Jump to content
IGNORED

PPPreferans


teacher

Recommended Posts

ja sinoc bila, ali nema nikad nikoga iz moje vremenske zone, pa retko uhvatim neku partiju, sinoc sam malo kibicovala badisu. igra li neko za vikend, recimo, kad ja ustanem, sto bude oko 4-5 popodne kod vas?
a-ha, znaci snimas finte. dobro-dobro ;) nego, ono sto me stvarno nervira jeste da je vecina nekih plasljivih igraca. licitira se na 100% sigurnih 5, katkad i na 6 stihova, ne zove se na npr. 3. adutskog popa, kontra se lupa samo na 2 dolaza (i to retko. npr, ja se vise puta provukao sa bulja kartama/kupovinom), ma, sve u svemu svi misle samo na glupe bodove ili su zicer igraci. jbg, nije to pref koji sam ja ucio pored caleta i njegove ekipe penzosa. gledajuci njih u 80% slucajeva da su ostala dva dosla - sledi kontra. ok, nekad i nerezonska, ali valjda smo tu da se igramo, a ne da napucavamo cifre? isto vazi i za one cifre u zagradu (+ i -). kao, vrednovanje igraca od strane drugih igraca. pa neke jajare koje na poziv kroz mene krecu sitnom imaju po 10 i vise bodova u plusu, a ne znaju osnovne stvari. to svaka budala moze da se registruje sa drugog kompa ili da formira vise profila sa svog (ako ume da menja ip adresu) i da sebi upisuje plus do mile volje. jebes to.edit: odo sad da srolam 1, pa da bacim neku ruku!! Edited by bad music for bad people
Link to comment
  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bad music for bad people

    37

  • Quizmaster

    35

  • Кристофер Лумумбо

    28

  • dare...

    26

a-ha, znaci snimas finte. dobro-dobro ;) nego, ono sto me stvarno nervira jeste da je vecina nekih plasljivih igraca. licitira se na 100% sigurnih 5, katkad i na 6 stihova, ne zove se na npr. 3. adutskog popa, kontra se lupa samo na 2 dolaza (i to retko. npr, ja se vise puta provukao sa bulja kartama/kupovinom), ma, sve u svemu svi misle samo na glupe bodove ili su zicer igraci. jbg, nije to pref koji sam ja ucio pored caleta i njegove ekipe penzosa. gledajuci njih u 80% slucajeva da su ostala dva dosla - sledi kontra.
Jes, ovo sam notirao kada sam juče igrao prekinutu partiju i bio mnogo ispod... Posle sam se osilio i licitirao sa 4,5 ili 3keca bez slika... I švercovao se... A i sralo me malo... ;) A oni se nervirali... :) A videh i da je bmfbp lepo igrao one partije sa QM-om i bez obzira na rejting, bio i bolji...Nego ne znam dve stvari. Prvo, ne znam da ponudim ono 7-3 raspodelu kad igramo dvojica... rekoše mi da je to negde u opcijama, ali ne znam gde... Mada mi to nije navika... Ali lepo je znati...A drugo tip koga sam zvao je em izašao meni iz podvale... Em škartao pogrešno... A onda je nešto (neku opciju stisnuo) i samo je na ekranu konstatovano, da je prihvatio da padne umesto mene... Znači gde je ta neznalačko/džentlmenska opcija? Možda i ja nekad ispadnem glupav... Pa bar da se pravim džentlmen... ;)
Link to comment
A videh i da je bmfbp lepo igrao one partije sa QM-om i bez obzira na rejting, bio i bolji...
Bmfbp igra dobar preferans - ne greši u odigravanju, uglavnom dođe kad treba i često zove, tako da su mi partije sa njim bile zanimljive. Ipak, u tri zajedničke partije on je jednom bio prvi, jednom drugi i jednom treći (150 poena loš kad se saberu rezultati), dok sam ja bio dva puta prvi i jednom drugi (dobar u svim partijama, ukupno 1238 poena).Za moj ukus malo oprezno licituje (jednom sam ga kritikovao što je kao prvi rekao "dalje" sa A, J, 10, 7 u trefu i A, D, 9 u hercu, a kupio bi oba kralja iz tih farbi). Doduše, par puta se opekao zbog loše kupovine, pa je i razumljivo što je bio oprezniji ;)
Ne znam da ponudim ono 7-3 raspodelu kad igramo dvojica... rekoše mi da je to negde u opcijama, ali ne znam gde... Mada mi to nije navika... Ali lepo je znati...A drugo tip koga sam zvao je em izašao meni iz podvale... Em škartao pogrešno... A onda je nešto (neku opciju stisnuo) i samo je na ekranu konstatovano, da je prihvatio da padne umesto mene... Znači gde je ta neznalačko/džentlmenska opcija? Možda i ja nekad ispadnem glupav... Pa bar da se pravim džentlmen... ;)
Prvu opciju bih izbacio, ali ako baš hoćeš da trguješ, pre početka odigravanja klikni na zeleno polje "ponuda" koje se pojavi na talonu. Kad odigravanje krene, onda više nema dogovora.Ako želiš da upišeš si pad zbog lošeg odigravanja ili posledica koje su nastale zbog nekorektnog dolaza, onda po isteku runde nemoj kliknuti na "spreman" nego na "preuzimam pad", što se takođe pojavi posred ekrana. Ti verovatno klikneš na "spreman" u gornjem levom ćošku. Edited by Quizmaster
Link to comment

igrah pre par sati dobru partiju sa docom (stray_cat) i nasim kojotom. ne zato sto sam jedini bio dobar, ali partija je bila opustena, bez taktiziranja za poene i licitacije na 6 stihova + sa puno dolaza, a tako ja to volim.

Link to comment

Stvarno dobra partija. Na kraju sam se dosta priblizio, ali sam na pocetku pao trefa na refeu i posle sam pao nekiliko dolaza bez potrebe. Zajebo sam te na onom sansu. Potpuno sam zaboravio da krenem iz trefa, ali sledeci put necu pogresiti.Cestitam na pobedi

Link to comment

Upropastio sam preff karijeru u samom startu... A koliko juče sam bio perspektivan i u usponu ...Pao sam sve tri refe što je umetnost... <_< Sve ostalo sam prošao...Džaba... :unsure: Sve su krivi bmfbp i QM i njihova kritika ziheraštva...I moje mešanje u ženske forumske tračeve...I nespavanje posle posla...I naravno vađenje... Vađenje je uvek najgore...Mnogo sam lajao, pa me bog kaznio... I ubiše me za 15-20 poena... Sad ću morati sizifovski, inače će me proglasiti za ribizlu i niko više neće hteti da igra sa pacerom... :(

Link to comment
pa neke jajare koje na poziv kroz mene krecu sitnom imaju po 10 i vise bodova u plusu, a ne znaju osnovne stvari
Polaz sitnom ispod trece ili cetvrte velike kroz saigraca je sasvim regularao odigravanje, naravno imajuci u vidu kupovinu i da se time ne otvara stih lideru na vidjenu D Ili K.Tako da, hm...
Link to comment
Polaz sitnom ispod trece ili cetvrte velike kroz saigraca je sasvim regularao odigravanje, naravno imajuci u vidu kupovinu i da se time ne otvara stih lideru na vidjenu D Ili K.Tako da, hm...
nema veze sa ovim. poso cova iz 10 u trefu, a ima jos 9. secam se kao sada.
Link to comment
Upropastio sam preff karijeru u samom startu... A koliko juče sam bio perspektivan i u usponu ...Pao sam sve tri refe što je umetnost... <_< Sve ostalo sam prošao...Džaba... :unsure: Sve su krivi bmfbp i QM i njihova kritika ziheraštva...I moje mešanje u ženske forumske tračeve...I nespavanje posle posla...I naravno vađenje... Vađenje je uvek najgore...Mnogo sam lajao, pa me bog kaznio... I ubiše me za 15-20 poena... Sad ću morati sizifovski, inače će me proglasiti za ribizlu i niko više neće hteti da igra sa pacerom... :(
si ti shone83?
Link to comment
Polaz sitnom ispod trece ili cetvrte velike kroz saigraca je sasvim regularao odigravanje, naravno imajuci u vidu kupovinu i da se time ne otvara stih lideru na vidjenu D Ili K.Tako da, hm...
Ako ti zoveš čoveka i on ti krene sitnom kartom u boji u kojoj ti imaš npr. trećeg ili drugog kralja i to ti je rezon za prolaz, onda to baš i nije pametno. Odigravanje male kroz onog koji te je zvao smatram samo momentom ogromne kreativnosti. Navedi mi primer kupovine, kada ćeš ti zaključiti da je rezonski odigrati malu kroz čoveka?
Link to comment
Ako ti zoveš čoveka i on ti krene sitnom kartom u boji u kojoj ti imaš npr. trećeg ili drugog kralja i to ti je rezon za prolaz, onda to baš i nije pametno. Odigravanje male kroz onog koji te je zvao smatram samo momentom ogromne kreativnosti. Navedi mi primer kupovine, kada ćeš ti zaključiti da je rezonski odigrati malu kroz čoveka?
Recimo da je licit bio dalje, dalje, 2. Pobednik na licitaciji (delilac) kupio je kralja tref i žandara pik. Igra se karo, prvi igrač je pozvan da pomogne i on ima A, 10, 7 u trefu, 7, 10, D u hercu, sitnog aduta i 7, 8, 10 u piku. On svakako neće kretati iz asa tref, jer je tu kupljen kralj, neće kretati iz aduta, a ne sme ni da čačka pik jer ne zna šta se tu dešava (možda delilac ima drugog kralja ili je spojio 3-4 pika, pa mu takav polaz odgovara). Najsigurniji polaz je iz herca, i to iz sedmice, jer ako tvoj kompanjon ima drugog kralja sešće najvećom - kraljem, pa neće biti napravljena neka šteta. Kad bi prvi igrač u istoj situaciji krenuo damom herc, a delilac imao A, J, 9, to bi mu napravilo dva štiha (pozivar pušta damu, delilac nosi asom i kasnije kad baci devetku izleće drugi kralj i žandar mu postaje drugi štih). Jedina šteta može da bude ako delilac u hercu ima drugog kralja ili AKJ, ali to je rizik koji se mora prihvatiti i niko ne može zameriti prvom igraču što je s takvim kartama krenuo iz malog herca. Pošto je očigledno da kompanjon zove bez rezona u trefu gde je kupljen kralj, verovatno ima dva adutska štiha, neke solidne rezone u piku i hercu, te su male šanse da će polaz iz sitnog herca biti loš. Edited by Quizmaster
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...