindujes preporucujem da zlato ulozis u solo avanturu a ne u arenu. bar za početak.

Link to comment

Zasto? Arene su najbolji nacin da dodjes do karata i praha za crafting. Solo avantura ti daje neke Naxxramas karte koje ti trebaju za par buildova a kostaju 700 golda. Za te pare u Areni moze svasta da ti padne. Samo prvo napravi deck sa kojim manje vise znas da igras protiv razlicitih protivnika, Hunter rush je recimo jedan od laksih.

Link to comment

pa zato što u areni kao nov igrac ima samo da trošiš teško grindovano zlato za nesigurne rezultate. ja mislim da je najbolje odraditi sve achievmente tipa pobedi svakog AI na basic i expert i ostvari 100 pobeda bilo gde i slično što sve daje po 100 zlata i onda igrati nexx zbog iskustva. te karte u nexxu su prilično dobre A i kao početnik za njih imaš maltene tutorial kako da ih koristiš.

Link to comment

PC. Skinuo sam GOTY izdanje, with all the trimmings.

 

duh Borderlandsa me podseća na Diablo. Ubijaj skupljaj ubijaj skupljaj, a stvarno je dobra ta raznolikost oružja, budi kolekcionarski žar.

 

B2 je odličan za multiplejer, ali i ako cepaš samo singl, nemoj da propustiš da obrneš barem deo igre sa Gaige, najjači lik.

Link to comment

pa zato što u areni kao nov igrac ima samo da trošiš teško grindovano zlato za nesigurne rezultate. ja mislim da je najbolje odraditi sve achievmente tipa pobedi svakog AI na basic i expert i ostvari 100 pobeda bilo gde i slično što sve daje po 100 zlata i onda igrati nexx zbog iskustva. te karte u nexxu su prilično dobre A i kao početnik za njih imaš maltene tutorial kako da ih koristiš.

Pa nisu to nesigurni rezultati vec random boosteri kao i u svim slicnim card igrama. Solo adventures su ok za neko pocetno igranje ali za tih 700 golda mozes da odigras 4 arene, sto je uz malo razmisljanja i srece 8+ boostera. Neuporedivo. Mozda sam i pristrasan jer mi je Arena donela Hellscream-a. :D

Link to comment

Pa ja to gledam ovako, kao igrac ako ces makar poluozbiljno da igras odradices ceo Hexx, AI nije preterano tezak u Hexxu (osim u onim heroic zadacima koji ionao nista ne donose) zato bolje da se kalis na Hexxu na samom pocetku nego posle kada uhvatis par fazona i odigras gomilu arena da se vracas na Hexx. 

Link to comment

Igra li ko Hearthstone ? Ja sam mesecima imao acc na kome gotovo da nije bilo 2h ukupno igranja i pre neki dan krenuh sa grindanjem, ali sam i dalje na skoro apsolutnom pocetku. Probao sam i DoC, ali su mi suvise komplikovani, plus je interfejs daleko vise player friendly kod Blizardovog ceda.

 

Bolje batali to odmah dok se ne navuces. Blizzard je postao takva masina za 'crpljenje' para da je to neverovatno. Sa jednim dekom kojim sam prethodnih meseci dobijao i po 5 meceva zaredom, sada gubim isto toliko dok ne pobedim jednu. Svaki drugi protivnik ima Silvanu + Ragnarosa + Cairne Bloodhoof + Yseru. Pojma nemam kako je to uopste moguce, za 5 meseci svakodnevnog igranja imam samo 4 legendary karte, od kojih su 2 pri vrhu top liste najbeskorisnijih. Dal su svi pukli po 400-500 evra i kraftovali sta im treba, ili me Blizz namerno jebe uparuje sa 'imba' protivnicima kako bi mi izvukao lovu iz dzepa - ne znam, ali pre cu da prestanem da igram nego da im dam i dinar.

Link to comment

Dobro to za Blizzard nije nista novo, jos od WoW-a na ovamo glavna preokupacija im je izvlacenje sto vece sume novca iz dzepova igraca. Ja nemam problem da platim za nesto sto je korektno, medjutim ono sta su oni poceli da rade u wow-u se granici sa budalastinom. Novac i dajem u 90% slucajeva na mmo-e, eve i swtor su igre koje su "vratile" novac kroz kvalitetan sadrzaj i dosta zabavnih sati. Na kartaske igre nemam nameru da dajem neku kintu ( ustvari nemam nameru da dajem bilo kakvu kintu :P ), ako nesto uspem da izbunarim i da se zabavim koji mesec kul, ako me svi budu gazili kreditnim karticama lako cu se "skinuti".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...