Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

14 hours ago, jms_uk said:

Onaj sajt dijaspora.shop je odlicna stvar u teoriji, ali im nesto praksa lose ide.

BIo je skoro kod Ivana Minica taj lik cija je dijaspora sop, prilicno je kategorican da svakom kupcu izadju u susret jer se razni problemcici, eto, desavaju. Pa mozda da ih dodatno iscimas?

Link to comment

Istina, nemam pojma ko su ta dva :(. Meni je delovalo da se celo tržište sastoji od tehnomanije, winwina, gigatrona, pokojnog cbta i od skora tehnomedije. sorry na dezinformaciji

Link to comment
11 hours ago, kipo said:

BIo je skoro kod Ivana Minica taj lik cija je dijaspora sop, prilicno je kategorican da svakom kupcu izadju u susret jer se razni problemcici, eto, desavaju. Pa mozda da ih dodatno iscimas?

 

Moje iskustvo sa njima je da se uvek desavaju ti razni problemcici. Pocev od prve kupovine 2018, preko nekoliko u medjuvemenu, pa do pre neki dan. I uvek moras da se cimas.

 

Glavni pet peeve: imaju gomilu artikala na sajtu koji nisu dostupni u RL, pa onda kad kupis, platis - oni posle nekoliko dana salju mejl da toga nema i da li moze nesto drugo. Onda moras za svaku stvar pojedinacno da pitas da li ima ili nema. Ova poslednja kupovina je trajala vise od dve nedelje od kad sam ja kupio (narucio) nesto, a oni isporucili nesto slicno.

 

Ako je drugi artikal jeftiniji od onog koji je prvo placen, vracaju novac (razliku u dinarskim cenama) na srpski tekuci racun, umesto na karticu kojom je izvrseno placanje.

 

Majci su poslali defektan uredjaj, sa sve komentarom prethodnog kupca u kutiji sta ne radi. Refundacija isto na srpski racun.

 

Mislim, ne moraju da izmisljaju nista - mogu da vide na beskonacno mesta kako to (moze/treba da) radi ok.

 

Edited by jms_uk
Link to comment

Ja sam tog lika slusao na nekoj eCommerce konferenciji u Beogradu, on i kolega njegov, puni sebe pricaju ko da su sagradili space-shuttle, ljudi napravili web prodavnicu i omogucili placanje iz inostranstva, mozes misliti. 

 

Ovo sto jms prica je bas lose iskustvo za moderne eCommerce sajtove, da ne mozes da azuriras svoj inventar na sajtu, strasno.

Link to comment
8 hours ago, goofs said:

Ja sam tog lika slusao na nekoj eCommerce konferenciji u Beogradu, on i kolega njegov, puni sebe pricaju ko da su sagradili space-shuttle, ljudi napravili web prodavnicu i omogucili placanje iz inostranstva, mozes misliti. 

 

Ovo sto jms prica je bas lose iskustvo za moderne eCommerce sajtove, da ne mozes da azuriras svoj inventar na sajtu, strasno.

 

To je normalna situacija kod nas izgleda. U predhodnih par meseci sam doziveo isto i na Tehnomanijinom i na Gigatronu sajtu. Pise na stanju i onda te ili, kod prvih, ne zovu nedelju dana pa kada pitas sta je sa porudzbinom kazu, pa mi to nemamo, ili, kod drugih, te pozovu za neki dan kada obradjuju narudzbinu i kazu da to nemaju i da nema ni dobavljaci tako da nikada nece ni imati. Barem su posle azurirali sajt...

 

Mada su mi hit neki likovi iz Nisa, nije bas mala i nepoznata firma, narucivao sam nesto kod njih davno, oni su imali dobru cenu i pisalo da je na stanju nesto, i posle narudzbine - nista, mi zovemo Nis, ne javlja se niko, zovemo Beograd, nista, niko se ne javlja ni na jednom broju, fiksni, mobilni. Ako se secam dobro pisali su nam posle nekih nedelju dana, mi naravno otkazali narudzbinu jer smo vec kupili, oni izgleda dolaze jednom nedeljno da pogledaju samo da li je neko nesto narucio.

Link to comment

Ma da, Srbija ima bas losu kulturu onilne kupovine. Sve potice od gradjanstva koji nisu bas platezno moci i jos uvek zaziru od placanja karticama i unaperd, pa i kupovine necega sto ne mogu prvo da "strucno izuce i ispipaju". I onda se na to samo nakaleme ovi prodavci, u fazonu, sta mi da se trudimo da budemo profy i ekspeditivni kad narod nema novca da kupuje, umesto da oni budu ti koji ce na sve nacine da uliju poverenje u svoje online sisteme i time nateraju ljude da ih koriste.

 

Isto iskustvo imam i sa Tehnomanijom i sa Gigatronom, retko kad je isporuka 3-5 radnih dana kako kazu, neretko sam cekao i po 2-3 nedelje da dobave artikal od dobavljaca. (bar se jave na telefon). U Americi ce Amer rado da doda 20$ na cenu posiljke da bi mu se isporucilo sutradan, kod nas takva opcija ni ne postoji jer smatraju da niko nece platiti 2000din da mu sutradan dostave porudzbinu, pa im ovako lakse.

 

I svi furaju placanje pouzecem, to je najgori i najkomplikovaniji nacin naplate za obe strane, i kupca i prodavca, no sta da radis kad nemas poverenja da ces svoj predmet dobiti u doglednom roku, a refund na karticu ume da traje i po mesec dana.

  • +1 1
Link to comment

Dodatni problem, koji apsolutno nije zanemarljiv iz ugla prodavca, je provizija banci od 2.6% na plaćanje karticama online. Ne znam da li je tako za svaku banku i karticu, ali tu cifru sam baš čuo pre neki dan, tako da je ebanking/uplatnica prodavcu najbolji način plaćanja. Pouzeće je baš nezgodno, ali ako se radi preko kurirskih firmi, onda za prodavca i nije toliko zahtevno.

Neusklađenost lagera i ecommerca je neshvatljivo u ovom dobu, ali jako česta. Toliko česta da mi često deluje da to oni namerno rade da bi uzeli porudžbinu, pa posle trguju sa nekim drugim delom. 

Link to comment
9 hours ago, Lezilebovich said:

Neusklađenost lagera i ecommerca je neshvatljivo u ovom dobu, ali jako česta. Toliko česta da mi često deluje da to oni namerno rade da bi uzeli porudžbinu, pa posle trguju sa nekim drugim delom. 

 

I meni se cini da je to mozda u pitanju.

Link to comment
1 hour ago, beta kentauri said:

čekam dhl pošiljku na iznos 52 evra. očekujem cirkus oko carine :isuse:

Ocekuj, evo kolko sam ja platila za patike od 52 funte. A mozda te i puste bez iceg, desi se al retko bas

Screenshot_20201030-144424_Drive.thumb.jpg.e4d154403ce281f5dfcf3a120511219f.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...