Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Da, usluge špedicije su ~3-5k i idu na pakete preko 50€. 

I da, ne treba mešati ups i usps. Ups je kurir i tu ide špedicija, Usps je obična pošta.

Link to comment
31 minutes ago, Frank Pembleton said:

Definiši "špediciju"...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

ono sto platim pored pdv-a i carine

npr prosli put 4800 din, ne znam na sta (morala da im saljem neke papire silne)

 

27 minutes ago, yabadaba said:

Špedicija se plaća u zavisnosti od cenovnika špeditera I ne zavisi od vrednosti robe Možeš da tražiš i da tvoja špedicija preuzme dokumentaciju, ali se to uglavnom ne isplati jer se plaća taj otkup dokumentacije. Kada se radi špedicija koriste se stope carine iz redovnog postupka, dok je u skraćenom postupku (onom bez špeditera) ta stopa uvek 10%. Tako da kod nekih skupljih stvari može da ispadne i jeftinije sa špedicijom. Kada ide preko pošte nema špedicije i ide uvek po skraćenom postupku.

 

to bi bilo dobro, ali sta ako mi traze te papire i naplate uslige spedicije, izgleda nema pravila

 

12 minutes ago, goofs said:

Meni su u DHLu te usluge speditiranja bile skuplje od carine i skoro ko pola paketa. Bezobrazluk.

 

isto, fedex

 

 

sad je UPS u pitanju..znaci na 280 evra bih platila carinu 28 evra, na taj zbir pdv od ~ 60 evra (sto cini ukupno 89 evra_ plus tu spediciju oko 5000 din?

 

 

Link to comment
57 minutes ago, InvisibleLight said:

 

 

to bi bilo dobro, ali sta ako mi traze te papire i naplate uslige spedicije, izgleda nema pravila

 

Znači ako ide preko kurirske službe, a ide, tražiće ti papire da bi mogli da urade špediciju i naplatiće ti tu uslugu. U zavisnosti od vrste robe zavisi i stopa carine, u tom postupku ne mora da bude 10%, može biti i manje, ali u principu ti je računica dobra. 

  • Hvala 1
Link to comment
 
isto, fedex
 
 
sad je UPS u pitanju..znaci na 280 evra bih platila carinu 28 evra, na taj zbir pdv od ~ 60 evra (sto cini ukupno 89 evra_ plus tu spediciju oko 5000 din?
 
 
Da, to je računica
  • Hvala 1
Link to comment

Meni se desilo da sam prošlog leta naručila sa Alija jedan od onih satova koji koštaju do 5$, nikada nije stigao, a pisalo je ušao u zemlju odredišta. Verovatno se isto kao i meni, dopao nekome u pošti. Znam za slučaj da su naručene dve ženske torbe, jdna je stigla, a druga nikada, a sve ste dešava pre protesta u Hongkongu i početka pandemije, tako da nije do njih.

Link to comment

Ma, mnogo paketa je pogubljeno u nasoj posti, dal namerno, dal slucajno, ne znam. Bio je onaj strajk jesenas kad je sve stalo, sve isporuke bilo cega, a paketi samo stizali i stizali. Povrh toga meni se redovno desava da paket stigne, ali da mi ne ostave cedulju u sanducetu, nikakvo obavestenje da je stiglo, kad ih pitam stakojkrc, kao nemaju dovoljno postara na raspolaganju. Ni postexpress mi ne stize vise na kucu, nego cedulja da odem u postu (i to ne najblizu) da pokupim.

Link to comment

Mislim da ni kurir (fedex, ups... ) ne zna unapred da li ce da radi spediciju ili ne. Cak su mi nedavno odgovorili "... ako carina bude trazila". U skorije vreme tri posiljke fedexom iz usa& Japana. Samo za posiljku koja je bez shippinga kostala oko 60$ je placena i špedicija i to bezobraznih 4.800. Ove druge dve su bile nesto jeftinije (oko 40$) i za njih je placen samo pdv. 

Edited by DragiButrose
Link to comment

Pa da, limit je na procenjenih 50€, stim da iz pouzdanih država uglavnom veruju fakturi. A recimo kod DHL-a se do 50€ nije plaćao ni pdv, ne znam kako je sad. 

Link to comment

To sa DHLom bese za one kupovine vecih razmera tipa SDirect i sl. i to vrv zbog deala sa prodavcem. 

Za individualne pakete DHL ima istu politiku kao i ostali. 

Link to comment

Ne znam da li je ovde pominjanja opcija forwardera tipa https://app.planetexpress.com/ za US, a ima slično i za druge zemlje. Kad se registrujete onda se dobije US adresa i onda za par dolara proslede paket alternativnom metodom u Srbiju npr. Običnom poštom, naravno plaća se i ta poštarina. Za ovaj gore primer možda nije izbor zbog free shippinga i nesigurnosti pošte ali sam ja dosta toga naručivao sa npr US eBaya kada ne isporučuju u Srbiju. 

Edit. Sad imaju neku glupu redirekciju na američkog poštara, ja sam koristio direktno planet express

Edited by yabadaba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...